SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ma siedzibę, buduje studio i testuje aplikację. Start w grudniu

Radio 357 wprowadziło się do siedziby na warszawskim Żoliborzu, gdzie będzie miało dwa studia: emisyjne i produkcyjne. Docelowo pracować ma w nich 45 osób - start rozgłośni planowany jest na grudzień.

Radio 3/5/7 zaczęło zbiórkę w internecie Radio 3/5/7 zaczęło zbiórkę w internecie

W weekend radiowcy pochwalili się na Facebooku nową siedzibą: mieści się w budynku przy ul. Słowackiego, tym samym, w którym ma siedzibę Teatr Komedia.

- Pośród jednego z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miejsc w stolicy - Parku Żołnierzy „Żywiciel" - informują członkowie redakcji 357. Na wybór siedziby był już najwyższy czas: kilka dni temu w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz mówił, że jest już w drodze sprzęt, dzięki któremu radiowcy będą nadawali swój program.

Ostatecznie potrzebne urządzenia dotarły do Radia 357 trzy dni po naszej rozmowie: - Profesjonalne urządzenia są drogie - na samą konsoletę i hybrydę wydaliśmy 160 tys. zł, czyli niemal 1/4 zebranej dotychczas kwoty. Budowa studia to duży wydatek, więc tym bardziej poważnie podchodzimy do kwestii budżetowych - napisali radiowcy na Facebooku, wyjaśniając przy okazji: - Mamy controlling finansów na dwóch niezależnych poziomach. Tydzień w tydzień weryfikujemy budżet i dostosowujemy poziom tzw. capexu (czyli wydatków inwestycyjnych) do jego możliwości i krótkoterminowych prognoz, by przychody i wydatki utrzymać w ryzach.

Mamy nowy dom! Miło nam ogłosić, że Radio 357 swoją siedzibę będzie miało w budynku w którym mieści się Teatr Komedia...

Opublikowany przez Radio 357 Piątek, 27 listopada 2020

Start emisji w grudniu, trwają prace w studiu

Obecnie w siedzibie przy ul. Słowackiego trwa wyposażanie dwu pomieszczeń na studia.

- Większość sprzętu już mamy, zestawiamy teraz ostatnie aspekty techniczne studia i niebawem rozpoczniemy jego instalację. Będziemy mieć dwa studia - emisyjne oraz produkcyjne, funkcjonujące również jako zapasowy blok emisyjny. Przed instalacją będziemy musieli jeszcze nieco dostosować pomieszczenia do potrzeb radia, co chwilę potrwa - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Tomasz Michniewicz, jeden z czterech udziałowców spółki mającej wydawać Radio 357.

Michniewicz od początku prac nad stacją był jej nieformalnym rzecznikiem, tak pozostaje do teraz.  

Radiowcy podtrzymują grudniowy termin startu stacji. - Choć z ogłoszeniem konkretnej daty jeszcze się wstrzymamy. Będę mógł powiedzieć więcej po testach technicznych - mówi nam Michniewicz.

Praktycznie gotowa jest też już aplikacja do słuchania rozgłośni. - Testujemy ją teraz, również pod względem wydajności i obciążeń. Kończymy prace nad CMS-em i serwisem webowym. W wersji MVP aplikacja będzie pozwalać obsługiwać radio i podcasty, natomiast jest przyszykowana na szybki rozwój i aktualizacje, tak by w ciągu dwóch-trzech miesięcy osiągnąć jej docelowy kształt, pozwalający słuchaczowi na indywidualizację odbieranych treści, czyli układanie „własnej ramówki” - opisuje Tomasz Michniewicz.

Aby stacja mogła nadawać, potrzebna jest też ramówka. - Kończymy prace nad nią, natomiast jej kształt wymaga dokładniejszego tłumaczenia, dlatego też wkrótce zorganizujemy konferencję, na której pokażemy sposób działania naszej anteny. Nie bez powodu używamy roboczo określenia „radio 2.0”. Bo to nie będzie prosty transplant radia FM do internetu - będziemy dużo bardziej wykorzystywać elastyczność i możliwości, które daje internet – zapowiada nasz rozmówca.

Dziennikarze kilka dni temu ujawnili pierwsze elementy przygotowywanej ramówki. Wiadomo już, że poniedziałku do czwartku w godz. 6.30-9.30 Marcin Łukawski poprowadzi poranną audycję, w te same dni od godz. 12-13 Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem audycji z udziałem słuchaczy. Od poniedziałku do czwartku między godz. 17-19 dziennikarze zaproponują dwugodzinne podsumowanie dnia przeplatane muzyką, zaś w godz. 21-22 zaplanowano program publicystyczny. W piątki o godz.12 Michał Olszański poprowadzi swoją godzinną audycję, natomiast od godz. 16 do 19 Kuba Strzyczkowski będzie gospodarzem popołudniowego programu z udziałem słuchaczy.

„Karp” zostanie nagrany z gośćmi

Wiadomo już także, że w sobotnie przedpołudnia, w godz. 9-12, Marek Niedźwiecki zaprosi na audycję „Zakamarki”. Pierwsza z tych audycji została nadana w sobotę, 28 listopada. - Będzie Radio Kalifornia - klasyka, będzie trochę nowości z ostatniego półrocza i oczywiście Smooth Jazz Cafe - tak audycję zapowiadał sam Niedźwiecki. Natomiast w piątek, 13 listopada, swoją pierwszą audycję na antenie Radia 357 poprowadził Kuba Strzyczkowski. Przez dwie godziny rozmawiał z słuchaczami, zaprosił też na antenę Katarzynę Kłosińską i Andrzeja Kruszewicza.

Dziennikarze zapowiadają też nagranie kultowego „Karpia” - świątecznej piosenki, śpiewanej niegdyś przez dziennikarzy Trójki. Słowa do niej pisał zazwyczaj Kuba Strzyczkowski, śpiewali - wszyscy zaproszeni dziennikarze. Rok temu świątecznego „Karpia” zaśpiewały jednak gwiazdy muzyki, m.in. Stanisław Soyka, Kuba Badach, Ania Rusowicz czy Piotr Rogucki.

Jak będzie w tym roku? Radiowa Trójka milczy na razie w kwestii nagrywania świątecznej piosenki, głos natomiast zabrali dziennikarze Radia 357, ogłaszając chęć nagrania własnego, "ponadredakcyjnego" "Karpia". - Niech w tym dziwnym roku choć na Święta będzie jakoś bardziej przyjaźnie... Dlatego chcielibyśmy niniejszym zaprosić do wspólnego nagrania choinkowej piosenki wszystkich naszych Przyjaciół z Trójki, Agnieszkę Szydłowską (newonce.radio), Wojciecha Manna, Magdę Jethon i Marcina Kydryńskiego (Radio Nowy Świat), Roberta Kantereita i Marcina Gutowskiego (TVN24), Artura Andrusa (RMF Classic), Dariusza Rosiaka (podcast Raport o Stanie Świata) i Marcina Zaborskiego (RMF FM) - napisali.

Radio 357 zaczęło się formować w październiku, tworzyli je od początku dziennikarze, którzy odeszli z Trójki.  W listopadzie prezesem spółki został Paweł Sołtys, który wraz z Marcinem Łukawskim, Piotrem Stelmachem i Tomaszem Michniewiczem jest także udziałowcem spółki. 

Obecnie zespół Radia liczy ok. 30 osób, docelowo ma ich być ok. 45. Są to m.in. Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński, Organek i Marta Malinowska.

Stacja znajdzie się w bezpłatnej ofercie Open.fm i WP Pilot. Do tego czasu kolejne audycje z przygotowywanej ramówki udostępniane są przedpremierowo na tych platformach.

W poniedziałek rano na koncie zbiórki twórcy Radia 357 mieli 345 tys. zł deklarowanych miesięcznych wpłat i 14 435 patronów.  Łącznie stacja zebrała ponad 650 tys. zł. 

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ma siedzibę, buduje studio i testuje aplikację. Start w grudniu

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TKS
Piękna nowa konsola do puszczania Lajonela Riczi. Za rok będzie do odkupienia za grosze. Taki model biznesowy naciągania patronów wystarczy do słomianego zapału, a potem będzie jak w Nowym Świecie, którego nikt nie słucha, a samo radyjko jedynie przebija się do opinii publicznej cotygodniowymi roszadami w zarządzie.
odpowiedź
User
Komisja
Mammograf szczęśliwy. Oprócz dziennikarek będą i aktoreczki!
odpowiedź
User
Gary
A co z radiem Nowy Świat.? Nie lepiej wspólnie działać?
odpowiedź