SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite. Skupi się na rozbudowie platformy z podcastami

W czwartek Radio 357 osiągnęło kolejny, ostatni już z założonych celów na Patronite: suma comiesięcznych wpłat przekroczyła 725 tys. zł. Pozwoli to rozbudować ofertę podcastów oraz mocniej postawić na wideo.

fot. Darek Kawka / 357Article

Cel Radia 357 na platformie Patronite, ustalony na osiągnięcie wpłat na poziomie 725 tys. zł miesięcznie, bliski był do zrealizowania od poniedziałku, jednak ostatecznie osiągnięto go w czwartek, podczas „LP21”. Była to 12-godzinna audycja złożona wyłącznie polskiej muzyki z XXI wieku, która poprowadzili Ola Budka (godz. 9:00 - 12:00), Darek Król (12:00 – 15:00), Mateusz Fusiarz (w godz. 15:00 – 18:00) i Marcin Cichoński (18:00 – 21:00). Każdy z prowadzących zaprezentował 21 wybranych przez siebie utworów. I to właśnie podczas audycji Cichońskiego udało się osiągnąć ostatni z wyznaczonych celów.

Skąd pomysł na program z nową, polską muzyką? - Uznaliśmy, że warto dać szczególne miejsce muzyce z ostatnich 20 lat. Utwory z dłuższą historią mają naturalną przewagę - wygrywają „stażem”. Te młodsze często czekają gdzieś na swoje, należne im przecież miejsce w historii muzyki. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać muzycznie dwa narodowe święta, ale na różne sposoby. Polski Top Radia 357 bez zmian - 3 maja. Tu patroni wybierają najważniejsze utwory, bez żadnych ram czasowych. I zupełnie nowy projekt, czyli „PL21” właśnie, który zrealizowaliśmy po raz pierwszy. Sądząc po reakcjach słuchaczy - pomysł chwycił. Może więc warto rozwinąć tę formułę w kolejnych latach - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Marcin Cichoński, pomysłodawca i koordynator audycji „PL21”.

19 wywiadów, 5 występów w Garażu 357

Dodatkową atrakcją podczas „PL21” były wywiady z artystami, przedstawicielami branży muzycznej i dziennikarzami oraz wykonania utworów w studiu koncertowym Garaż 357.

- Postawiłam na bardzo osobisty klucz wyboru mojego „oczka”. Chciałam zaprezentować utwory najważniejsze dla mnie. Taka lista u każdego będzie zupełnie inna - i to jest najciekawsze. Wracając do nich pamięcią zdałam sobie sprawę, że te najmocniej wyryte muzyczne wspomnienia mam z okresu dorastania. To wtedy słucha się intensywnie, inaczej, słowa zapisują się na zawsze. Sam wybór był naprawdę trudny, ale ułatwiał je emocjonalny związek z utworami. Wszystkie są wpisane w moje życie - leżą w szufladach z napisami: „dorastanie”, „zakochanie”, „odkochiwanie”, „rozstanie”, „wzruszenie” czy „dobra zabawa”. I wszystkie znam na pamięć - mówi Ola Budka z redakcji muzycznej Radia 357.

Gośćmi w studiu w czwartek byli muzycy z zespołów: Bruno Schulz, SWIERNALIS, Muzyka Końca Lata, Kwiat Jabłoni, Skubas i Happysad oraz Mirosław "Maken" Dzięciołowski, Paweł "Uzek" Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński ("Polityka"), Jarek Szubrycht ("Gazeta Wyborcza"), a także dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Osiągnięty cel zbiórki na Patronite

W trakcie emisji „PL21” suma comiesięcznych wpłat od patronów przekroczyła 725 tys. zł - tym samym osiągnięty został kolejny, ostatni już cel zbiórki.

- W ciągu miesiąca nasza społeczność powiększyła się o 3000 patronów. Łącznie jest ich już niemal 37 tysięcy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i wiarę w to, że warto wspierać nasz pomysł na radio po nowemu. Bez wątpienia nie udałoby się namówić kolejnych osób i poszerzyć społeczności Radia 357, gdyby nie reaktywacja jedynej w swoim rodzaju listy przebojów - mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357. W ramach nowego celu rozwijana ma być teraz platforma podcastowa, a materiały wideo dostaną nową oprawę. Ma ich być teraz także znacznie więcej.

W październiku na antenie Radia 357 wystartował system do głosowania, było symboliczne pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 i koncert „Lista jest tylko jedna”.  - Dzięki pozytywnej energii i jakości udaje nam się docierać coraz szerzej z naszymi treściami. Finansowanie społecznościowe to wciąż bardzo nowy model. Cieszymy się, że coraz więcej osób decyduje się partycypować w kosztach codziennego funkcjonowania radia. To umożliwia nam planowanie i wymyślanie kolejnych przedsięwzięć - takich jak PL21, koncerty czy realizowana wspólnie z Raportem o stanie świata Darka Rosiaka pierwsza wyprawa reporterska Michała Żakowskiego, który właśnie montuje mobilne studio w Kabulu - dodaje Sołtys.

Radio 357 wyznaczy dodatkowy cel

Załoga Radia 357 zapowiada, że końcówka roku będzie bardzo intensywna, a kolejne ważne ogłoszenia mają zostać podane już w najbliższych dniach. Wśród nich – jak się dowiadujemy – pojawi się nowy, dodatkowy cel zbiórki, który radio zaproponuje, bazując na opiniach patronów z maili i komentarzy.

Osiągnięty w czwartek próg 725 tys. zł miesięcznych wpłat to kolejny rekord, którym chwali się stacja: pod koniec października radio poinformowało, że na serwisie Patronite przekroczyło próg 700 tys. zł miesięcznych wpłat od patronów, których było 35 tys. Informację podano na fanpage’u stacji w trakcie koncertu dla Marka Niedźwieckiego, Haliny Wachowicz i Bartosza Gila.

Pod koniec października br. stacja przygotowała koncert, który miał być podziękowaniem dla Haliny Wachowicz, Marka Niedźwieckiego i Bartosza Gila, a także dla pracującego w Trójce Piotra Barona. Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i video. Jego transmisję odtworzono - jak podaje rozgłośnia - łącznie prawie 150 tysięcy razy, zaś stream radia wywołano 47 tysięcy razy. Liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy (Facebook i YouTube). Wideo zebrało 18 tysięcy reakcji, a udostępniono je 1000 razy.

Radio 357 ma w tej chwili na Patronite 36,7 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 725,5 tys. sł. Ogółem rozgłośnia zebrała ponad 8 mln zł. Nadawca Radia 357 w ub.r. osiągnął 693,4 tys. zł zysku operacyjnego, a po odliczeniu 1,2 tys. zł kosztów finansowych i 62,7 tys. zł zapłaconego podatku dochodowego zysk netto wyniósł 629,6 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite. Skupi się na rozbudowie platformy z podcastami

79 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dorota
Niebywałe. Przecież oprócz audycji legendy polskiego radia, Piotra Kaczkowskiego, nie ma tam czego posłuchać !
odpowiedź
User
Tak jest
Nic, tylko się cieszyć jak Radio357 się rozwija i życzyć kolejnych sukcesów. Cenię sobie to, że załoga nigdy nie spoczywa na laurach, tylko proponuje kolejne inicjatywy. Wczorajsze notowania to kolejny trafiony pomysł, każdy z redaktorów przygotował piękny zestaw utworów. Oczywiście nie wszystko mi się podoba na antenie, ale czy istnieje radio idealne? Każdy ma po prostu swoje gusta.
odpowiedź
User
Pawel
357 nie jest radiem powszechnego odbioru jak np.PR1.
odpowiedź