SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rada programowa Polskiego Radia nie przyjęła letniej ramówki PR24

Podczas ostatniego posiedzenia rady programowej Polskiego Radia zajmowano się zmianami w ramówkach publicznego nadawcy, które wprowadzono na okres letni. Zaakceptowano wszystkie wakacyjne propozycje anten, poza jedną - nie przyjęto letniej ramówki Polskiego Radia 24.

Article

Rada programowa Polskiego Radia (jej przewodniczącym jest Mirosław Wąsik, składa się z piętnastu członków) podczas ostatniego posiedzenia rozmawiała m.in. z dyrektorami poszczególnych anten na temat wakacyjnych ramówek poszczególnych rozgłośni. Ostatecznie podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia wszystkich wakacyjnych propozycji programowych poza koncepcją zaproponowaną przez Polskie Radio 24.

W rozmowie z nami Jan Ordyński, członek rady programowej publicznej rozgłośni stwierdził, że jednym z jego argumentów w dyskusji podczas posiedzenia był fakt, że "brak jest pluralizmu na antenie w doborze gości, tematów, jak i prowadzących, którzy pochodzą z jednego środowiska".

Decyzja rady programowej co do braku akceptacji letniej ramówki PR24 ma jednak tylko charakter opiniujący – jest informacją dla zarządu, ale nie musi zostać wzięta pod uwagę. Oznacza to, że w ramówce w praktyce nie muszą zostać zaproponowane żadne zmiany.

Ramówka PR24 do połowy września

W okresie wakacyjnym Polskie Radio zmieniło ramówki wszystkich stacji, poza Radiem dla Zagranicy. W Jedynce od 21 czerwca pojawiło się Lato z Radiem, "Lato z Radiem Extra" oraz (od tego piątku) transmisje z festiwali Lato z Radiem. W Trójce będzie w sumie osiem nowych audycji, a wśród nich: muzyczne, kulturalne, podróżniczo-kulinarne oraz rozrywkowe.

Pisaliśmy o tym, że ramówka, która obowiązuje w Polskim Radiu 24 od początku marca br. będzie obecna na antenie w takim samym kształcie do 15 września br.

„W Polskim Radiu 24 korekty i zmiany ramówkowe mają na celu podniesienia atrakcyjności tematycznej. Antena pracuje również nad rozbudowaniem różnorodności gatunkowej, poprzez wprowadzenie większej ilości audycji edukacyjnych i kulturalnych” - czytamy w dokumencie do którego treści dotarliśmy. - Najważniejszym elementem zmian w letnim programie - oprócz zmian w audycjach i pasmach - pozostaje dobór treści i sposób ich prezentowania na antenie - dodano.

W sumie w stacji pojawiło się 12 nowych pasm lub audycji, a 11 zostało zdjętych. Zmieniono również godziny emisji 9 audycji.

Jak wynika z naszych informacji, za najważniejsze zmiany w programie PR24 uznano wprowadzenie audycji publicystycznej Michała Rachonia (od poniedziałku do piątku, w godz. 9:30-10:30); pasma publicystycznego Tadeusza Płużańskiego (w każdą sobotę od 13:00 do 15:00) oraz programu publicystycznego Magdaleny Złotnickiej (w co drugą niedzielę miesiąca, od 13:00 do 15:00).

Na posiedzeniu była już obecna nowa dyrektor i redaktor naczelna Polskiego Radia 24, Joanna Turek. Zastąpiła na tym stanowisku Pawła Piszczka. Ostatnio była wiceszefową stacji. Turek ma w PR 24 jednego zastępcę - to Magdalena Piejko, wcześniej szefowa działu kultury w "Gazecie Polskiej".

Polskie Radio 24 jest rozgłośnią o charakterze informacyjno-publicystycznym, antenę wypełniają serwisy informacyjne, sportowe, dwa serwisy gospodarcze dziennie i dwa gospodarcze. Większość czasu antenowego zajmuje publicystyka.

Emitowane jest analogowo od września 2016 roku. W okresie od marca do maja br. Polskie Radio 24 ma 0,4 proc. udziału w rynku słuchalności, to spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rada programowa Polskiego Radia nie przyjęła letniej ramówki PR24

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Antena
Jaki pluralizm PR24?! Ciocia i matka chrzestna Asi Turek jest poslanka PISu Joanna Lichocka.
26 2
odpowiedź
User
Fredry
Podpisuję się! Uwarzam, że jest mało prulalizmu, redaktor Płużański powinien spowrotem dostać więcej czasu antenowego. Na antenie praktycznie nie słychać głosu kościoła, a to jest warzne w zalewie ideologii gender.
4 10
odpowiedź
User
Pytanie
Kto jest autorem tej ramówki. Czyżby Piszczek? Czas podziękować temu panisku!
9 1
odpowiedź
User
Piotr
Podpisuję się! Uwarzam, że jest mało prulalizmu, redaktor Płużański powinien spowrotem dostać więcej czasu antenowego. Na antenie praktycznie nie słychać głosu kościoła, a to jest warzne w zalewie ideologii gender.

Odpuść sobie w ogóle słuchanie radia, wróć do szkoły i popracuj nad ortografią.
14 0
odpowiedź
User
Ale jaja
To najbardziej odrażające radio w Polsce.Całą dobę tylko pis,pis,pis żałosne pranie mózgu przeplatane reklamami media expert a to wszystko za nasze pieniądze.
15 4
odpowiedź