SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zebrano pieniądze na posadzenie 3,57 ha lasu – teraz Radio 357 chce posadzić 7,35 ha

Społeczność Radia 357 w trzy dni zebrała pieniądze potrzebne do posadzenia 3,75 ha lasu. Dlatego radio zmienia teraz cel: do zasadzenia jest obecnie 7,35 ha drzewostanu. Do czwartku zebrano pieniądze potrzebne do zalesienia 4,5 hektara lasu - akcja rozwija się w błyskawicznym tempie.

Twarzą akcji został współpracujący z radiem Romasz Rożek Fot. Zrzut ekranu Article

Akcja „Posadź z nami las!” Radia 357 ruszyła w poniedziałek, 26 września. Zakładano, że w jej ramach radiowa społeczność ufunduje, a następnie pomoże posadzić las o powierzchni 3,57 hektara. Ambasadorem akcji jest współpracujący ze stacją dr Tomasz Rożek. Las „od patronów” wyrośnie w Suchowoli, a do akcji może włączyć się każdy, finansując metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl.

Ku zaskoczeniu radiowców, patroni przekazali w trzy dni znacznie więcej pieniędzy niż było potrzeba. Zbiórka ma trwać do 5 października, więc zespół rozgłośni zdecydował o zmianie celu i „przerzuceniu siódemki” na początek: teraz do zasadzenia jest 7,35 ha lasu. - Widzimy absolutnie fenomenalny odzew na pomysł wspólnego sadzenia lasu. Oprócz wpłat - także niezliczone maile, komentarze w mediach społecznościowych, telefony. Poczuliśmy się niemal jak dwa lata temu, gdy ruszaliśmy ze zbiórką na radio. Cieszy to, tym bardziej że do naszej społeczności dołączają zupełnie nowe osoby, którym - tak jak nam - leży na sercu los lasów. Wspólnie pokazujemy, po raz kolejny zresztą, że niemożliwe nie istnieje. Nie było wyjścia - zwiększamy las i zbieramy dalej. Może to będzie największy las posadzony kiedykolwiek w takim trybie i tempie? - komentuje Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. Ambasadorem akcji „Posadź z nami las!" został dr Tomasz Rożek, współpracujący z rozgłośnią: jego cyklu „Pytania z księżyca” można słuchać w od poniedziałku do piątku o godz. 7:15.

 

Jak się włączyć?

Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat - w formie elektronicznej (PDF). Zbiórka trwa na stronie akcji: las.Radio357.pl Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli. - Będziemy tam, ale - podobnie jak z naszym radiem - bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia ruszą 6 października na stronie las.Radio357.pl. Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera - firmę Stroer.  Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. Otrzymają specjalnie przygotowane, "leśne" zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom.

Radio 357 wspiera obecnie na Patronite ponad 44,2 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości 799 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zebrano pieniądze na posadzenie 3,57 ha lasu – teraz Radio 357 chce posadzić 7,35 ha

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Jest enerdżi!
36 16
odpowiedź
User
Kachy
komentarze sfrustrowanych bezrobotnych czas start!
12 36
odpowiedź
User
rozpacz
Drożyzna taka wszędzie, a oni mają jeszcze czelność zbierać od ludzi pieniądze metodą "na las". Ludzie nie mają za co węgla kupić, bo go nie ma w uczciwych cenach, a tu taki wersal.
18 45
odpowiedź