SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada nadzorcza: wniosek o powołanie zarządu TVP jest kompletny

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej poinformowała, że - wbrew twierdzeniom Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - przekazany regulatorowi wniosek o powołanie członków zarządu TVP jest kompletny i spełnia wymogi formalne.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

W środę 10 czerwca br. rada nadzorcza wybrała nowy zarząd TVP. Prezesem ma zostać Janusz Daszczyński, a stanowiska członków zarządu mają zająć Marian Zalewski i Wiesław Rola (więcej na ten temat). Wybór ten to jednak tylko rekomendacja, musi go bowiem jeszcze zatwierdzić Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

KRRiT twierdzi jednak, że nie może tego zrobić z powodu braków w dokumentacji konkursowej. Regulator powinien otrzymać opis przebiegu konkursu i decyzje rady nadzorczej dotyczące każdego z trzech jego etapów. Na jego podstawie Krajowa Rada decyduje o tym, czy powołać nowy zarząd TVP. Przedstawiciele Rady twierdzą, że cały czas czekają na uzupełnienie dokumentacji.

Rada nadzorcza twierdzi jednak, że dopełniła wszystkich formalności. - W związku z opublikowaniem w prasie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji  informacji, dotyczącej przebiegu postępowania konkursowego na stanowisko prezesa i członków Zarządu TVP S.A., oświadczam, że przekazany wniosek wraz z załącznikami o powołanie członków Zarządu VII kadencji jest kompletny i spełnia wymogi formalne określone przepisami prawa - napisał w przesłanym Wirtualnemedia.pl komunikacie przewodniczący rady nadzorczej TVP Stanisław Jekiełek.

Jak już informowaliśmy, konkurs na nowy zarząd Telewizji Polskiej wzbudził protesty środowisk twórczych, m.in. Obywateli Kultury. Protestowali oni przeciw niedopuszczeniu do kolejnego etapu konkursu trójki kandydatów: Agnieszki Odorowicz, Jacka Wekslera i Roberta Kozaka. W liście skierowanym do premier Ewy Kopacz przedstawiciele kultury i nauki zaapelowali o odpolitycznienie mediów publicznych, a trwający konkurs na nowy zarząd TVP wskazali jako „skandaliczny przykład zawłaszczenia przez polityków telewizji” (więcej na ten temat).

Krajowa Rada powinna wybrać nowy zarząd publicznego nadawcy w takim terminie, by po walnym zgromadzeniu TVP rozpocząć się mogła jego kadencja.

Dodajmy, że w przypadku odrzucenia całości lub części kandydatur do zarządu Telewizji Polskiej KRRiT musi zostać rozpisany nowy konkurs. Istnieje także możliwość tymczasowego powołania do zarządu członków rady nadzorczej spółki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada nadzorcza: wniosek o powołanie zarządu TVP jest kompletny

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
poważny
Czyżby jakims cudem KRRIT przejrzała na oczy ??? Może zobaczyli co wiceprezes zaczął wyprawiac i jaki jest pewny wygranej.
odpowiedź
User
Alina
Rola... To kabaret...
odpowiedź
User
Jagna Magna
Przepraszam o jakiego wiceprezesa chodzi ? a raczej którego z nich ? Proszę jaśniej !
odpowiedź