SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyło głosowanie na Top Radia 357. 1 stycznia poprowadzą go Niedźwiecki, Łukawski i Stelmach

Wystartowało internetowe głosowanie na Top Radia 357. Po raz pierwszy listę najważniejszych zagranicznych utworów wszech czasów ułożą patroni stacji, korzystając z uruchomionej specjalnej internetowej strony. Głosowanie zakończy się 28 grudnia, emisja Topu - 1 stycznia 2022 roku.

Article

„Pytaliście w komentarzach "Czy będzie Top?". Jakże mogłoby być inaczej” – informuje Radio 357. Top będzie wyemitowany na antenie 1 stycznia, ma trwać 12 godzin i w całości zostanie ułożony przez głosujących patronów radia. Każdy z nich może oddać 35 głosów (wyboru należy dokonać z 1385 proponowanych utworów), dodatkowo może tez zgłosić siedem utworów, których jego zdaniem brakuje wśród propozycji.

Pierwszych 100 utworów z Topu zostanie zaprezentowanych w godz. 9:00 - 21:00, a audycję poprowadzą (na zmianę) Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach. - 1 stycznia tego roku zorganizowaliśmy wydanie zerowe. Każdy z nas zaprezentował w nim swój prywatny Top. Warunki były jeszcze zupełnie inne. Radio 357 wystartowało na dobre dopiero kilka dni później. System do głosowania był jeszcze dość śmiałym marzeniem. Teraz możemy już zrobić Top z prawdziwego zdarzenia. I zrobimy – zapowiada Stelmach.

Niedźwiecki: „Ja też zagłosuję”

Radiowcy nie ukrywają, że wybór z tylu utworów nie będzie sprawą łatwą. - Ja też zagłosuję. Wybór będzie trudny, tym bardziej proszę więc nie odkładać głosowania na ostatni moment. I oszczędnie gospodarować głosami, żeby wszystkich nie wykorzystać na samym początku. Warto zrobić kilka podejść. Chodzi o to, żeby radio pięknie zagrało - apeluje Marek Niedźwiecki. - Zapraszamy patronów do współtworzenia Topu także na etapie kompletowania listy propozycji. Tytuły najczęściej zgłaszane dodamy do głosowania na kolejny Top. Chcemy, by jak najwięcej osób mogło zagłosować na najważniejsze dla siebie utwory. To tworzy niepowtarzalny klimat tej audycji, który trudno opisać i na który czekamy cały rok. Na szczęście po drodze jest jeszcze 3 maja i Polski Top. To dwa zupełnie wyjątkowe spotkania z muzyką, która brzmi wtedy jak nigdzie indziej - komentuje Marcin Łukawski.

 

Głosowanie z możliwością odsłuchania fragmentów

Kolejną nowością jest to, że zespół Radia 357 rozbudował system do głosowania online na cotygodniową Listę Piosenek. Nowa funkcja umożliwia odsłuchanie fragmentów utworów. - W prośbach patronów właśnie ta funkcja wskazywana była jako najbardziej potrzebna. Dzięki niej głosowanie będzie wygodniejsze. Lista Piosenek co tydzień wzbogaca się o nowe propozycje do głosowania. Teraz będzie można łatwiej przypomnieć sobie każdy utwór przed oddaniem głosu. To też dowód na to, że uważnie czytamy opinie patronów i gdy tylko jest to możliwe - wychodzimy im naprzeciw - tłumaczy Ewa Mieczławska, koordynująca prace nad uruchomieniem systemu do głosowania na Listę Piosenek i Top.

To już kolejny radiowy Top Radia 357, ale pierwszy – w całości ułożony przez słuchaczy. 3 maja – także od godz. 9:00 do 21:00 - emitowany był Polski Top Radia 357, także poprowadzony przez Niedźwieckiego, Łukawskiego i Stelmacha. Słuchacze oddali wówczas ponad 90 tys. głosów na wybrane piosenki. Na żywo podczas audycji zagrali m.in. Mela Koteluk, Natalia Przybysz czy Skubas.

Kilkanaście dni temu Radio 357 osiągnęło kolejny już z założonych celów na Patronite: suma comiesięcznych wpłat przekroczyła 725 tys. zł. Pozwoli to rozbudować ofertę podcastów oraz mocniej postawić na wideo.  Obecnie ponad 37,7 tys. patronów deklaruje miesięczne wpłaty na radio w wysokości 738,2 tys. zł. Ogółem rozgłośnia zebrała ponad 8,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ruszyło głosowanie na Top Radia 357. 1 stycznia poprowadzą go Niedźwiecki, Łukawski i Stelmach

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
top
no i kto tak pięknie gra;)
odpowiedź
User
Jacek
Najlepsze radio w Polsce!
odpowiedź
User
Ewa
Emeryci dalej się bawią w radio? Wyniki jak zawsze będą skręcone? Na 1. miejscu koniecznie o rozumieniu wolności
odpowiedź