SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ruszyło z nowymi seriami podcastów. Wśród nich „wywiady” Sajóra z wielkimi Polakami

Nowy sposób prezentacji podcastów na internetowej stronie, ale przede wszystkim dwie nowe serie podcastowe: tak Radio 357 rozwija swoją ofertę w zakresie audycji dostępnych na specjalnej platformie. – Bardzo mocno stawiamy na rozwój tej części naszej propozycji – zapewnia Olga Mickiewicz z zarządu rozgłośni, koordynująca ofertę programową.

Grzegorz Sajór, autor podcastu "Korzenie i skrzydła" Fot. Materiały nadawcyArticle

Platforma podcastowa Radia 357 liczy już ponad 12 tys. odcinków programów, zebranych w 50 seriach od 70 autorów – ale to nie koniec. Wciąż pojawiają się nowe odcinki „Stacji Arsenalna” - podcastu Zoriany Varenii przygotowywanym w języku ukraińskim (ze streszczeniami w języku polskim). Pojawiły się także dwie nowe oferty dla słuchaczy. Pierwsza to „Historia sportu” - czyli sportowe opowieści, które wstrząsnęły światem, w opracowaniu Tomasza Gorazdowskiego i Mateusza Kuźniewskiego. Druga – specjalna edycja podcastu „Korzenie i skrzydła” Grzegorza Sajóra, czyli "wywiady" z wielkimi Polakami. Najczęściej - dawno nieżyjącymi. 

Gościem audycji - Fryderyk Chopin

Kuźniewski i Gorazdowski przygotowują swoją serię jako opowieści o wielkich sportowcach, którzy nie zawsze byli krystalicznymi ludźmi.  - Zajrzymy za kulisy wydarzeń, które wspominamy do dziś. To będzie historia sportu opowiedziana historiami ludzi – zapewnia Tomasz Gorazdowski, współautor serii.

W pierwszym odcinku przenosimy się do Kinszasy, stolicy ówczesnego Zairu. To tam 30 października 1974 roku odbyła się walka bokserska o mistrzostwo świata pomiędzy George'em Foremanem a Muhammadem Alim. Pojedynek jest uznawany za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii boksu i całego sportu.

Z kolei drugą nowością są „wywiady” Grzegorza Sajóra z wielkimi Polakami: ta seria rozpoczęła się od „rozmowy” z Fryderykiem Chopinem. - Zdecydowałem się na eksperyment. Na początku kwietnia wyemitowaliśmy audycję, której bohaterem Chopin. W tę rolę wcielił się Aleksander Laskowski z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, rzecznik konkursów chopinowskich. Trochę zaryzykowałem, ale opłaciło się. Dużo pozytywnych głosów po emisji tego nietypowego "wywiadu" zainspirowało mnie, by tę formułę kontynuować. Tak powstała wiosenna seria podcastowej wersji "Korzeni i skrzydeł". Jej pierwszy odcinek - "wywiad" z Juliuszem Słowackim - jest już dostępny – mówi autor podcastu. Kolejni bohaterowie „rozmów” na razie są tajemnicą.

Mocna część radiowej oferty

Radiowcy podkreślają, że mocno stawiają na dalszy rozwój podcastowej części oferty. - Pozyskujemy najlepszych autorów, dbamy o jakość, zwiększamy wygodę korzystania z podcastów Radia 357. I intensywnie działamy, by przyciągnąć nowych użytkowników – komentuje Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.

Oddana słuchaczom ogromna baza treści szybko rośnie. - Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad jej dalszym rozwojem, ale też nad łatwością znajdowania tego, co interesujące dla danego odbiorcy. Naszą rolą jest zarówno przygotowanie wartościowych treści, jak i pomoc w ich znalezieniu i wyborze. Robimy podcasty, które wnoszą realną wartość i na które warto przeznaczyć swój czas - zapewnia Kuba Jonczyk, odpowiedzialny za rozwój podcastów w Radiu 357.

Dostęp do wszystkich podcastów to jeden z przywilejów Patronów Radia 357 - słuchaczy, którzy wspierają je finansowo. Jednak wybrane odcinki są udostępniane dla wszystkich. Są to audycje słowne - reporterskie, publicystyczne, wywiady i rozmowy. - Premiery podcastowe i 95 proc. treści w Twoje 357 rezerwujemy dla płacących użytkowników platformy. Z drugiej strony to właśnie jakość podcastów Radia 357 jest naszą przewagą konkurencyjną. I istotnym argumentem za tym, by do nas dołączyć. Dlatego co jakiś czas wychodzimy z treściami na zewnątrz, za paywall. Chcemy tak dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357 - wyjaśnia Kuba Jonczyk.

Twoje 357 to platforma podcastowa Radia 357 dostępna przez stronę internetową i aplikację. Wystartowała dwa lata temu -  5 kwietnia 2021 roku. Podcasty to jeden z dwóch najważniejszych filarów strategii Radia 357, opartej na treściach na żywo i na żądanie.

Utrzymujące się z wpłat patronów Radio 357 wspiera 50,6 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w łącznej wysokości 918 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ruszyło z nowymi seriami podcastów. Wśród nich „wywiady” Sajóra z wielkimi Polakami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
I za to właśnie cenię Radio 357. Ciągle się rozwijają, a wszystko na odpowiednim poziomie, bez polityki i propagandy. Po prostu wysoki poziom. Aż do dziś nie mogę się nadziwić, że takich ludzi wyrzucono z Trójki. Ale może to i dobrze...
odpowiedź