SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z 13 mln zł rocznych przychodów. Trzy czwarte od patronów

W ub.r. Radio 357 osiągnęło 10,77 mln zł przychodu netto i poniosło nieco ponad 10 mln zł kosztów operacyjnych. Wpłaty od patronów stanowiły 76 proc. wpływów brutto, 2,5 mln zł pozyskano od partnerów marketingowych.

fot. Darek Kawka / 357Article

Szefostwo Radia 357 szczegółowe wyniki finansowe z ub.r. przedstawiło podczas internetowej transmisji z udziałem patronów.

Największe koszty operacyjne generowała antena: z 10,09 mln zł ogólnych kosztów aż 5,23 mln to właśnie wydatki na ten cel. Stanowiły one w ubiegłym roku 52 proc. wszystkich kosztów - informowali radiowcy. Przychód internetowej rozgłośni wyniósł ogółem 12,97 mln zł - był o 5,2 proc. wyższy od planu.

W 2022 roku wzrosły też wpłaty od patronów - wyniosły 9,78 mln zł. W roku 2021 było to 9,6 mln zł. – To 76 proc wszystkich wpływów – informowali prowadzący spotkanie z patronami.

Współpraca z partnerami marketingowymi dała ponad 2,5 mln zł przychodu (wobec 2,06 mln zł w 2021 roku).

Z kolei koszty uzyskania przychodów sięgnęły 2,1 mln zł. To m.in. 6,5 proc. prowizji pobieranej przez Patronite od kwot wpłacanych przez internautów. W konsekwencji Radio 357 ogłosiło 10,77 mln zł przychodu netto.

W lipcu 2022 roku patroni poznali cząstkowe wyniki Radia 357 za trwający rok. Wynikało z nich, że w okresie od stycznia do maja rozgłośnia uzyskała ponad 4,7 mln zł przychodów netto. Koszty operacyjne sięgnęły 4 mln zł, zaś przychód netto wyższy był o ponad 207 tys. zł od oczekiwanego.

Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Nadaje w internecie od stycznia 2021 roku. Zespół tworzy obecnie ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę.

Kto odszedł, kto przyszedł

Justyna Mączka pracowała w Radiu 357 od chwili rzucenia pomysłu, kilka dni temu odeszła z radia. We wrześniu ub. roku z Radiem 357 pożegnał się także inny z jego założycieli – Tomasz Michniewicz. - Z żalem postanowiłem zrezygnować ze swojej audycji. Żałuję zwłaszcza kontaktu z naszymi - naprawdę niesamowitymi - słuchaczami - mówił nam wówczas.

W październiku ub. roku z Radiem 357 pożegnała się Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca na tej antenie audycję o książkach - "Książki. Lubię to!". Z internetową rozgłośnią związana była od jesieni 2021 roku. Z radia odeszła tuż po ogłoszeniu zmian w ramówce, skutkujących skróceniem i przesunięciem jej audycji. Zniknęła też Daga Gregorewicz, a w lipcu 2022 roku do konkurencyjnej stacji odeszła jedna z bardziej lubianych dziennikarek, Marta Malinowska. We wrześniu ub. roku z anteny do podcastów zniknęli m.in. Michał Olszański i Gabi Darmetko. Olszanski wraca właśnie jako prowadzący "Popołudniówkę", w zamian za Justynę Mączkę.

Z kolei jesienią ub. roku do grona prowadzących audycje w Radiu 357 dołączyli Ralph Kaminski i Krzysztof Zalewski. Kaminski spotyka się ze słuchaczami Radia 357 co poniedziałek o godz. 18.  W stacji można też wciąż usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego, Krystiana Hanke, Piotra Kaczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha, Katarzynę Borowiecką, Ernesta Zozunia, Olę Budkę, Marcina Cichońskiego czy Marka Brzezińskiego.

Na początku października ub. roku minęły dwa lata, odkąd byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosili w swoich mediach społecznościowych rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rozkręcenie nowej internetowej rozgłośni. Teraz Radio 357 ma ponad 49 tys. patronów, deklarujących wpłaty na poziomie 876 tys. zł miesięcznie. Na funkcjonowanie rozgłośni zebrano już 19,5 mln zł.

Aktualnie Radio 357 na Patronite wspiera ponad 49,3 tys. użytkowników, którzy deklarują miesięczne wpłaty w wysokości ponad 879 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 19,7 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z 13 mln zł rocznych przychodów. Trzy czwarte od patronów

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
podatnik
Niech mnie ktoś poprawi, ale czy obecnie samo Radio 357 nie ma już większej słuchalności niż PR3? Przy kosztach na poziomie 10mln rocznie, pokazuje skalę nieudolności władz radia publicznego.
odpowiedź
User
Aaa
A koleżanka oddała już hasło do Twittera?
odpowiedź
User
Ubawiony
A koleżanka oddała już hasło do Twittera?

Bez sensu. Nie lepiej pójść na spacer niż pisać brednie ?
odpowiedź