SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP ma nową Radę Programową

Rada Mediów Narodowych (RMN) 25 marca wybrała nową, dziewięcioosobową Radę Programową Polskiej Agencji Prasowej (PAP).

fot. Marcin KmiecińskiArticle

W nowej Radzie Programowej PAP zasiadają teraz: Barbara Bartuś (polityk i samorządowiec, posłanka na Sejm IX kadencji z ramienia PiS), Lech Jaworski (polityk i samorządowiec, prawnik i były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji), Cezary Krysztopa (dziennikarz, rysownik, satyryk, redaktor naczelny portalu Tysol.pl), Małgorzata Niewiadomska-Cudak (profesor Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie), Zbigniew Rytel (dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych, członek Zarządu Głównego SDP), Marcin Sławecki (sekretarz w Biurze Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości), Mirosława Stachowiak-Różecka (polska polityk i działaczka samorządowa, poseł na Sejm IX kadencji z ramienia PiS), Robert Telus (polityk, inżynier, samorządowiec, poseł na Sejm IX kadencji z ramienia PiS) oraz Jacek Turczyk (fotograf i fotoreporter, wieloletni pracownik PAP).

Jak zaznaczył w swoim liście do prezesa Zarządu PAP Wojciecha Surmacza przewodniczący RMN Krzysztof Czabański, "nowo wybrani członkowie Rady Programowej PAP otrzymali pisemne powiadomienia o wyborze dokonanym przez RMN".

W swoim liście Krzysztof Czabański zwrócił się do prezesa Zarządu PAP S.A. z prośbą o zwołanie pierwszego posiedzenia nowo powołanej Rady Programowej oraz poinformowanie o terminie tego posiedzenia. "Naszym zdaniem w posiedzeniu tym powinno wziąć udział także prezydium Rady Programowej poprzedniej kadencji oraz przedstawiciele statutowych organów spółki" - napisał Czabański.

Dotychczasowym przewodniczącym Rady Programowej PAP był Krzysztof Mieczysław Kaźmierczak.

Rada Programowa PAP - zgodnie ze statutem - powoływana jest na czteroletnią kadencję i pełni funkcję opiniodawczo-doradczą. Jej członkowie pełnią swoje obowiązki nieodpłatnie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAP ma nową Radę Programową

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jacek
Brakuje jeszcze tylko Marka Suskiego, do zachowania pełnego profesjonalizmu i obiektywizmu rady.
odpowiedź
User
pipi
Powiedzmy to sobie szczerze. Rada bez towarzysza Susłowa to nie rada.
odpowiedź
User
Rabbi.T
Bez obaw. Niestety. Suski jest w Radzie nadal. On jest przewodniczącym RADY PROGRAMOWEJ POLSKIEGO RADIA. Powyższy artykuł traktuje o RADZIE PROGRAMOWEJ PAP.
I mamy następny etap rewolucji. Szkoda że nie zauważany. Parę dni temu zmieniono Rady Programowe większości regionalnych stacji TVP i PR
odpowiedź