SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w porannym paśmie Radia 357. Wraca audycja Bartosza Gila

Poranne pasmo w Radiu 357 jesienią startować będzie pół godziny wcześniej, o 6.00, a jego piątkowe wydanie poprowadzi Ola Budka. Rozgłośnia testuje też nową, hybrydową formułę audycji i zaprasza patronów do prowadzenia niektórych z nich. Wraca też sobotnia audycja Bartosza Gila - „Wiszące ogrody”. To tylko niektóre ze zmian w jesiennej ramówce radia.

Od poniedziałku do czwartku poranne pasmo prowadzi teraz Marcin Łukawski, w piątki - Ola Budka. Fot. Marcin ZawadzkiOd poniedziałku do czwartku poranne pasmo prowadzi teraz Marcin Łukawski, w piątki - Ola Budka. Fot. Marcin Zawadzki

Zmiany startują we wtorek, 14 września. Promocja nowej ramówki Radia 357 przebiega pod hasłem „Przesuwamy zegarki”, gdyż pasmo poranne zaczynać się będzie teraz o godz. 6.00 (do tej pory startowało o 6.30). Od poniedziałku do czwartku w tym paśmie pojawiać się będzie „Ranek z Marcinem Łukawskim”, w piątki - „PoBudka z Olą Budką”.

- To odpowiedź na liczne prośby patronów i słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów - komentuje Marcin Łukawski, prowadzący poranną audycję.

W ramówce pozostają stałe cykle w ramach porannych pasm. Będą więc „Pytania z Księżyca” z Tomaszem Rożkiem, „Latka Lecą”, czyli kartka z kalendarza na wesoło, czy „Tatowanie” Krystiana Hanke. - Zostaje też „Muzyczny Goniec” z aktualnościami, „357 Kęsów Na Śniadanie” z Katarzyną Błażejewską-Stuhr i „Zejdźmy Na Ziemię”, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem - teraz bliżej godziny 9.00. Dzięki temu „Kieruj Się Na Południe” potrwa dłużej - podsumowuje Ola Budka.
 
Hybrydowa formuła audycji

W ramach jesiennych nowości zespół Radia 357 wprowadza też pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część – jako audycja na żywo, druga jako podcast, z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej. - To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku „Route 357” Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i „PROGnozy” Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Radio udostępni publicznie także jeden podcast: „Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie”, przygotowywany przez Gabi Darmetko i Pawła Sołtysa. Będzie dostępny na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube. - Chcemy tak dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają - wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15.00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu.

Nowości, powroty i odświeżone jingle

Nową jesienną propozycją dla patronów Radia 357 będzie audycja „WyDźwięki”. Raz w miesiącu poprowadzą ją patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji. - Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po „Grze Zespołowej” projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty, tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357  - informuje Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

Z nowych audycji rozgłośnia zapowiada także „Siódme Oblicze Poranka” prowadzone przez Antoniego Grudniewskiego (w niedziele, godz. 8.00) i „Chlebem i Soulą” (muzyka hip hop, soul, funk i R'n'B, prowadzenie: Maja Piskadło, środy o 22.00).  Do dwóch godzin zostanie też wydłużona audycja Daniela Wyszogrodzkiego, „Godzina Satysfakcji”, nadawanej na zmianę z „Panoptikum” Bartka Gila w poniedziałki o 19.00.

Pojawi się też nowa nazwa wieczornego pasma publicystycznego - „Plac Na Rozdrożu”, emitowanego od poniedziałku do czwartku o godz. 21.00. Redakcja wprowadza także nowy jingiel dla pasma przedpołudniowego („Kieruj Się Na Południe”), który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Jesienią zapowiadają się też powroty na antenę. I tak: wraca „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej (soboty o 9.00), „Przysobocie” Krystiana Hanke (audyt tygodnia, emisja w soboty o 14.00 - na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk), a także „Wiszące Ogrody” Bartka Gila (soboty o godz. 23.00). Audycja zniknęła z anteny w czerwcu br.

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od wtorku, 14 września. - Wtorki to nasza „świecka tradycja”. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Ponad 32,5 tys. patronów

Radio 357 nadaje od stycznia 2021 r., tworzą je w większości byli dziennikarze radiowej Trójki. Przez wakacje Radiu 357 nieznacznie przybyło patronów, a ubyło ich innej rozgłośni, rekrutującej się z Trójki - Radiu Nowy Świat. Latem nieco spadło miesięczne wsparcie od słuchaczy obu stacji. Obecnie Radio 357 ma 32,5 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wsparcie w wysokości 669,5 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 6,67 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w porannym paśmie Radia 357. Wraca audycja Bartosza Gila

173 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dno
Godzina 5.45włączam 357 lecą reklamy następnie wiadomości pogoda i znów reklamy 6.15 zmieniam stację żegnam.
odpowiedź
User
Pawel
Wolę PR3 niż 357.Mam takie prawo,bo jest pluralizm nie tylko w mediach.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z pSSu
Niesamowite, że w tak krótkim czasie można było zbudować tak fantastyczne radio.
Pobudka z 357 obowiązkowa dla każdego myślącego.
Tak trzymać!
odpowiedź