SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w porannym paśmie Radia 357. Wraca audycja Bartosza Gila

Poranne pasmo w Radiu 357 jesienią startować będzie pół godziny wcześniej, o 6.00, a jego piątkowe wydanie poprowadzi Ola Budka. Rozgłośnia testuje też nową, hybrydową formułę audycji i zaprasza patronów do prowadzenia niektórych z nich. Wraca też sobotnia audycja Bartosza Gila - „Wiszące ogrody”. To tylko niektóre ze zmian w jesiennej ramówce radia.

Od poniedziałku do czwartku poranne pasmo prowadzi teraz Marcin Łukawski, w piątki - Ola Budka. Fot. Marcin Zawadzki Article

Zmiany startują we wtorek, 14 września. Promocja nowej ramówki Radia 357 przebiega pod hasłem „Przesuwamy zegarki”, gdyż pasmo poranne zaczynać się będzie teraz o godz. 6.00 (do tej pory startowało o 6.30). Od poniedziałku do czwartku w tym paśmie pojawiać się będzie „Ranek z Marcinem Łukawskim”, w piątki - „PoBudka z Olą Budką”.

- To odpowiedź na liczne prośby patronów i słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów - komentuje Marcin Łukawski, prowadzący poranną audycję.

W ramówce pozostają stałe cykle w ramach porannych pasm. Będą więc „Pytania z Księżyca” z Tomaszem Rożkiem, „Latka Lecą”, czyli kartka z kalendarza na wesoło, czy „Tatowanie” Krystiana Hanke. - Zostaje też „Muzyczny Goniec” z aktualnościami, „357 Kęsów Na Śniadanie” z Katarzyną Błażejewską-Stuhr i „Zejdźmy Na Ziemię”, czyli o ekologii z Karoliną Rogozińską. Będą też przejęcia anteny z Markiem Niedźwieckim, Marcinem Cichońskim, Stelką i Gąsem - teraz bliżej godziny 9.00. Dzięki temu „Kieruj Się Na Południe” potrwa dłużej - podsumowuje Ola Budka.
 
Hybrydowa formuła audycji

W ramach jesiennych nowości zespół Radia 357 wprowadza też pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część – jako audycja na żywo, druga jako podcast, z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej. - To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla Patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

W formule łączonej realizowane będą na początku „Route 357” Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i „PROGnozy” Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

Radio udostępni publicznie także jeden podcast: „Najlepszy Radiowy Adres Na Świecie”, przygotowywany przez Gabi Darmetko i Pawła Sołtysa. Będzie dostępny na popularnych platformach podcastowych oraz na YouTube. - Chcemy tak dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają - wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu. Audycja na żywo emitowana będzie w poniedziałki o godz. 15.00.

Zespół przygotowuje także nową, jesienną ofertę podcastową – w tym podcasty ekskluzywne, dostępne wyłącznie na platformie Twoje 357. Szczegóły tych propozycji zostaną zaprezentowane jeszcze we wrześniu.

Nowości, powroty i odświeżone jingle

Nową jesienną propozycją dla patronów Radia 357 będzie audycja „WyDźwięki”. Raz w miesiącu poprowadzą ją patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji. - Będzie to audycja muzyczna. Miejsce na zaprezentowanie swoich gustów, odkryć, ulubionych utworów. To drugi po „Grze Zespołowej” projekt, w którym chcemy umożliwić antenowe debiuty, tym razem osobom spoza radia. Tak chcemy się lepiej poznawać i coraz bardziej zaprzyjaźniać z osobami, dzięki którym gramy dalej pod szyldem 357  - informuje Piotr Stelmach, który koordynuje muzyczną stronę Radia 357.

Z nowych audycji rozgłośnia zapowiada także „Siódme Oblicze Poranka” prowadzone przez Antoniego Grudniewskiego (w niedziele, godz. 8.00) i „Chlebem i Soulą” (muzyka hip hop, soul, funk i R'n'B, prowadzenie: Maja Piskadło, środy o 22.00).  Do dwóch godzin zostanie też wydłużona audycja Daniela Wyszogrodzkiego, „Godzina Satysfakcji”, nadawanej na zmianę z „Panoptikum” Bartka Gila w poniedziałki o 19.00.

Pojawi się też nowa nazwa wieczornego pasma publicystycznego - „Plac Na Rozdrożu”, emitowanego od poniedziałku do czwartku o godz. 21.00. Redakcja wprowadza także nowy jingiel dla pasma przedpołudniowego („Kieruj Się Na Południe”), który zabrzmi głosem Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji Google.

Jesienią zapowiadają się też powroty na antenę. I tak: wraca „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej (soboty o 9.00), „Przysobocie” Krystiana Hanke (audyt tygodnia, emisja w soboty o 14.00 - na zmianę z improwizowaną audycją ekipy Teatru Klancyk), a także „Wiszące Ogrody” Bartka Gila (soboty o godz. 23.00). Audycja zniknęła z anteny w czerwcu br.

Wszystkie zmiany pojawią się na antenie od wtorku, 14 września. - Wtorki to nasza „świecka tradycja”. Celujemy w ten dzień tygodnia, by uruchomić radiowe nowości. To na pamiątkę pewnego wtorku, który zdarzył się 5 stycznia 2021, czyli dnia startu Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Ponad 32,5 tys. patronów

Radio 357 nadaje od stycznia 2021 r., tworzą je w większości byli dziennikarze radiowej Trójki. Przez wakacje Radiu 357 nieznacznie przybyło patronów, a ubyło ich innej rozgłośni, rekrutującej się z Trójki - Radiu Nowy Świat. Latem nieco spadło miesięczne wsparcie od słuchaczy obu stacji. Obecnie Radio 357 ma 32,5 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wsparcie w wysokości 669,5 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 6,67 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w porannym paśmie Radia 357. Wraca audycja Bartosza Gila

168 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dno
Godzina 5.45włączam 357 lecą reklamy następnie wiadomości pogoda i znów reklamy 6.15 zmieniam stację żegnam.
odpowiedź
User
Pawel
Wolę PR3 niż 357.Mam takie prawo,bo jest pluralizm nie tylko w mediach.
33 93
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z pSSu
Niesamowite, że w tak krótkim czasie można było zbudować tak fantastyczne radio.
Pobudka z 357 obowiązkowa dla każdego myślącego.
Tak trzymać!
odpowiedź