SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite. Skupi się na rozbudowie platformy z podcastami

W czwartek Radio 357 osiągnęło kolejny, ostatni już z założonych celów na Patronite: suma comiesięcznych wpłat przekroczyła 725 tys. zł. Pozwoli to rozbudować ofertę podcastów oraz mocniej postawić na wideo.

fot. Darek Kawka / 357 Article

Cel Radia 357 na platformie Patronite, ustalony na osiągnięcie wpłat na poziomie 725 tys. zł miesięcznie, bliski był do zrealizowania od poniedziałku, jednak ostatecznie osiągnięto go w czwartek, podczas „LP21”. Była to 12-godzinna audycja złożona wyłącznie polskiej muzyki z XXI wieku, która poprowadzili Ola Budka (godz. 9:00 - 12:00), Darek Król (12:00 – 15:00), Mateusz Fusiarz (w godz. 15:00 – 18:00) i Marcin Cichoński (18:00 – 21:00). Każdy z prowadzących zaprezentował 21 wybranych przez siebie utworów. I to właśnie podczas audycji Cichońskiego udało się osiągnąć ostatni z wyznaczonych celów.

Skąd pomysł na program z nową, polską muzyką? - Uznaliśmy, że warto dać szczególne miejsce muzyce z ostatnich 20 lat. Utwory z dłuższą historią mają naturalną przewagę - wygrywają „stażem”. Te młodsze często czekają gdzieś na swoje, należne im przecież miejsce w historii muzyki. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać muzycznie dwa narodowe święta, ale na różne sposoby. Polski Top Radia 357 bez zmian - 3 maja. Tu patroni wybierają najważniejsze utwory, bez żadnych ram czasowych. I zupełnie nowy projekt, czyli „PL21” właśnie, który zrealizowaliśmy po raz pierwszy. Sądząc po reakcjach słuchaczy - pomysł chwycił. Może więc warto rozwinąć tę formułę w kolejnych latach - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Marcin Cichoński, pomysłodawca i koordynator audycji „PL21”.

19 wywiadów, 5 występów w Garażu 357

Dodatkową atrakcją podczas „PL21” były wywiady z artystami, przedstawicielami branży muzycznej i dziennikarzami oraz wykonania utworów w studiu koncertowym Garaż 357.

- Postawiłam na bardzo osobisty klucz wyboru mojego „oczka”. Chciałam zaprezentować utwory najważniejsze dla mnie. Taka lista u każdego będzie zupełnie inna - i to jest najciekawsze. Wracając do nich pamięcią zdałam sobie sprawę, że te najmocniej wyryte muzyczne wspomnienia mam z okresu dorastania. To wtedy słucha się intensywnie, inaczej, słowa zapisują się na zawsze. Sam wybór był naprawdę trudny, ale ułatwiał je emocjonalny związek z utworami. Wszystkie są wpisane w moje życie - leżą w szufladach z napisami: „dorastanie”, „zakochanie”, „odkochiwanie”, „rozstanie”, „wzruszenie” czy „dobra zabawa”. I wszystkie znam na pamięć - mówi Ola Budka z redakcji muzycznej Radia 357.

Gośćmi w studiu w czwartek byli muzycy z zespołów: Bruno Schulz, SWIERNALIS, Muzyka Końca Lata, Kwiat Jabłoni, Skubas i Happysad oraz Mirosław "Maken" Dzięciołowski, Paweł "Uzek" Jóźwicki (Jazzboy Records), Bartek Chaciński ("Polityka"), Jarek Szubrycht ("Gazeta Wyborcza"), a także dziennikarze Radia 357: Łukasz Dunaj, Bartek Gil, Antoni Grudniewski, Marta Kula, Marcin Łukawski, Marta Malinowska, Marek Niedźwiecki, Maja Piskadło i Piotr Stelmach.

Osiągnięty cel zbiórki na Patronite

W trakcie emisji „PL21” suma comiesięcznych wpłat od patronów przekroczyła 725 tys. zł - tym samym osiągnięty został kolejny, ostatni już cel zbiórki.

- W ciągu miesiąca nasza społeczność powiększyła się o 3000 patronów. Łącznie jest ich już niemal 37 tysięcy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaufanie i wiarę w to, że warto wspierać nasz pomysł na radio po nowemu. Bez wątpienia nie udałoby się namówić kolejnych osób i poszerzyć społeczności Radia 357, gdyby nie reaktywacja jedynej w swoim rodzaju listy przebojów - mówi Paweł Sołtys, prezes Radia 357. W ramach nowego celu rozwijana ma być teraz platforma podcastowa, a materiały wideo dostaną nową oprawę. Ma ich być teraz także znacznie więcej.

W październiku na antenie Radia 357 wystartował system do głosowania, było symboliczne pierwsze notowanie Listy Piosenek 357 i koncert „Lista jest tylko jedna”.  - Dzięki pozytywnej energii i jakości udaje nam się docierać coraz szerzej z naszymi treściami. Finansowanie społecznościowe to wciąż bardzo nowy model. Cieszymy się, że coraz więcej osób decyduje się partycypować w kosztach codziennego funkcjonowania radia. To umożliwia nam planowanie i wymyślanie kolejnych przedsięwzięć - takich jak PL21, koncerty czy realizowana wspólnie z Raportem o stanie świata Darka Rosiaka pierwsza wyprawa reporterska Michała Żakowskiego, który właśnie montuje mobilne studio w Kabulu - dodaje Sołtys.

Radio 357 wyznaczy dodatkowy cel

Załoga Radia 357 zapowiada, że końcówka roku będzie bardzo intensywna, a kolejne ważne ogłoszenia mają zostać podane już w najbliższych dniach. Wśród nich – jak się dowiadujemy – pojawi się nowy, dodatkowy cel zbiórki, który radio zaproponuje, bazując na opiniach patronów z maili i komentarzy.

Osiągnięty w czwartek próg 725 tys. zł miesięcznych wpłat to kolejny rekord, którym chwali się stacja: pod koniec października radio poinformowało, że na serwisie Patronite przekroczyło próg 700 tys. zł miesięcznych wpłat od patronów, których było 35 tys. Informację podano na fanpage’u stacji w trakcie koncertu dla Marka Niedźwieckiego, Haliny Wachowicz i Bartosza Gila.

Pod koniec października br. stacja przygotowała koncert, który miał być podziękowaniem dla Haliny Wachowicz, Marka Niedźwieckiego i Bartosza Gila, a także dla pracującego w Trójce Piotra Barona. Koncert był dostępny w otwartej dla wszystkich transmisji audio i video. Jego transmisję odtworzono - jak podaje rozgłośnia - łącznie prawie 150 tysięcy razy, zaś stream radia wywołano 47 tysięcy razy. Liczba odsłon transmisji wideo sięgnęła 100 tysięcy (Facebook i YouTube). Wideo zebrało 18 tysięcy reakcji, a udostępniono je 1000 razy.

Radio 357 ma w tej chwili na Patronite 36,7 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na poziomie 725,5 tys. sł. Ogółem rozgłośnia zebrała ponad 8 mln zł. Nadawca Radia 357 w ub.r. osiągnął 693,4 tys. zł zysku operacyjnego, a po odliczeniu 1,2 tys. zł kosztów finansowych i 62,7 tys. zł zapłaconego podatku dochodowego zysk netto wyniósł 629,6 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite. Skupi się na rozbudowie platformy z podcastami

79 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dorota
Niebywałe. Przecież oprócz audycji legendy polskiego radia, Piotra Kaczkowskiego, nie ma tam czego posłuchać !
odpowiedź
User
Tak jest
Nic, tylko się cieszyć jak Radio357 się rozwija i życzyć kolejnych sukcesów. Cenię sobie to, że załoga nigdy nie spoczywa na laurach, tylko proponuje kolejne inicjatywy. Wczorajsze notowania to kolejny trafiony pomysł, każdy z redaktorów przygotował piękny zestaw utworów. Oczywiście nie wszystko mi się podoba na antenie, ale czy istnieje radio idealne? Każdy ma po prostu swoje gusta.
95 8
odpowiedź
User
Pawel
357 nie jest radiem powszechnego odbioru jak np.PR1.
16 35
odpowiedź