SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 usunęło licznik z sumą zbiórki z Patronite. „Powodował wiele nieporozumień”

Z początkiem kwietnia Radio 357 usunęło przy swojej zbiórce na Patronite licznik pokazujący ogólną sumę. Jeszcze w marcu było na nim ponad 21 mln zł. - Licznik powodował wiele nieporozumień i pytań w stylu "skoro macie już tyle pieniędzy, to po co wam więcej?" – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes Radia 357. - Przejrzystość i regularna informacja o tym jak rozwija się Radio 357 jest i pozostanie kluczowa - zapewnia.

fot. Darek Kawka / 357Article

Obie internetowe rozgłośnie wywodzące się z Trójki – Radio Nowy Świat i Radio 357 – bazują na wpłatach od patronów. Solidarnie podkreślają też, że wpłaty te są kluczowe dla utrzymania stacji i dziękują patronom na rozmaite sposoby za taką pomoc. Szczegółowo rozliczają się przed wspierającymi je słuchaczami.

Mimo zachowywania tych reguł kilka tygodni temu Radio 357 usunęło ze strony swojej zbiórki na Patronite licznik pokazujący, ile ogółem zostało zebranych pieniędzy. Skąd taka decyzja? – Powodował on wiele nieporozumień i pytań w stylu "skoro macie już tyle pieniędzy, to po co wam więcej?". A przecież to była kwota wszystkich wpłat z okresu 2,5 roku – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, kierujący pracami zarządu Radia 357.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Wydajemy ją codziennie na utrzymanie radia, pokrywamy koszty i zobowiązania. Nie dla wszystkich było to zrozumiałe. Uznaliśmy, że taka globalna kwota na liczniku, pozbawiona słowa wyjaśnienia, wprowadza więcej zamieszania niż niesie realnej wartości informacyjnej – tłumaczy Sołtys.

Prezes rozgłośni dodaje: - Co nie zmienia faktu, że przejrzystość i regularna informacja o tym jak rozwija się Radio 357 jest i pozostanie kluczowa. Wszystkie istotne dane finansowe prezentujemy naszej społeczności regularnie na specjalnych spotkaniach live - tam można nas też o wszystko dopytać.

Nowe progi, te same przywileje dla wszystkich

Radio 357 przyjęło zasadę, że patroni wiedzą pierwsi o każdej tego typu zmianie.

- Tak też było w tym przypadku. Informowaliśmy wtedy naszą społeczność, że od początku zbiórki, w oparciu o sygnały od patronów, analizujemy co w procesie zostawania patronem sprawia problemy, gdzie może być prościej i bardziej intuicyjnie. Na tej podstawie staramy się wymyślać rozwiązania, dzięki którym opłacenie patronatu będzie po prostu łatwiejsze do przejścia. Ostatnie zmiany mają na celu uproszczenie opisu i sposobu prezentacji możliwości wsparcia. Chcieliśmy też by były one dostępne w jednym miejscu. Przygotowaliśmy więc specjalną stronę wspieram.Radio357.pl, na której łatwiej nam wprowadzać różne zmiany i udoskonalenia. Uprościliśmy też pakiet świadczeń - od połowy marca wszyscy patroni otrzymują te same przywileje - przekazał nam Paweł Sołtys.

Obecnie dla nowych patronów obowiązują trzy progi miesięcznego wsparcia (do wyboru): 15, 25 lub 40 zł. Z kolei patroni, którzy już wspierają stację, mogą w każdej chwili zmienić kwotę wsparcia, mając do wyboru progi: 10, 15, 20, 25, 35, 40, 50, 70, 100 i więcej złotych. W marcu - wprowadzając równe przywileje dla patronów – podniesiono też próg najniższych wpłat z 10 do 15 zł. „Chyba wszyscy wiemy dlaczego, niestety. Rosną koszty, inflacja i nas nie omija. 10 zł w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat stopniało i to bardzo” - wyjaśniali wówczas patronom radiowcy.

Radio 357 wspiera obecnie ponad 48 tys. patronów, którzy miesięcznie wpłacają na nie 876 tys. zł. Stacja do marca zebrała w sumie ponad 21 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 usunęło licznik z sumą zbiórki z Patronite. „Powodował wiele nieporozumień”

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Słuchacz
Skoro macie już tyle pieniędzy, to po co wam więcej , więc Radio 357 usunęło licznik z sumą zbiórki z Patronite . Nie ma licznika nie będzie pytań , jak to było w minionym ustroju ..." Jak się o czymś nie mówi to znaczy , że tego nie ma " Redaktorzy obrośli w piórka i słuchacz przestaje się liczyć co było do przewidzenia .
odpowiedź
User
Xyz
Czy po wygraniu wyborów przez PO i po wyborze Trzaskowskiego na Prezydenta RP, redaktorzy 357 i RNŚ grzecznie wrócą na Myśliwiecką, aby odbudowywać świetność dawnej Trójki? Czy 357 i RNŚ będą wtedy dalej się rozwijać?
odpowiedź
User
Kalkulator
A nie powodował pytań pracowników skoro mamy tyle to dlaczego zarabiamy tak mało?
odpowiedź