SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 udostępniło patronom nową aplikację. Ma odświeżony wygląd i lepsze funkcjonalności

Przebudowany silnik, odświeżony design a w konsekwencji - lepsza czytelność treści i poprawiona funkcjonalność. Takie są główne cechy nowej aplikacji Radia 357, którą rozgłośnia udostępniła właśnie patronom do testowania. Po zakończeniu testów i wprowadzeniu sugerowanych zmian, aplikacja trafi do wszystkich użytkowników.

Article

O tym, że wkrótce będzie można – w ścisłym gronie – testować nową aplikację, radiowcy informowali już w lipcu, podczas wprowadzania i prezentacji nowej strony internetowej.  Teraz udostępniono patronom do testów wersję beta programu. Co się zmienia?

Zupełnie przebudowano silnik aplikacji – to ma ułatwić szybkie wprowadzanie zmian. Program zyskał odświeżony design i ulepszoną czytelność. Ale największą zmianę przeszedł odtwarzacz podcastów: po jego rozwinięciu do góry, użytkownik ma teraz możliwość przewijania programu o 30 sekund w przód i 15 sekund w tył. Łatwiejsze stało się także przesuwanie na pasku postępu, zaś na zegarze dokładnie widać moment, który właśnie jest odtwarzany. Zmienił się także wygląd i funkcjonalności ramówki, co umożliwia teraz rozwijanie opisów audycji. Również opisy podcastów są łatwiej dostępne.

Nowa aplikacja jest już dostępna w sklepach AppStore i Play, każdy może ją ściągnąć i zainstalować, jednak działać będzie tylko u zarejestrowanych patronów, posiadających konto w Radu 357. Nie trzeba też usuwać starej aplikacji, można zainstalować nową i mieć na telefonie obie. Taki stan (dwie równoległe aplikacje) – jak zapowiadają radiowcy - będzie trwał „tak długo, jak będzie to potrzebne”.  

Trwają prace nad platformą

Odnowiona aplikacja ma być elementem platformy Radia 357: środowiska dla patronów i słuchaczy, do korzystania z treści audio, zarówno na żywo jak i dostępnych w podcastach. Michał Kwiatkowski, szef IT w rozgłośni mówi nam, że w tej chwili prace nad tym środowiskiem są priorytetem

- Zdecydowaliśmy się przygotować zupełnie nową odsłonę strony i aplikacji. W obu przypadkach słuchacze dostaną wygodniejszą nawigację, ulepszony odtwarzacz i - stopniowo - kolejne funkcje takie jak dodawanie do ulubionych i większą personalizację treści - komentował Kwiatkowski. - Obecne wersje aplikacji spełniły swoje zadanie, pozwoliły nam wystartować w krótkim czasie, ale ciężko było dodawać do nich nowe funkcjonalności. Łatwiej i szybciej jest zbudować je od nowa.

We wtorek dziennikarze Radia 357 ujawnili, jakie zmiany zostaną wprowadzone podczas najbliższego, listopadowego topu PL21. 11 listopada w godzinach 9:00 – 22:00 stacja będzie nadawać utwory polskich wykonawców, wybrane – inaczej niż w ubiegłorocznym zestawieniu – wyłącznie przez zarejestrowanych patronów. W 2021 roku były to utwory wytypowane przez samych radiowców. Druga zmiana polega na tym, że głosować można na utwory z listy, zawierającej przeboje artystów debiutujących w XXI wieku. Lista zawiera obecnie ponad 600 utworów, każdy patron może oddać 21 głosów. Głosowanie już się zaczęło, skończy - 7 listopada.

Radio 357 ma ponad 44,3 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na kwotę ponad 800 tys. zł. Patroni to osoby, które zarejestrowały się na platformie Patronite.pl z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne i wspierają finansowo rozgłośnię. Stacja gra jedynie w internecie.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 udostępniło patronom nową aplikację. Ma odświeżony wygląd i lepsze funkcjonalności

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Czołem młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast i w rurkach! Także ten, będzie ENERDŻI! Będziecie z nami? Będą ciary!
odpowiedź
User
tak, że ten
Czołem młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast i w rurkach! Także ten, będzie ENERDŻI! Będziecie z nami? Będą ciary!


Czołem starzy, fatalni ubrani kiepskosłuchacze z małych miast, ale w szwedach! Fascynuje mnie wasz świat, nawet ortografię macie własną!
odpowiedź
User
Jerzy
Czołem młodzi, modnie ubrani fajnosłuchacze z dużych miast i w rurkach! Także ten, będzie ENERDŻI! Będziecie z nami? Będą ciary!

A ten to samo od tygodnia. Chłopie wymyśl coś nowego, o ile potrafisz.
odpowiedź