SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radek Nałęcz odchodzi z Muzo.FM. "Nie chcę wiązać swojej przyszłości z projektami Grupy ZPR"

Prezenter porannego programu w Muzo.FM złożył wypowiedzenie. W stacji pozostaje do końca stycznia. - Pracę w Muzo.FM wspominam jako jeden z najfajniejszych etapów w moim życiu zawodowym - mówi nam Radek Nałęcz.

W piątek, 23 grudnia gospodarze porannego pasma w Muzo.FM pożegnali się ze słuchaczami. Marta Trybura i Radek Nałęcz powiedzieli, że w tym składzie już nie poprowadzą "Strażników świtu". Audycja nadawana była od poniedziałku do piątku w godz. 6-9.

Jednocześnie Radek Nałęcz obwieścił, że odchodzi z rozgłośni. - Złożyłem wypowiedzenie. To moja autonomiczna decyzja. Z rozgłośnią będę związany do końca stycznia - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. - Pracę w Muzo.FM wspominam jako jeden z najfajniejszych etapów w moim życiu zawodowym: spotkałem świetnych ludzi, miałem przyjemność pracować z profesjonalistami, a przede wszystkim zdobyliśmy zaufanie tysięcy słuchaczy, na których mogliśmy zawsze liczyć - opowiada Radek Nałęcz. Prezenter dodaje, że będzie się jeszcze pojawiał na antenie. - Na razie jestem wpisany w grafiku. W czasie wypowiedzenia będę prowadził programy - zapowiada prezenter Muzo.FM.

Słuchacze będą mogli usłyszeć Radka Nałęcza w sobotę, 24 grudnia w godz. 10-13 oraz w niedzielę, 25 grudnia w godz. 10-14. Z kolei w przyszłym tygodniu prezenter pojawi się w porannym programie od wtorku do piątku w godz. 6-9. - Poprowadzę go sam, bo Marta będzie wtedy na urlopie - wyjaśnia. Uspokaja słuchaczy porannej audycji, że Marta Trybura pozostaje w Muzo.FM.

"Nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki"

Dlaczego Radek Nałęcz zdecydował się odejść z rozgłośni? - Powody są prozaiczne: nie chcę wiązać swojej przyszłości z projektami Grupy ZPR. Już tam pracowałem, więc nie chcę wchodzić dwa razy do tej samej rzeki. Jestem gotowy na nowe wyzwania - mówi nam Radek Nałęcz.

Pod koniec października poinformowano o sprzedaży Muzo.FM Grupie ZPR Media. Obecnie właścicielem rozgłośni jest Telewizja Polsat. Oznacza to, że po ośmiu latach z eteru zniknie Muzo.FM. Nowy właściciel planuje na tych częstotliwościach uruchomić Eskę Rock, która obecnie nadaje tylko w stolicy. A Muzo.FM to ponadregionalna sieć. Stację słychać w dziewięciu miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie i Bydgoszczy.

Zbigniew Frączek, który obecnie jest szefem programowym Eski Rock, a od listopada koordynuje także pracę antenową w Muzo.FM zapowiedział na naszych łamach, że osoby tworzące Muzo.FM zostały zaproszone do dalszej współpracy. - Mam wstępną deklarację pozostania w stacji od wszystkich osób pracujących obecnie na antenie Muzo.FM - mówił nam na początku grudnia Frączek. Nie zdradził, czy po przejęciu stacji te osoby będą pracować na antenie Eski Rock. Być może zasilą załogę nowo tworzonej stacji w Warszawie. Gdy dojdzie do powiększenia zasięgu Eski Rock, jej dotychczasowa stołeczna częstotliwość (93,3 MHz) zwolni się. - Już teraz trwają prace nad tym, jak zagospodarować tę stację. Staramy się wymyślić nowy format miejskiego radia - mówił nam w listopadzie Zbigniew Frączek, który ma kierować nową rozgłośnią.

Wiadomo, że nie znajdą się tam osoby, które do niedawna tworzyły Muzo.FM, a zniknęły z tej anteny wraz z informacją o sprzedaży jej Grupie ZPR Media. Chodzi o Marcina Bisiorka, Annę Nowaczyk, Kamila Olszewskiego, Jarosława Wendrowskiego i Przemysława Jaworskiego.

Radek Nałęcz pozostaje w Polsat Games

Do tej grupy dołącza teraz Radek Nałęcz. Prezenter poza pracą w radiu jest od kilku lat aktywny też w telewizji. - Nadal jestem związany z Polsat Games i domem produkcyjnym Frenzy - mówi.

Frenzy odpowiada za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Współzałożycielem Frenzy jest Piotr Żak, członek rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu.

Radek Nałęcz pracuje we Frenzy od 2018 r. Rok później został redaktorem naczelnym Polsat Games. Był odpowiedzialny m.in. za realizację autorskich programów telewizyjnych poświęconych branży gamingowej. Po ponad trzech latach pracy na tym stanowisku Radek Nałęcz objął nowo utworzone stanowisko business development managera. W kwietniu br. redaktorem naczelnym Polsat Games został Szymon Groenke. A Radek Nałęcz obecnie wspiera dział sprzedaży w zakresie tworzenia i rozwoju produktów oraz nawiązuje nowe relacje biznesowe i szuka dodatkowych obszarów współpracy z dotychczasowymi klientami.

Radek Nałęcz nadal będzie współtworzył autorski program publicystyczny "Faux Paux" poświęcony grom wideo, realizowany na antenie Polsat Games. Prowadzą go Radek Nałęcz i Tadeusz Zieliński. - W styczniu wchodzę na plan kolejnego sezonu programu "Faux Paux", w którym rozmawiamy przede wszystkim z twórcami gier, ale nie tylko - mówi nam teraz Radek Nałęcz.

Z najnowszego badania Radio Track (wrzesień-listopad 2022) realizowanego przez pracownię Kantar Polska wynika, że udział Muzo.FM pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,5 proc. (rok temu w analogicznym okresie było to 0,6 proc.).

Dołącz do dyskusji: Radek Nałęcz odchodzi z Muzo.FM. "Nie chcę wiązać swojej przyszłości z projektami Grupy ZPR"

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
diadem
0,5 proc. słuchalności :-)))) Czternaście klatek schodowych i rodziny.
odpowiedź
User
Ja
Szkoda , ja słuchałem właściwie codziennie, radio miało wiernych słuchaczy, może niewielu , biznes sie nie spina wiec decyzja jest jaka jest, ciężko będzie się odzwyczaić od strażników świtu, no ale co zrobić zycie.
odpowiedź
User
Hubert
A tak fajnie się słuchało restartu i nawet byłem członkiem grupy
odpowiedź