SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radia Maryja słuchają biedni i niewykształceni seniorzy

Radio Maryja ma względnie wysoki zasięg wśród słuchaczy z niskimi dochodami w gospodarstwie domowym, osób z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym oraz w wieku od 60 do 75 lat - wynika z raportu portalu Wirtualnemedia.pl.

Radia Maryja słuchają biedni i niewykształceni seniorzy

Z raportu Radio Track Millward Brown za III kwartał 2013 roku przygotowanego na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl wynika, iż średni dobowy zasięg Radia Maryja wśród słuchaczy z miesięcznym dochodem na gospodarstwo domowe do 2000 zł wyniósł 4,2 proc. Natomiast wśród osób, których miesięczny dochód na gospodarstwo domowe przekracza 2000 zł, wynik uplasował się na poziomie 2,5 proc.

Religijnej anteny chętniej słuchają osoby z wykształceniem podstawowym i zasadniczym zawodowym (3,5 proc. wszystkich słuchaczy w tej grupie), niż średnim i wyższym (2,4 proc.).

Wśród słuchaczy Radia Maryja największą grupę wiekową (w ujęciu procentowym) stanowią osoby w wieku od 60 do 75 lat, w której to jej średni dobowy zasięg wynosi 6,3 proc.

Słuchalność Radia Maryja

lipiec 2013 : wrzesień 2013

Miesięczny dochód łączny gospodarstwa

  do 2000 zł

4,2%

  powyżej 2000 zł

2,5%

Wykształcenie

  podstawowe oraz zasadnicze zawodowe

3,5%

  średnie oraz wyższe

2,4%

Kategoria wieku

  15-24 lata

0,7%

  25-39 lat

1,0%

  40-59 lat

3,7%

  60-75 lat

6,3%

Wirtualnemedia.pl

N=21 037


Wszystkie powyższe dane przedstawiają procentowy udział osób wśród badanych z danej kategorii, które wskazały, że słuchały danej stacji radiowej w ciągu doby przynajmniej przez kwadrans.

Przypomnijmy, że średni udział Radia Maryja w całej populacji w III kwartale br. wyniósł 1,9 proc. (więcej na ten temat).

Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radia Maryja słuchają biedni i niewykształceni seniorzy

41 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
Slusznie, program nalezy wybierac do swej inteligencji i mozliwosci zrozumienia.
43 61
odpowiedź
User
xm
I właśnie o to chodzi. Takim audytorium najłatwiej jest manipulować. Ciemny lud wszystko kupi.
48 72
odpowiedź
User
nick
To przypomnijmy jednocześnie, jacy widzowie oglądają najchętniej program T. Lisa :)
91 23
odpowiedź
User
Jola lojalna
Idealna grupa spleczna z ktorej Ojciec Dyrektor (tfu, tfu ...) doi ostatni grosz. Inteligentni i mlodzi mysla i nie daja na tego pseudo ksiezyne. Juz dawno powinni z nim zrobic porzadek, ale nie ma pierwszego odwaznego, ktory rzuci kamien. Wszyscy sie boja. Paranoja jakas ... A ojczulkowi w to gra! Doimy dalej biedakow! A co! :-)
32 57
odpowiedź
User
:P
@nick - nie ci sami, co RM, jak mniemam.

A w ogole to nie ogladam Lisa i nie slucham RM i co mi zrobisz? :P
24 19
odpowiedź