SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 przygotowuje teledysk z udziałem patronów. Ruszyły też świąteczne licytacje

Ponad 230 tys. zebrano w pierwszej przedświątecznej licytacji na antenie Radia 357, która odbyła się w piątek, 10 grudnia. Aukcję podobnie jak przed rokiem, poprowadził Kuba Strzyczkowski. - Zawsze jest strach, że coś nie pójdzie dobrze, bo pandemia, kryzys... . Ale potem przychodzi miłe rozczarowanie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Strzyczkowski.

Fot. Radio 357Article

Piątkowa licytacja byłą pierwszą z trzech przedświątecznych zbiórek. Kolejną zaplanowano na piątek, 17 grudnia, ostatnią – na czwartek, 23 grudnia.

W sumie pierwszego wieczoru zebrano 234 063 złote, z czego 141 428 złotych pochodziło z antenowej licytacji, reszta – z darowizn na konto od słuchaczy oraz z esemesów. Do wylicytowania był np. udział w nagrywaniu przyszłorocznej piosenki „Przyjaciół Karpia”, szachownica z pionami i możliwość rozegrania partii ze zdobywcą Pucharu Świata Janem Krzysztofem Dudą, podwójne zaproszenie na walentynkowy koncert Pawła Domagały, czy prywatny spektakl „Kosmos” w Teatrze Małego Widza.

W ubiegłym roku 23 grudnia Radio 357 przedpremierowo nadawało testowo audycję Piotra Kaczkowskiego oraz - licytację na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja (prowadził ją także Kuba Strzyczkowski). W sumie na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja na laptopy do nauki zdalnej dla dzieci udało się zebrać 278 269 złotych.

Będzie teledysk z udziałem słuchaczy

- To niesamowite. Im dłużej prowadzę te licytacje, tym bardziej jestem nimi przejęty i mam większą tremę. Może to wynika z faktu, że udało się już przeprowadzić bardzo dużo udanych licytacji i z ogromnym sukcesem finansowym, więc człowiek marzy, żeby te wyniki utrzymać - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski. – Zawsze jest ten strach, że pandemia, że kryzys, inflacja, spowolnienie gospodarcze i w związku z tym ludzie nie tak hojnie będą się dzielić. Ale co roku już od lat się tak boję, a potem przychodzi miłe rozczarowanie, że znów się udało - dodaje.

Radiowcy przygotowują też niespodziankę na pierwszą rocznicę nadawania (5 stycznia). Dziennikarze wraz z zaproszonymi artystami nagrają teledysk do specjalnie napisanej na tę okazję rocznicowej piosenki. W teledysku zostaną wykorzystane zdjęcia słuchaczy i pracowników radia 357. Nadsyłanie fotografii przez patronów zakończyło się kilka dni temu.Całe przedsięwzięcie zachowywane jest póki co w tajemnicy.

To początek zbiórek

W tym roku cała zebrana tą drogą kwota zostanie przeznaczona na zapewnienie pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji w Polsce i w Syrii.

We wtorek, 7 grudnia, aukcja ruszyła także na stronie Allegro Charytatywni. Od połowy listopada Radio 357 reklamuje swoją akcję na ulicach miast specjalnymi nośnikami reklamowymi. Partnerem jest Fundacja Świętego Mikołaja.

Natomiast 1 stycznia odbędzie się Top Radia 357, pierwszy – w całości ułożony przez słuchaczy. Głosowanie na to wydarzenie już ruszyło. Emitowany będzie od godz. 9:00 do 21:00, poprowadzą go Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski i Piotr Stelmach.

Kilkanaście dni temu Radio 357 osiągnęło kolejny już z założonych celów na Patronite: suma comiesięcznych wpłat przekroczyła 725 tys. zł. Pozwoli to rozbudować ofertę podcastów oraz mocniej postawić na wideo.  Obecnie ponad 38,6 tys. patronów deklaruje miesięczne wpłaty na radio w wysokości ponad 751 tys. zł. Ogółem rozgłośnia zebrała ponad 8,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 przygotowuje teledysk z udziałem patronów. Ruszyły też świąteczne licytacje

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
daria
Pieniążki liczył wirusolog Niedźwiecki?
odpowiedź
User
...
Niemożliwe, czytałam tu, w sekcji komentarzy Wirtualnych Mediów, że 357 nikt nie słucha.
odpowiedź
User
Dorota
Pieniążki liczył wirusolog Niedźwiecki?

Kolejny naiwny, który dał sobie wmówić manipulacje pani prezes
odpowiedź