SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zebrano pieniądze na posadzenie 3,57 ha lasu – teraz Radio 357 chce posadzić 7,35 ha

Społeczność Radia 357 w trzy dni zebrała pieniądze potrzebne do posadzenia 3,75 ha lasu. Dlatego radio zmienia teraz cel: do zasadzenia jest obecnie 7,35 ha drzewostanu. Do czwartku zebrano pieniądze potrzebne do zalesienia 4,5 hektara lasu - akcja rozwija się w błyskawicznym tempie.

Twarzą akcji został współpracujący z radiem Romasz Rożek Fot. Zrzut ekranuTwarzą akcji został współpracujący z radiem Romasz Rożek Fot. Zrzut ekranu

Akcja „Posadź z nami las!” Radia 357 ruszyła w poniedziałek, 26 września. Zakładano, że w jej ramach radiowa społeczność ufunduje, a następnie pomoże posadzić las o powierzchni 3,57 hektara. Ambasadorem akcji jest współpracujący ze stacją dr Tomasz Rożek. Las „od patronów” wyrośnie w Suchowoli, a do akcji może włączyć się każdy, finansując metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl.

Ku zaskoczeniu radiowców, patroni przekazali w trzy dni znacznie więcej pieniędzy niż było potrzeba. Zbiórka ma trwać do 5 października, więc zespół rozgłośni zdecydował o zmianie celu i „przerzuceniu siódemki” na początek: teraz do zasadzenia jest 7,35 ha lasu. - Widzimy absolutnie fenomenalny odzew na pomysł wspólnego sadzenia lasu. Oprócz wpłat - także niezliczone maile, komentarze w mediach społecznościowych, telefony. Poczuliśmy się niemal jak dwa lata temu, gdy ruszaliśmy ze zbiórką na radio. Cieszy to, tym bardziej że do naszej społeczności dołączają zupełnie nowe osoby, którym - tak jak nam - leży na sercu los lasów. Wspólnie pokazujemy, po raz kolejny zresztą, że niemożliwe nie istnieje. Nie było wyjścia - zwiększamy las i zbieramy dalej. Może to będzie największy las posadzony kiedykolwiek w takim trybie i tempie? - komentuje Paweł Sołtys, prezes zarządu Radia 357.

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. Ambasadorem akcji „Posadź z nami las!" został dr Tomasz Rożek, współpracujący z rozgłośnią: jego cyklu „Pytania z księżyca” można słuchać w od poniedziałku do piątku o godz. 7:15.

 

Jak się włączyć?

Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat - w formie elektronicznej (PDF). Zbiórka trwa na stronie akcji: las.Radio357.pl Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli. - Będziemy tam, ale - podobnie jak z naszym radiem - bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357 - wyjaśnia Paweł Sołtys.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia ruszą 6 października na stronie las.Radio357.pl. Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera - firmę Stroer.  Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. Otrzymają specjalnie przygotowane, "leśne" zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom.

Radio 357 wspiera obecnie na Patronite ponad 44,2 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości 799 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Zebrano pieniądze na posadzenie 3,57 ha lasu – teraz Radio 357 chce posadzić 7,35 ha

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka z daszkiem
Jest enerdżi!
odpowiedź
User
Kachy
komentarze sfrustrowanych bezrobotnych czas start!
odpowiedź
User
rozpacz
Drożyzna taka wszędzie, a oni mają jeszcze czelność zbierać od ludzi pieniądze metodą "na las". Ludzie nie mają za co węgla kupić, bo go nie ma w uczciwych cenach, a tu taki wersal.
odpowiedź