SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

247 tys. słuchaczy noworocznego „Topu Radia 357”. „Jaka stacja internetowa w Polsce ma taki zasięg? Żadna”

Wyemitowany 1 stycznia muzyczny „Top Radia 357” miał 247 tys. unikalnych użytkowników, a stream z transmisją uruchomiono 1,25 mln razy. - Wiedzą Państwo jaka stacja internetowa w Polsce ma taki zasięg? Żadna. Wiedzą Państwo, jaka to słuchalność w odniesieniu do stacji FM. Mniej więcej połowa zasięgu Pewnego Radia, które wszyscy dobrze znamy - skomentowało Radio 357.

Muzyczny „Top Radia 357” był emitowany 1 stycznia od godz. 9 do 21. Kolejne czterogodzinnowe bloki prowadzili Piotr Stelmach, Marcin Łukawski i Marek Niedźwiecki.

Każdy zaprezentował swój autorski ranking 35 najlepszych piosenek w historii. Wcześniej podobne zestawienia powstawały w efekcie głosowania słuchaczy, Radiu 357 na razie nie udało się zorganizować takiego głosowania.

Audycji można było słuchać w serwisie internetowym Radia 357 oraz na platformie Open FM.

 

1,2 mln odtworzeń „Topu Radia 357”

Wieczorem Radio 357 podało statystyki „Topu”. - W każdej chwili dzisiejszej audycji słuchało przynajmniej 120 tys. osób. To tak zwany zasięg sekundowy, czyli ile osób realnie siedziało przy głośnikach w trakcie każdej piosenki - poinformowało.

W sobotę rano Paweł Sołtys, dziennikarz Radia 357 i prezes nadającej je spółki, zamieścił ostateczne wyniki. - Wczoraj podczas Topu Radia 357 nasz stream uruchomiono 1,25 miliona (!) razy. Unikalni użytkownicy: 247 tysięcy. Dziękujemy i kłaniamy się nisko - wyliczył.

Rozgłośnia nie ukrywała zadowolenia już z cząstkowych wyników audycji. - Wystawiliśmy w tym czasie ponad pół miliona streamów. Wiedzą Państwo jaka stacja internetowa w Polsce ma taki zasięg? Żadna. Wiedzą Państwo, jaka to słuchalność w odniesieniu do stacji FM. Mniej więcej połowa zasięgu Pewnego Radia (zapewne chodzi o Trójkę - przyp.), które wszyscy dobrze znamy - opisano na jej profilu twitterowym.

- Nie najgorzej, jak na "małe internetowe radyjko", które do tego jeszcze nie ruszyło. Bez Państwa by to się nie udało. Dziękujemy - podkreśliło Radio 357.

Przez wiele lat muzyczny „Top Wszech Czasów” był emitowany w radiowej Trójce, kolejność w zestawieniu wcześnie ustalali słuchacze w głosowaniu. W tym roku nie zorganizowano kolejnej edycji plebiscytu.

93 tys. słuchaczy charytatywnej licytacji Radia 357

W środę 23 grudnia Radio 357 przeprowadziło charytatywną licytację na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, gospodarzem był Kuba Strzyczkowski, audycji słuchało 93 tys. internautów, zebrano 280 tys. zł.

Stacja wyemitowała już kilka innych audycji, m.in. pasm porannych prowadzonych przez Marcina Łukawskiego, audycji Kuby Strzyczkowskiego z telefonami od słuchaczy oraz audycji muzycznych Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego. 1 listopada "Muzyki Ciszy" z Markiem Niedźwieckim jako gospodarzem słuchało 40 tys. internautów.

Rozgłośni można słuchać za pośrednictwem strony internetowej Radio357.pl, aplikacji, OpenFM, TuneIN, Replaio i NC+. Trwają jeszcze rozmowy w sprawie dostępności stacji m.in. w Cyfrowym Polsacie.

Radio 357 zebrało 1,1 mln zł od internautów

Plan uruchomienia Radia 357 na początku października ogłosiła grupa byłych dziennikarzy radiowej Trójki. W zespole tworzącym nową stację oprócz wymienionych powyżej są m.in. Paweł Sołtys, Tomasz Michniewicz, Piotr Kaczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński i Marta Malinowska.

Pod koniec listopada zespół stacji, w którym docelowo ma być ponad 40 osób, przeniósł się do siedziby na warszawskim Żoliborzu, gdzie przygotowano studio nadawcze i produkcyjne.

W grudniu ogłoszono, że do zespołu stacji dołączają Ernes Zozuń i Agnieszka Szwajgier oraz dziennikarz sportowy Michał Gąsiorowski, jednocześnie ujawniano kolejne elementy ramówki. Z rozgłośnią będą też współpracować muzycy Organek, Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski.

Równocześnie ujawniano kolejne elementy ramówki Radia 357. Na początku tego tygodnia zapowiedziano, że rozgłośnia stałe nadawanie rozpocznie 5 stycznia o godz. 6.30. Pierwsze audycje będą prowadzili Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Kuba Strzyczkowski.

Radio 357 jest finansowane przede wszystkim z internetowej zbiórki, w której przez prawe trzy miesiące ok. 17 tys. użytkowników wpłaciło 1,1 mln zł, z czego 405 tys. zł to deklaracje comiesięcznych wpłat. Stacja pozyskała też markę Mazda jako swojego mecenasa.

Dołącz do dyskusji: 247 tys. słuchaczy noworocznego „Topu Radia 357”. „Jaka stacja internetowa w Polsce ma taki zasięg? Żadna”

128 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
Gratuluję p. Markowi, że znowu robi to, co kocha, a my słuchamy jakby nic się nie wydarzyło, Topu Wszechczasów. To symboliczny, wzruszający moment pokazujący, że prawda zwycięży, bo ciągle jest na nią zapotrzebowanie. Jednocześnie tak sobie myślę, jak bardzo słabi i osaczeni są radiowcy pracujący obecnie u publicznego nadawcy. Mają dobre pensje i wczasy pod grusza, ale - to wręcz niesamowite - nie mogą nawet lajkować na Facebooku treści, które nie są po myśli partii rządzącej. Nie mogą komentować np. tego, że Marek prowadził listę, że powstało owe Radio. Czy to normalne?
odpowiedź
User
Marko
Tak, stream z transmisją uruchomiono 1,2 mln razy...
Co kilka utworów mi się wyłączało i musiałem uruchamiać play od nowa, no to nabili miliony włączeń.
To samo na telefonie, czy na tablecie było z ich strony www. Dopiero jak włączyłem Openfm to szło w miarę normalnie, ale 2x zgasło tyleż chociaż samo się włączyło po chwili.
odpowiedź
User
Ach te emocje
Czy Lajonej Riczi zamienił się w tym roku miejscem z Dajer Strejsts, czy Schody do nieba wyprzedziły Kłin?
odpowiedź