SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Urodzinowa zabawa Radia 357: słuchacze piszą opowiadanie, które trafi na antenę

Wojciech Chmielarz jest autorem początkowej części opowiadania, do którego słuchacze Radia 357 mają dopisywać własne rozwinięcia. Najlepsze wątki na stałe trafią do tekstu, z którego ostatecznie powstać ma urodzinowe, wspólne opowiadanie. Co będzie z nim dalej? Prawdopodobnie trafi na antenę, choć radiowcy oficjalnie nie potwierdzają tej informacji.

Radio 357 świętowało swoje pierwsze urodziny 5 stycznia. Z tej okazji zespół przygotował nowy projekt pod nazwą „The New Years”, w ramach którego co roku ma być przygotowywany urodzinowy singiel. W tym roku to utwór „A jednak cud” Tomasza Organka i Beli Komoszyńskiej, do którego nakręcono teledysk ze zdjęciami patronów. W urodziny radia przygotowano też specjalne audycje, spotkania z słuchaczami i koncert, ale na tym nie koniec.

 

Jeden z urodzinowych pomysłów, uruchomiony w mediach społecznościowych to nietypowe wyzwanie literackie. - Polega ono na stworzeniu wspólnie z nami opowiadania o Radiu 357. Poprosiliśmy Wojciecha Chmielarza o przygotowanie intrygującego wstępu, a słuchaczy - o rozwinięcie tej historii w komentarzach. - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Tomasz Brzeziński, odpowiedzialny w Radiu 357 za kontakty z mediami. - Tajemnicza postać pojawia się w radiowym studiu i nikt nie wie jak się to skończy. Każdy komentujący dopisuje kilka zdań, proponując kolejny zwrot akcji. Mamy już kilkudziesięciu współautorów, ale zabawa trwa. Śledzimy co się pojawia, a dziennikarze radia będą się twórczo włączali ze swoimi fragmentami.

 

Po rozwinięciu fabuły radiowcy chcą ją wykorzystać w twórczy sposób. - Mamy już na to pomysł - zapewnia Tomasz Brzeziński, nie ujawniając szczegółów. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że jednym z pomysłów jest ten, by opowiadanie w całości lub w odcinkach trafiło na antenę.

Opowiadanie z słuchaczami także w RNŚ

Podobny pomysł zrealizowali w 2021 roku dziennikarze Radia Nowy Świat. 9 stycznia na antenie rozgłośni pojawił się pierwszy odcinek powieści pisanej razem ze słuchaczami, której początek dali Artur Andrus i Wojciech Zimiński. Każdy kolejny odcinek pojawiał się co tydzień w czwartek przed godz. 13. Ostatni - bonusowy - został napisany przy udziale słuchaczy, którzy mieli wybrać dwa słowa, wykorzystane następnie przez twórców.

Powieść w odcinkach nosiła tytuł „A koń w galopie nie śpiewa” i była humorystyczną i absurdalną opowieścią o pracowniku ogrodu botanicznego, Kazimierzu Kortuniu, przypadkowo uwikłanym w morderczy suspens. Każdy rozdział był pisany przez jednego autora i kończył się tak, by ten drugi miał kłopot z rozwinięciem fabuły z zachowaniem logicznego biegu opowieści. Całość czytał Jerzy Stuhr.

Radio 357 świętuje od kilku dni

Swoje urodziny Radio 357 celebruje już od 5 stycznia. Wówczas dziennikarze rozgłośni przygotowali spotkania dla słuchaczy w różnych miejscach Polski i zgodnie ze swoimi prywatnymi pasjami. Poranną audycję zespół Ranka zorganizował w łódzkiej kawiarni, gdzie odbyły się warsztaty dla baristów. Kolejne spotkania były relacjonowane przez cały dzień na antenie. Towarzyszyła im zmieniona ramówka ze specjalnymi wydaniami audycji, a dzień zakończył koncert Fisz Emade Tworzywo, transmitowany na antenie. - Wyprawa rowerowa, warsztaty motoryzacyjne, przejażdżka Starem czy koncert w filharmonii. 5 stycznia chcieliśmy spędzić ze słuchaczami i tak zrobiliśmy. To jedyna możliwa ilustracja naszego nowego hasła na drugi rok działalności, czyli „Dobrze się słyszeć!” - mówiła Katarzyna Pruchnicka z zarządu Radia 357, koordynująca rozwój oferty programowej stacji.

Radio 357 zaczęło nadawać 5 stycznia 2021 roku. Obecnie ma ponad 42,7 tys. patronów i co miesiąc dostaje od nich 811,7 tys. zł. Łącznie zebrano na działalność rozgłośni ponad 9,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Urodzinowa zabawa Radia 357: słuchacze piszą opowiadanie, które trafi na antenę

96 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Faller
Sekta Różowego Balonika imieniem Bronka Komorowskiego się jeszcze bardziej integruje. Będzie dużo opowieści fajnopolackich z Orłem co może na czekoladzie no i o reżimie, który ich wypchał na koniec internetu.
odpowiedź
User
Pawel
Manipulator Marek N. twarzą 357 dziękuję.
odpowiedź
User
Wartyl
No i fajnie. A w Polsce b Sasin i Suski piszą bajki które wyborcy PiSu łykają jak ciepłe klocki.
odpowiedź