SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patroni Radia 357 posadzą ponad 10 hektarów lasu. „Chcieliśmy zostawić coś na zawsze”

Nie 7,35 - a ponad 10 hektarów lasu posadzą patroni Radia 357 w geograficznym centrum Europy - Suchowoli. Taki jest finał zbiórki, zainicjowanej przez radio w drugą rocznicę ogłoszenia internetowego zbierania pieniędzy na uruchomienie rozgłośni. - Chcieliśmy zostawić coś na zawsze, ten las zostanie na zawsze - komentuje rezultaty akcji Kuba Strzyczkowski z rozgłośni.

Article

Akcja „Posadź z nami las!”, przygotowana przez zespół Radia 357, ruszyła w poniedziałek, 26 września. Zakładano, że w jej ramach radiowa społeczność ufunduje, a następnie pomoże posadzić las o powierzchni 3,57 hektara. Ambasadorem akcji od jej początku jest współpracujący ze stacją dr Tomasz Rożek. Las „od patronów” wyrośnie w Suchowoli, a do akcji mógł włączyć się każdy, finansując metr kwadratowy nowego lasu poprzez stronę las.Radio357.pl.

Szybko jednak okazało się, że w trzy dni zebrano aż za dużo pieniędzy, więc „przerzucono siódemkę na początek”: i już do posadzenia było nie 3,57 ha a 7,35 ha lasu w Suchowoli. - Przestawiliśmy cyferki i zbieraliśmy dalej - tym razem na 73 500 metrów kwadratowych. Ten cel też nie był problemem dla naszej społeczności. Uznaliśmy więc, że w wyznaczaniu celów słuchacze są zdecydowanie lepsi i to im oddaliśmy inicjatywę. Wywindowali licznik na poziom, o którym nawet nie myśleliśmy. I to w dniu dla nas wyjątkowym - bo dokładnie w drugą rocznicę startu zbiórki na powstanie Radia 357- komentuje Anna Markowicz z Radia 357, koordynująca akcję.

Finalnie: ponad 10 ha lasu

Ale i na siedmiu hektarach się nie skończyło. Zbiórkę zamknięto o północy ze środy na czwartek – i wówczas okazało się, że zebrano pieniądze na posadzenie 10,64 hektara lasu. - Okazało się, że w zaledwie 10 dni jesteśmy w stanie stworzyć (prawdopodobnie) największy las posadzony przez społeczność - i to w takim tempie! No i teraz trzeba go będzie posadzić – skomentowali radiowcy na wewnętrznej, zamkniętej grupie dla patronów. – Chcieliśmy uczcić ten początek zbiórki na radio 357, zostawiając coś na zawsze. I ten las zostanie z nami na zawsze – mówił z kolei Kuba Strzyczkowki, komentując dla Wirtualnej Polski zakończenie zbiórki.

 

Teraz na stronie Las.357.pl ruszył drugi etap akcji, czyli zapisy dla patronów na własnoręczne sadzenie opłaconych drzew w Suchowoli. - Uznaliśmy, że chcemy to zrobić z naszymi słuchaczami. Bez względu na pogodę lub jej brak. Ale posadzenie prawie czterech hektarów lasu to nie przelewki. To cały dzień pracy dla 150 osób. Wystawimy tam mocną ekipę radiową, ale sami sadzilibyśmy taki las kilka tygodni. Zaprosiliśmy więc wszystkich, którzy chcą pomóc i poczuć się częścią tej zakręconej społeczności nie znającej słowa "niemożliwe". Zbiórka się rozpędziła i wszystkiego nie damy rady posadzić "za jednym podejściem". Ciąg dalszy - w przyszłym roku, więc nawet gdy ktoś nie zdoła do nas dołączyć - będzie jeszcze okazja. To ważna informacja, bo zdaje się, że już mamy więcej zgłoszeń niż miejsc  - wyjaśnia Anna Markowicz.

Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera - firmę Stroer. Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. Otrzymają specjalnie przygotowane, "leśne" zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom.

Po dwóch latach Radio 357 ma ponad 44,4 tys. patronów, którzy deklarują miesięczne wpłaty na kwotę ponad 802 tys. zł. Patroni to osoby, które zarejestrowały się na platformie Patronite.pl z internetowymi zbiórkami na różne projekty, nie tylko medialne i wspierają finansowo rozgłośnię. Stacja gra jedynie w internecie.

Dołącz do dyskusji: Patroni Radia 357 posadzą ponad 10 hektarów lasu. „Chcieliśmy zostawić coś na zawsze”

42 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Staszek
Czekam na Meble357!
20 7
odpowiedź
User
Gumiś
Czekam na Meble357!
To poczekaj tak ze 30 lat, to akurat będą z tych drzew.
10 2
odpowiedź
User
gosc
lasy w polsce nie sa na zawsze. Jest wycinka i jada glownie do Niemiec..
5 9
odpowiedź