SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada programowa Polskiego Radia nie przyjęła letniej ramówki PR24

Podczas ostatniego posiedzenia rady programowej Polskiego Radia zajmowano się zmianami w ramówkach publicznego nadawcy, które wprowadzono na okres letni. Zaakceptowano wszystkie wakacyjne propozycje anten, poza jedną - nie przyjęto letniej ramówki Polskiego Radia 24.

Article

Rada programowa Polskiego Radia (jej przewodniczącym jest Mirosław Wąsik, składa się z piętnastu członków) podczas ostatniego posiedzenia rozmawiała m.in. z dyrektorami poszczególnych anten na temat wakacyjnych ramówek poszczególnych rozgłośni. Ostatecznie podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia wszystkich wakacyjnych propozycji programowych poza koncepcją zaproponowaną przez Polskie Radio 24.

W rozmowie z nami Jan Ordyński, członek rady programowej publicznej rozgłośni stwierdził, że jednym z jego argumentów w dyskusji podczas posiedzenia był fakt, że "brak jest pluralizmu na antenie w doborze gości, tematów, jak i prowadzących, którzy pochodzą z jednego środowiska".

Decyzja rady programowej co do braku akceptacji letniej ramówki PR24 ma jednak tylko charakter opiniujący – jest informacją dla zarządu, ale nie musi zostać wzięta pod uwagę. Oznacza to, że w ramówce w praktyce nie muszą zostać zaproponowane żadne zmiany.

Ramówka PR24 do połowy września

W okresie wakacyjnym Polskie Radio zmieniło ramówki wszystkich stacji, poza Radiem dla Zagranicy. W Jedynce od 21 czerwca pojawiło się Lato z Radiem, "Lato z Radiem Extra" oraz (od tego piątku) transmisje z festiwali Lato z Radiem. W Trójce będzie w sumie osiem nowych audycji, a wśród nich: muzyczne, kulturalne, podróżniczo-kulinarne oraz rozrywkowe.

Pisaliśmy o tym, że ramówka, która obowiązuje w Polskim Radiu 24 od początku marca br. będzie obecna na antenie w takim samym kształcie do 15 września br.

„W Polskim Radiu 24 korekty i zmiany ramówkowe mają na celu podniesienia atrakcyjności tematycznej. Antena pracuje również nad rozbudowaniem różnorodności gatunkowej, poprzez wprowadzenie większej ilości audycji edukacyjnych i kulturalnych” - czytamy w dokumencie do którego treści dotarliśmy. - Najważniejszym elementem zmian w letnim programie - oprócz zmian w audycjach i pasmach - pozostaje dobór treści i sposób ich prezentowania na antenie - dodano.

W sumie w stacji pojawiło się 12 nowych pasm lub audycji, a 11 zostało zdjętych. Zmieniono również godziny emisji 9 audycji.

Jak wynika z naszych informacji, za najważniejsze zmiany w programie PR24 uznano wprowadzenie audycji publicystycznej Michała Rachonia (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:30-10:30); pasma publicystycznego Tadeusza Płużańskiego (w każdą sobotę od 13:00 do 15:00) oraz programu publicystycznego Magdaleny Złotnickiej (w co drugą niedzielę miesiąca, od 13:00 do 15:00).

Na posiedzeniu była już obecna nowa dyrektor i redaktor naczelna Polskiego Radia 24, Joanna Turek. Zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka. Ostatnio była wiceszefową stacji. Turek ma w PR 24 jednego zastępcę - to Magdalena Piejko, wcześniej szefowa działu kultury w "Gazecie Polskiej".

Polskie Radio 24 jest rozgłośnią o charakterze informacyjno-publicystycznym, antenę wypełniają serwisy informacyjne, sportowe, dwa serwisy gospodarcze dziennie i dwa gospodarcze. Większość czasu antenowego zajmuje publicystyka.

Emitowane jest analogowo od września 2016 roku. W okresie od marca do maja br. Polskie Radio 24 ma 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, to spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia nie przyjęła letniej ramówki PR24

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antena
Jaki pluralizm PR24?! Ciocia i matka chrzestna Asi Turek jest poslanka PISu Joanna Lichocka.
odpowiedź
User
Fredry
Podpisuję się! Uwarzam, że jest mało prulalizmu, redaktor Płużański powinien spowrotem dostać więcej czasu antenowego. Na antenie praktycznie nie słychać głosu kościoła, a to jest warzne w zalewie ideologii gender.
odpowiedź
User
Pytanie
Kto jest autorem tej ramówki. Czyżby Piszczek? Czas podziękować temu panisku!
odpowiedź