SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 udostępni część podcastów na zewnętrznych platformach

Od 5 kwietnia Radio 357 będzie szerzej udostępniało swoje podcasty. 14 serii podcastowych trafi na zewnętrzne platformy, aby mogli z nimi zapoznawać się ci, którzy jeszcze nie są słuchaczami bądź patronami rozgłośni. - Chcemy wyjść im naprzeciw - mówiła we wtorek podczas spotkania z patronami Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357. 

5 kwietnia nie jest przypadkową datą: jest to Dzień Podcastów. A ponieważ w kwietniu 2023 roku mijają dwa lata od uruchomienia przez Radio 357 platformy podcastowej, radiowcy postanowili więc otworzyć zapoznać ze swoimi podcastami także osoby, które nie znają rozgłośni.

Na zewnętrzne platformy (takie jak YouTube, Apple Podcast, Google Podcast czy Spotify) trafi z początkiem kwietnia 14 spośród 255 serii podcastów. Siedem z nich pochodzić będzie z ekskluzywnej oferty. Będą to: „Stacja Arsenalna” Zoriany Vareniny (nowość w podcastach), „Ewolucjoniści” Izy Woźniak, „Czarne owce” Łukasza Dunaja, „Dobrze zaprojektowane” Anny Dudzińskiej, „Do dechy” Michała Gąsiorowskiego i Marcina Klimkowskiego, „Level 357” Violetty Myszkowskiej i „Smakowite podróże” Rafała Gontarza

Kolejnych siedem serii to audycje z anteny: „Na dachu świata” Michała Żakowskiego, „Plac na Rozdrożu” (różni autorzy), „369” Marcina Klimkowskiego, "Reportaż (rozmaici autorzy) „Life guru – otwórz oczy” Tomasza Gorazdowskiego, „Bistro” Katarzyny Pruchnickiej i „Patronautyka” Patrycjusza Wyżgi.

“Chcemy wyjść naprzeciw nowym słuchaczom”

5 kwietnia będzie też dniem poświęconym w całości na antenie podcastom. Dlaczego Radio 357 udostępnia swoje materiały tak szeroko? Wyjaśniając to Olga Mickiewicz przedstawiła najpierw słuchaczom dane: stacja ma w tej chwili 13 tys. godzin podcastów z anteny i 12 tys. podcastów ekskluzywnych, w sumie jest to 255 serii. 

- Udostępniamy więc niewielką część naszych zbiorów – mówiła Mickiewicz. Przekonywała także, iż jest to dość częsta praktyka na świecie. – Chcemy wyjść naprzeciw tym, którzy jeszcze nas nie znają, a mogą nas poznać – mówiła członkini zarządu rozgłośni. Podkreślała też, iż patroni nadal będą mieli pierwszeństwo w poznawaniu nowych odcinków podcastowych serii, jakkolwiek będą one udostępniane na zewnętrznych platformach.

Podcasty radiowców już w Onet Audio 

Radio 357 ruszyła z platformą „Twoje 357”, na której można słuchać podcastów, w kwietniu 2021 roku . Z początku udostępniono 15 nowych serii, wśród nich m.in. „Jacy jesteśmy?” Michała Olszańskiego (w tym formacie dziennikarze stacji opowiadają o sobie), „Książki na lato” (dziennikarze rozgłośni dzielą się swoimi wyborami książkowymi), czy „Single z Żoliborza” (podcast Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha o przebojach dla nich najważniejszych). 

W marcu br. podcasty Radia 357 trafiły na platformę Onet Audio. - Udostępnimy specjalnie wybranych 80 odcinków. Będzie można je łatwo rozpoznać dzięki okładkom z logo Radia 357 i posłuchać, co mamy do zaproponowania. Dodatkowo pojawimy się w piątki w Onet Rano, by podzielić się tym, co ważne w muzycznym świecie - mówiła Olga Mickiewicz. 

Radio 357 to internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy Programu III Polskiego Radia. Radio wspiera obecnie ponad 49 tys. patronów, którzy miesięcznie wpłacają na nie ponad 882 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 udostępni część podcastów na zewnętrznych platformach

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sosik koperkowy
I tak patronów powolutku zaczyna robić się w ciula.
odpowiedź
User
Słuchacz
Rozmieniają się na drobne , czyżby słuchalność spadała ? Osobiście już rzadko słucham , a patronem nigdy nie byłem .
odpowiedź
User
Mietek
Chcą reklamować radyjko bez Stelmacha? To nie ma sensu!
odpowiedź