SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 wydłuża godziny nadawania do północy. Baasch, Kula, Dunaj i Malinowska z nowymi audycjami

Od poniedziałku, 22 lutego internetowe Radio 357 będzie nadawało w dni powszechnie do północy. Pojawią się cztery nowe audycje muzyczne - między 22 a północą poprowadzą je: Marta Kula (jazz), Łukasz Dunaj (ciężkie brzmienia), Marta Malinowska (hip–hop) i Baasch (muzyka elektroniczna) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

fot. Darek Kawka / 357Article

Do tej pory Radio 357 od poniedziałku do piątku nadawało program do 22.00, a później była emitowana jedynie muzyka. Od 22 lutego pojawią się jednak nowe audycje wieczorne, a pasmo wieczorne potrwa do północy.

W poniedziałek audycja specjalna soundclash

Autorzy czterech nowych programów w poniedziałek zorganizują wspólną audycję specjalną. Pojawi się na antenie w poniedziałek 22 lutego o godz. 22.00. 

- Będzie to tzw. „soundclash”, czyli swoisty muzyczny dialog autorów. Przy tak różnych muzycznych kierunkach i wrażliwościach prowadzących będzie to na pewno unikatowa propozycja. Bardzo namawiam, żeby zarezerwować ten wieczór i spędzić go z Radiem 357 - tłumaczy Piotr Stelmach.

Katarzyna Pruchnicka, która odpowiada za rozwój oferty programowej Radia 357 zaznacza, że po dwóch nowych pasmach publicystycznych nadawanych o godz. 15.00 i 21.00 „nadszedł czas na rozbudowanie oferty muzycznej”.

- Uwzględniamy przy tym głosy i reakcje słuchaczy. Staramy się budować ciekawą propozycję, którą trudno znaleźć gdzie indziej - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Kula, Malinowska, Baasch i Dunaj z nowymi programami

W nowym paśmie pojawią się cztery nowe audycje autorskie. W poniedziałki Marta Kula zaproponuje brzmienia z obszaru jazzu, muzyki klasycznej, rocka, poezji śpiewanej i muzyki świata w „Cool Kid Of Jazz”. - Będziemy odkrywać, ale i wracać do nagrań, które powodują ten miły dreszcz - zapowiada dziennikarka.

We wtorek Łukasz Dunaj w „Włącz Ten Hałas” zaproponuje ciężkie brzmienia: metal, hardcore, punk i „czarną” elektronikę. - W tej audycji będziemy grać na ostro, ale niebanalnie. Jednak lojalnie ostrzegam - słuchając nas będziecie mogli usłyszeć od domowników: „wyłącz ten hałas, spać nie można!”. I będzie to dla nas najlepszy dowód na dobrze wykonaną robotę - zaznacza Dunaj.

W środę o 22.00 zadebiutuje audycja Marty Malinowskiej „Naturalna Selekcja” poświęcona hip-hopowi, a gospodarzem czwartkowego wieczoru pod hasłem „Neurotransmisja” będzie Bartosz Schmidt, czyli Baasch. - Postaram się pokazać, że w muzyce elektronicznej potrafi być dużo emocji o różnym ładunku - mówi autor.

Piotr Stelmach, który odpowiada za koordynowanie części muzycznej oferty Radia 357 uważa, że nowe pasmo będzie „tworzone przez pasjonatów, a jednocześnie profesjonalistów w swoich muzycznych bajkach”.

-  Dla Marty Kuli to pierwsza stała audycja. Słuchacze przyjęli Martę znakomicie, co bardzo nas ucieszyło. Z kolei Marta Malinowska wie wszystko o hip-hopie - od lat najpopularniejszym gatunku muzycznym. Wydłużenie prowadzonej przez nią „Selekcji naturalnej” do dwóch godzin było tylko kwestią czasu - stwierdza. - Namówiliśmy do współpracy także Łukasza Dunaja i Bartosza Schmidta, czyli Baascha. Łukasz to autorytet, jeśli chodzi o ciężkie granie. Jest redaktorem naczelnym Noise Magazine i autorem między innymi biografii zespołu Rammstein. Baasch to jeden z najbardziej obiecujących producentów, kompozytorów i wykonawców muzyki elektronicznej. Po każdej osobie z tej niezwykłej "czwórki" możemy spodziewać się kapitalnych audycji. Liczę na to, że dla fanów tych brzmień to pasmo szybko stanie się pozycją obowiązkową - dodaje.

600 tys. zł miesięcznego wsparcia od patronów

Radio 357 to internetowa stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, obecnie redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Nadaje na stałe od 5 stycznia 2021 roku, w całości finansowane jest przez patronów za pośrednictwem serwisu Patronite.pl, których jest blisko 27 tys. Gotowi są oni wpłacać miesięcznie ok. 600 tys. zł na funkcjonowanie stacji.

W pierwszym miesiącu działalności stream radia uruchomiono 34 milionów razy na 2,5 mln urządzeń. W tym czasie przygotowano 250 audycji i wyemitowano ok. 10 tys. piosenek. Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU).

Dołącz do dyskusji: Radio 357 wydłuża godziny nadawania do północy. Baasch, Kula, Dunaj i Malinowska z nowymi audycjami

51 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Jak cudnie znowu w niedzielny wieczór usłyszeć głos Piotra Kaczkowskiego.
Teraz już nie pamiętam czy pan Piotr samo odszedł czy Agnieszka również jego zwolniła.
odpowiedź
User
kolejne 4 mordy do wyzywienia
..a dynamika deklaracj wplat spada i spada
odpowiedź
User
John Peel
Dunaj radiowcem - śmiać się czy płakać ??
odpowiedź