SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Reklamy organizacją samoregulacyjną roku 2015 według EASA Alliance

Rada Reklamy została wybrana organizacją samoregulacyjną roku 2015, a system samoregulacji w dziedzinie reklamy żywności skierowanej do dzieci został uznany za największe dokonanie roku przez Europejskie Stowarzyszenie Standardów Reklamowych EASA Alliance.

Article

Złota nagroda dla najlepszej organizacji samoregulacyjnej roku 2015 została przyznana Radzie Reklamy przez EASA Alliance - organizację skupiającą 37 organizacji samoregulacyjnych z całego świata oraz 16 organizacji branżowych, reprezentujących reklamodawców, agencje reklamowe oraz media. Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działań na rzecz tworzenia i nadzorowania najwyższych standardów komunikacji marketingowej.

Jury jednogłośnie wybrało system samoregulacji w dziedzinie reklamy żywności skierowanej do dzieci jako najlepszy przykład współpracy administracji publicznej, środowiska reklamowego oraz nadawców na rzecz zapewnienia najwyższych standardów komunikacji marketingowej.

Nagrodzony system samoregulacji powstał z Polskiej Federacji Producentów Żywności, Rady Reklamy, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz polskich nadawców telewizyjnych. System funkcjonuje w ramach Kodeksu Etyki Reklamy oraz porozumienia nadawców w zakresie emisji reklam artykułów spożywczych i napojów do dzieci poniżej 12 lat. Zgodnie z porozumieniem, audycjom kierowanym do dzieci w wieku do 12 lat nie mogą towarzyszyć reklamy artykułów spożywczych i napojów, które nie spełniają zaakceptowanych przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, Kryteriów Żywieniowych, stanowiących załącznik do Kodeksu Etyki Reklamy.

Porozumienie zostało podpisane przez wszystkich największych nadawców audycji telewizyjnych - ITI Neovision, Telewizja Polsat, Telewizja Polska, Telewizja Puls, TVN, VIMN Poland, The Walt Disney Company Polska ATM Rozrywka, TV Republika, Superstacja, TVS i TTV - którzy od stycznia 2015 roku wymagają od reklamodawców złożenia pisemnego oświadczenia o zgodności reklamowanego produktu lub wskazania sponsorskiego z kryteriami żywieniowymi.

Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, w którym system samoregulacji w dziedzinie reklamy został oparty na Kryteriach Żywieniowych, zaakceptowanych przez niezależną instytucję jaką jest Instytut Żywności i Żywienia. Kryteria żywieniowe uwzględniają wymagania diety polskich dzieci i są dostosowane do lokalnych potrzeb i uwarunkowań.

Samoregulacja reklamodawców funkcjonuje w ramach szerokiego porozumienia 21 największych reklamodawców branży spożywczej - EU Pledge. Zgodnie z wynikami ostatniego monitoringu, EU Pledge jest przestrzegany w ponad 98 proc. przypadków wszystkich przekazów reklamowych skierowanych do dzieci.

Dołącz do dyskusji: Rada Reklamy organizacją samoregulacyjną roku 2015 według EASA Alliance

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl