SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ma już ponad 40 tys. patronów

- Średnio przybywa nam 2 tys. patronów miesięcznie. Dzięki temu jesteśmy największym projektem w historii przedsięwzięć finansowanych społecznościowo w Polsce - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357. Stacja od wtorku ma ponad 40 tys. patronów. To rekordowa liczba w serwisie Patronite.pl.

Tydzień przed swoimi pierwszymi urodzinami Radio 357 ma ponad 40 tys. patronów. To osoby, które zarejestrowały się na platformie Patronite z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne i wspierają finansowo rozgłośnię. Stacja gra jedynie w internecie. Nie potrzebuje więc koncesji na nadawanie. Od początku jego twórcy, dawni dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia, zapowiadali, że chcą się utrzymywać z datków przekazywanych przez słuchaczy. Ci - przez Patronite - są gotowi przelewać miesięcznie w sumie ponad 773 tys. zł (najwięcej od początku zbiórki). Dzięki ich wpłatom stacja nie gra reklam, a pieniądze przeznacza m.in. na pensje dla pracowników i utrzymanie radia.

Jeszcze miesiąc temu Radio 357 miało 37,7 tys. patronów, którzy deklarowali miesięczne wpłaty na stację w wysokości 738,2 tys. zł. Ogółem rozgłośnia zebrała ponad 9,1 mln zł.

- Często zerkamy na licznik Patronite. To jeden z naszych punktów odniesienia: konkretna informacja zwrotna odnośnie tego, co robimy - mówi nam Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357. - Za każdą jego zmianą kryje się decyzja konkretnej osoby. I bardzo nas cieszy, że społeczność patronów systematycznie rośnie. W pewnym uproszczeniu można przyjąć, że średnio przybywa nam 2 tys. patronów miesięcznie. Dzięki temu jesteśmy największym projektem w historii przedsięwzięć finansowanych społecznościowo w Polsce. I jednym z większych na świecie.

Faktycznie, na platformie Patronite Radio 357 jest liderem zarówno jeśli chodzi o liczbę patronów, jak i miesięczne wpłaty. Na drugim miejscu w obu kategoriach jest Radio Nowy Świat, także internetowa rozgłośnia założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Stacja kierowana przez Magdę Jethon ma ponad 30 tys. patronów, którzy są gotowi co miesiąc wpłacać na rozgłośnię ponad 618 tys. zł.

40 tys. patronów podczas audycji Niedźwieckiego

Paweł Sołtys zapewnia, że nie chodzi tylko o same rekordy. - To siła społeczności daje nam energię, by sięgać po kolejne cele z kategorii "nieosiągalne". To takie sprzężenie zwrotne: społeczność napędza nas, my ją. Mimo wielu wyzwań w budżetach domowych, końcówki roku, urlopów, obaw przed skutkami inflacji - nasi słuchacze nieustannie nas zadziwiają. Jak choćby przed chwilą, gdy w ramach naszej akcji charytatywnej zebrali grubo ponad 1,3 mln zł - dodaje Paweł Sołtys.

Jak już informowaliśmy, tyle pieniędzy słuchacze Radia 357 przekazali poprzez licytacje na antenie rozgłośni dla Fundacji Świętego Mikołaja, która przeznaczy je na pomoc psychologiczną dla dzieci w Polsce i Syrii.

Paweł Sołtys powiedział nam, że pułap 40 tys. patronów udało się przebić podczas przedpołudniowej audycji Marka Niedźwieckiego we wtorek, 28 grudnia.

400 tys. głosów na Top Radia 357

Tego samego dnia w południe zakończyło się głosowanie na Top Radia 357. To lista najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów, którą po raz pierwszy ułożą patroni stacji. Odliczanie pierwszych stu piosenek z Topu zostanie zaprezentowanych 1 stycznia 2022 r. w godz. 9-21. Audycję poprowadzą Marek Niedźwiecki (w godz. 9-13), Marcin Łukawski (w godz. 13-17) oraz Piotr Stelmach (w godz. 17-21, nadawane z 46. piętra wieżowca Unit w Warszawie).

- Nasi patroni oddali prawie 400 tys. głosów na Top Radia 357 - mówi nam Paweł Sołtys. Jak się dowiadujemy, w zabawie wzięło udział ponad 11 tys. osób. Każda z nich mogła wybrać 35 piosenek (liczonych jako 35 głosów) spośród 1385 proponowanych utworów. Dodatkowo można było zgłosić siedem innych, których zabrakło w propozycjach.

- Notowanie najważniejszych utworów wszech czasów rozpocznie u nas rok 2022. Myślę, że będzie on równie intensywny jak ten. Nasi patroni już się o to postarają, a nam dwa razy powtarzać nie trzeba - dodaje Paweł Sołtys.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ma już ponad 40 tys. patronów

95 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
daria
Bera znów liczył głosy?
odpowiedź
User
x
Bera znów liczył głosy?
Kamińska za to liczy skargi, tym razem na pijackie wybryki pupila. Wydawało się, że nie można upaść już niżej, otóż można.
odpowiedź
User
Kazimierz
Tak się robi radio, którego chcą słuchać ludzie.
odpowiedź