SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z internetowym systemem do głosowania na Listę Piosenek357, niebawem koncert dla patronów

“Lista jest tylko jedna” - to hasło promujące odświeżoną formułę Listy Piosenek 357 w Radiu 357. Za kilka dni na listę głosować będą mogli tylko patroni i to elektronicznie. Rozgłośnia w ramach promocji nowego systemu organizuje koncert dla słuchaczy i patronów, w którym wystąpią m.in. Tomasz Organek, Daria Zawiałow i gość specjalny - Ewa Bem.

Specjalny koncert Radia 357 poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski Fot. Radio 357Specjalny koncert Radia 357 poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski Fot. Radio 357

Na 29 października zaplanowano pierwsze notowanie Listy Piosenek 357, przygotowane z wykorzystaniem całkowicie nowego systemu do głosowania. Do tej pory słuchacze wyłaniali je głosując na kartkach pocztowych. Od kilku miesięcy trwały prace nad systemem głosowania online – teraz jest ukończony. Zostanie on uruchomiony w piątek 22 października.

Podstawowa zmiana: głosować mogą tylko patroni Radia 357. - 22 października zrobimy ostatnią audycję w dotychczasowej formule. Będzie to podsumowanie wszystkich czterdziestu notowań “Listy na kartki”. Zaprezentujemy utwory, które od stycznia cieszyły się największą popularnością wśród słuchaczy. W ten sposób zamkniemy ten etap i otworzymy nowy. Kolejne notowanie będzie miało nr 1 i zostanie wyłonione w całości przez społeczność patronów, głosujących po raz pierwszy online. Wyniki zaprezentujemy 29 października - mówi Marcin Łukawski, prowadzący LP357.

34 tysiące uprawnionych do głosowania

Lista Piosenek 357 będzie tak jak do tej pory dostępna dla każdego - jak wszystkie audycje Radia 357. Notowanie będzie wyłaniała społeczność 34 tysięcy patronów, korzystając z przygotowanego specjalnie do tego celu systemu do głosowania online.

- Za nami tygodnie prac programistycznych, konsultacji, testów. Pozornie to nieskomplikowany projekt. Ale już po spisaniu specyfikacji, która zajęła nam kilkadziesiąt stron wiedzieliśmy, że to poważne zadanie. I sześciocyfrowy budżet. Ale tu nie było miejsca na kompromisy. Chcieliśmy mieć przejrzysty, stabilny i bezpieczny system. Szczególnie istotna była jego odporność na próby nieuczciwego głosowania z wielu kont. Dlatego zdecydowaliśmy, że głosowali będą Patroni. To duża, 34-tysięczna społeczność, zweryfikowana podczas płatności na Patronite. To też osoby, dzięki którym system mogliśmy stworzyć. Uznaliśmy, że zasada “wszyscy słuchają - Patroni głosują” będzie najbardziej fair - mówi Ewa Mieczławska z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za prace nad głosowaniem online.

Koncert jako podziękowanie dla dziennikarzy

Ekipa radia organizuje też 26 bm. specjalny koncert dla słuchaczy. To również podziękowanie dla Piotra Barona, Bartosza Gila, Marka Niedźwieckiego i Haliny Wachowicz. Ale i promocja nowej listy, przeprowadzana pod hasłem “Lista jest tylko jedna”.

Organizacja takiego wydarzenia została zapowiedziana na samym początku zbiórki środków na uruchomienie Radia 357. - Z powodu pandemii musieliśmy poczekać z realizacją koncertu. Robimy go teraz. Będzie kameralny, bo takie są okoliczności. Ale to nie liczba krzeseł na widowni ma tu znaczenie. Tak naprawdę przygotowaliśmy miejsce dla każdego - cały koncert będzie transmitowany, także w formie video. Bo to jest święto wszystkich słuchaczy i patronów - mówi Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, odpowiedzialna za ofertę programową.

Nieliczne miejsca na sali zajmą twórcy i przyjaciele Listy oraz mecenasi i patroni, którzy wybrali próg wsparcia gwarantujący udział. - A kilkadziesiąt podwójnych zaproszeń przekazaliśmy na aukcję charytatywną. Uzyskane w ten sposób środki w całości trafią do Fundacji Kultury bez barier. Dzięki temu dobro od Patronów, którzy nas finansują popłynie dalej – komentuje Pruchnicka.

W trakcie muzycznego przedsięwzięcia będzie można usłyszeć Darię Zawiałow, Tomasza Organka, Krzysztofa Zalewskiego oraz gościa specjalnego: Ewę Bem. - Udział Ewy Bem to dla nas wielkie wyróżnienie i radość. Zadbaliśmy, by koncert miał unikatowy przebieg i został z nami na długo. Dlatego zwróciliśmy się do Andrzeja Smolika, autora oprawy muzycznej Radia 357 i specjalisty od tego typu artystycznych spotkań. Przygotował absolutnie wyjątkowe aranżacje utworów. Tak nie brzmiały i nie zabrzmią już nigdzie indziej. Wśród nich utwór finałowy. Powiem to, mimo, że to trochę wyświechtane określenie - to będzie petarda – zapowiada Piotr Stelmach, koordynujący pracę redakcji muzycznej. Koncert poprowadzą dziennikarze Radia 357: Katarzyna Borowiecka i Marcin Łukawski.

Radia 357 można słuchać bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych. Po roku od startu zbiórki rozgłośnia jest na pierwszym miejscu spośród wszystkich projektów finansowanych poprzez serwis crowdfundingowy Patronite. Jest liderem zarówno pod względem liczby patronów, jak i wysokości kwoty wsparcia.

Stacja ma obecnie ponad 34 tys. patronów, którzy są gotowi co miesiąc przekazywać łącznie ponad 688,5 tys. zł. W sumie w ciągu roku Radio 357 uzbierało na swoją działalność 7,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z internetowym systemem do głosowania na Listę Piosenek357, niebawem koncert dla patronów

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ibardzodobrze
No i dobrze! Niech utrą nosa pożalsiębożepaniprezes. To słuchacze są najważniejsi w radiu!
odpowiedź
User
wert
Sekta Czekoladowego Orła im. Bolesława Komorowskiego - Fajnopolaków nadymana jak balonik . Nic nie znaczący w przestrzeni medialnej kanalik internetowy pokazywany jest jakby była gigantem medialnym i technologicznym. Z słuchalnością 8 tys. I to w porywach.
odpowiedź
User
Wolskie Radio
I proszę, radio działające społecznie, bez reklam, organizuje koncert, na koncercie wyjątkowi artyści. A Polskie Radio zasilane milionami z pieniędzy podatnika jakie koncerty zorganizowało przez rok? :) A, no tak, zapomniałem - trwający nieustannie koncert niekompetencji :)
odpowiedź