SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 rusza z serwisami, przygotowuje je 19-osobowy zespół

We wtorek Radio 357 zaczyna emitować codzienne serwisy informacyjne i sportowe. Przygotowywać je będzie kilkunastu dziennikarzy z Polski i ze świata, a prezentować na antenie będą Aleksandra Żaczek-Świstak i Krzysztof Tubilewicz.

Radio 357 nadaje od 5 stycznia br. Jeszcze przed rozpoczęciem emisji w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl osoby odpowiedzialne za rozwój stacji informowały, że trwa wyposażanie studia newsowego, a w perspektywie jest nadawanie cogodzinnych serwisów informacyjnych.

Serwisy startują we wtorek 2 marca. Na razie emitowane będą sześć razy dziennie - trzy razy w paśmie porannym (o godzinie 7.00, 8.00, 9.00) oraz trzy razy w paśmie popołudniowym (o 16.00, 17.00, 18.00). 

- Czy będziemy je nadawali częstej? Tak, na pewno do tego zmierzamy. Kiedy to się stanie? Nie wiem, na razie jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby porządnie wystartować z sześcioma serwisami dziennie - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Sołtys, prezes Radia 357.

Radio 357 ma korespondentów w Polsce i za granicą

Serwisy przygotowywać będzie zespół dziennikarzy z Polski i zagranicy. W Warszawie pracują nad nimi Aleksandra Żaczek-Świstak, Justyna Mączka, Andrzej Rudke, Krzysztof Tubilewicz, Mateusz Fusiarz i Tomasz Gorazdowski (dwaj ostatni przygotowywać będą informacje sportowe). Radio ma też czwórkę korespondentów z kraju: Łukasz Kwaśny nadaje z Katowic, Marek Wieliński – z Gdańska, Mariusz Korpoliński z Olsztyna oraz Józef Poznar z Poznania. Jak ustaliliśmy, z czasem sieć współpracowników ma być systematycznie powiększana.

Stacja ma też dziewięciu współpracowników zagranicznych. I tak Żaneta Auler będzie przygotowywała korespondencje z Los Angeles, z Tokio - Dominika Giordano; z Paryża - Marek Brzeziński; z Aten - Karolina Markiewicz, z Adelaide - Agnieszka Wyszomirska, z Barcelony - Agata Sosnowska, z Nowej Zelandii - Wojtek Górny, z Londynu - Artur Kieruzal a z Santiago de Chile - Monika Trętowska.

To się dzieje! Tygodnie prac nad newsroomem, szkoleń, spotkań, prób. I oto nadchodzi godzina „zero”. Jutro, 2 marca,...

Opublikowany przez Radio 357 Poniedziałek, 1 marca 2021

Serwisy mają być autorskie, nad ich zawartością będą czuwali i układali ich twórcy. - Baza naszych korespondentów będzie nam umożliwiała poszerzanie serwisów i oferowanie informacji, które będą wzbogacone o wiadomości prezentowane reporterskim okiem - od osób, które żyją w danym miejscu na stałe - komentuje Paweł Sołtys.

W poniedziałek o godz. 19.00 zadebiutowała na antenie Radia 357 inna z nowości - audycja „Gra zespołowa”. W programie dziennikarze nieprezentujący na co dzień muzyki emituje swoje ulubione piosenki. W pierwszym odcinku gospodarzem był Krystian Hanke. 

Pod koniec stycznia z kolei rozgłośnia ruszyła z audycjami publicystycznymi, które są teraz emitowane od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00. Prowadzą je m.in. Katarzyna Pruchnicka, Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski, Agnieszka Obszańska oraz Patrycjusz Wyżga.

Zebrano już ponad 2,32 mln zł

We wtorek Radio 357 miało 603 tys. zł deklarowanego, miesięcznego wsparcia od ponad 27,2 tys. patronów. Łącznie od czasu uruchomienia zbiórki na działalność, zebrało od patronów niemal 2,32 mln zł.

Kolejnym „progiem” zbiórki jest kwota 615 tys. zł, która ma pozwolić na uruchomienie radia w szerszym zakresie, ale także m.in. sklepu z gadżetami z logiem radia.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 rusza z serwisami, przygotowuje je 19-osobowy zespół

48 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Arczuk
No to teraz już radyjko 100%, nie będę musiał się przełączać!;)
odpowiedź
User
Hahaha ale jaja
Padlem
odpowiedź
User
Adam Słabo
Ta kobieta która dziś czytała serwis, nie ma charakterystycznego, radiowego głosu . Jest żadna.
odpowiedź