SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada nadzorcza TVP nie zdecydowała o wielkości zarządu. „Toczyła się dyskusja”

Członkowie rady nadzorczej Telewizji Polskiej dyskutowali w poniedziałek o wielkości przyszłego zarządu. - Nie została podjęta decyzja w tej sprawie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Stanisław Jekiełek, przewodniczący rady nadzorczej.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Na posiedzeniu członkowie rady nadzorczej TVP rozmawiali o nadchodzącym konkursie na zarząd Telewizji Polskiej. Ważnym punktem obrad była wielkość przyszłego zarządu. Nie zdecydowano jednak, czy będzie on nadal kilkuosobowy, czy może w TVP powstanie zarząd jednoosobowy.

- Toczyła się dyskusja, a członkowie wymieniali poglądy. Już dużo wcześniej ustalono, że podczas tego spotkania będziemy dyskutować na ten temat, bez podejmowania decyzji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Stanisław Jekiełek, przewodniczący rady nadzorczej TVP.

Przypomnijmy, że stworzenie jednoosobowego zarządu rekomenduje mediom publicznym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (więcej na ten temat). Nieoficjalnie wiadomo jednak, że obecna sytuacja polityczna sprawia, iż rada nadzorcza nie zmniejszy raczej składu przyszłego zarządu do jednej osoby.

Konkurs na nowy zarząd TVP zostanie zorganizowany wiosną br. Natomiast kadencja obecnego zarządu zakończy wraz z odbyciem walnego zgromadzenia za 2014 roku, co - zgodnie z przepisami - ma nastąpić najpóźniej do 30 czerwca br.

Jak już podawaliśmy, w konkursie do nowego zarządu Telewizji Polskiej wystartuje Juliusz Braun, obecny prezes TVP, który zapowiedział to w grudniu ub.r. (dowiedz się więcej).

W mediach pojawiły się informacje, że kandydatami mogą być też Edward Miszczak (członek zarządu TVN ds. programowych) oraz Agnieszka Odorowicz (dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej). Ostatnio „Gazeta Polska” podała, że o stanowisko prezesa TVP zawalczy również Iwona Sulik, pełniąca obecnie funkcję rzecznik rządu, a w przeszłości dziennikarka TVP Info i Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza TVP nie zdecydowała o wielkości zarządu. „Toczyła się dyskusja”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ojciec
Super. Brązowy to najgorszy prezes w historii. To jest niesamowite że Ci goście z rady udają że tego nie widzą. Zresztą rada też jest z... Znana z kompetencji! ;)
Każdy w radzie głosuje na własne konto. Kiedyś, już niebawem, spytamy dlaczego tak a nie inaczej rękę podnosiliście.
Otwórzcie na radzie okna szeroko! Orły nie wylecą!
26 11
odpowiedź
User
Iza
Towarzysze, bez krępacji - zarząd 10 osobowy!
22 13
odpowiedź
User
Frędzel
STawiam dolary przeciwko orzechom, że będzie zarząd kilkuosobowy... którego trzonem będzie polityczna trójca z wyborów samorządowych. Brązowy nadal będzie prezesił a obok będzie miał dwóch figurantów z SLD i PSL. Czy tych samych ? a to juz inna sprawa. To już zależy od Millera i Piechocińskiego...
22 10
odpowiedź
User
wic
Przewodnicżący Rady Nadzorczej TVP nazywa się Stanisław J E K I E Ł E K.... warto to wiedzieć ...:-)
10 10
odpowiedź
User
Polianna
Może ktoś nareszcie rozpocznie poważną rozmowę o mediach publicznych. Dlaczego telewizja publiczną nie miałby wreszcie zarządzać ktoś z wizją i poczuciem misji, a nie trójca partyjnych nominatów? Jestem naiwna?
19 10
odpowiedź