SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada nadzorcza TVP przekaże KRRiT aplikacje nowych członków zarządu

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej podjęła decyzję o przekazaniu Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji aplikacji trzech kandydatów wskazanych we wniosku o powołanie na stanowiska członków zarządu spółki. Do wniosku dołączone zostaną również kopie wysłuchań tych osób.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

Uchwała rady nadzorczej to odpowiedź na pismo przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka adresowane do organu w sprawie uzupełnienia dokumentacji dotyczącej konkursu na kandydatów na prezesa i członków zarządu Telewizji Polskiej. KRRiT twierdzi, że nie może zatwierdzić kandydatur z powodu braków w dokumentacji konkursowej (więcej na ten temat).

Regulator powinien otrzymać opis przebiegu konkursu i decyzje rady nadzorczej dotyczące każdego z trzech jego etapów. Na jego podstawie Krajowa Rada decyduje o tym, czy powołać nowy zarząd TVP. Z tego względu w miniony piątek podczas posiedzenia RN TVP członkowie organu zdecydowali o przekazaniu aplikacji wskazanych do objęcia kierowniczych stanowisk kandydatów. Do wniosku zostaną również dołączone kopie nagrań z przesłuchań tych osób.

W uzasadnieniu swojej decyzji rada nadzorcza podkreśliła, że dokumentacja przekazana Krajowej Radzie jest kompletna i stanowi wyczerpującą podstawę do podjęcia przez KRRiT decyzji.

Przypomnijmy, że konkurs na nowy zarząd TVP został rozstrzygnięty w środę 10 czerwca br. Prezesem ma zostać Janusz Daszczyński, a stanowiska członków zarządu mają zająć Marian Zalewski i Wiesław Rola (więcej na ten temat).

W przypadku odrzucenia całości lub części kandydatur do zarządu Telewizji Polskiej KRRiT musi zostać rozpisany nowy konkurs. Istnieje także możliwość tymczasowego powołania do zarządu członków rady nadzorczej spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza TVP przekaże KRRiT aplikacje nowych członków zarządu

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iks
Taka sugestia dla WM. Zajmijcie się sprawą transmisji przez TVP dzisiejszych MP w kolarstwie. Rzućcie okiem na profile i komentarze pod postami na FB - TVP Sport, Na szosie i Kolarstwo w Eurosporcie. TVP z hucznie zapowiadanej transmisji na żywo, na żywo pokazywało tylko obraz z kamer umieszczonych na mecie. Skutkiem czego było zamiast kolarzy oglądanie kibiców trzymających telefon przy uchu i machających do kamery. Panowie komentatorzy komentowali niby na żywo obraz z kamer na motocyklach. Tyle że ten obraz nie był na żywo. Był z odtworzenia. Panowie komentatorzy ekscytowali się pościgiem grupy Majki za czołówką a tymczasem na portalu Na szosie, w relacji tekstowej, była już informacja że obie grupy się połączyły. Zresztą i piątkowa relacja z jazdy na czas była komedią. Pokazano start kilku kolarzy i przekroczenie mety kilku kolarzy. Przy czym pół kadru na mecie zajmował pan Szczęsny.
odpowiedź
User
...
To co naopowiadał Pan Wiesław Rola w czasie przesłuchania, te truizmy, oczywistości i szkolne wynurzenia są od dawna w internecie, mozna posłuchać. RN kompromituje sie rekomendując taką mierna osobe do Zarządu TVP. A jego tzw. kariera to dwie linijki tekstu.
odpowiedź