SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 ma już 500 tys. zł stałych wpłat. Będzie emitować reportaże i audycje sportowe

W czwartek - trzeciego dnia nadawania - Radio 357 przekroczyło pułap 500 tys. zł miesięcznych wpłat. To oznacza, że ruszyły przygotowania do radia w wersji 2.0. Już w piątek po raz pierwszy na antenie pojawi się reportaż, w niedzielę - pierwsza audycja sportowa, zaś w lutym słuchacze usłyszą serwisy informacyjne i sportowe. - Trochę jesteśmy zaskoczeni tempem - komentuje Tomasz Michniewicz.

Article

Radio 357 zaczęło grać we wtorek. Tego dnia stream uruchomiono 1,39 mln razy (co oznacza, że tyle razy ktoś kliknął „play”, ale kilkukrotnie mogła to zrobić jedna osoba). Ekipa Radia 357 poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że odnotowali też 273 tys. unikalnych użytkowników (czyli tyle różnych urządzeń uruchomiło stream podczas całego dnia). W ciągu dnia przez cały czas stream odtwarzało od 37 tys. do 45 tys. urządzeń (czyli: w tylu głośnikach na raz można było usłyszeć Radio 357). Ile osób realnie słuchało Radia 357 w premierowy dzień? Tego nie wiadomo, gdyż dane trudno przełożyć na liczbę osób.

Jednak póki co gra Radio 0.9, a to oznacza, że w ciągu dnia w ramówce są luki. Nie ma serwisów, muzyka emitowana jest w porze reportaży, publicystyki i sportu. Redakcja zapowiadała od wielu tygodni, że po osiągnięciu pułapu miesięcznych wpłat 485 tys. powstanie Radio 2.0: bez luk w ramówce, z serwisami informacyjnymi, sportowymi itd.

W czwartek został najpierw osiągnięty poziom 485 tys. zł, a wieczorem było to już ponad 500 tys. zł. W związku z tym radiowcy ogłosili, że stopniowo będą wprowadzali elementy rozbudowanego radia.

Na początek reportaż i niedzielny sport

Już w piątek o godz. 12.00 ruszy nowy cykl - „Reportaż w 357”, przygotowywany przez Romę Leszczyńską.

- Reportaż to emocje, mam nadzieję, że będziemy państwu ich dostarczać. Będziemy pokazywać ludzi, zjawiska, mam nadzieję, że będziecie słuchać ich z wypiekami na twarzy - mówiła w czwartek do patronów Leszczyńska.

10 stycznia ruszy też nowa audycja sportowe - „Start!” - przygotowywana przez Tomasza Gorazdowskiego i Mateusza Fusiarza.

Zacznie się o godz. 18.00, zakończy o 20.00 i stanowić będzie podsumowanie najważniejszych wydarzeń sportowych tygodnia.

W lutym dalszy rozwój anteny

W lutym wystartuje nowa strona internetowa i znajdą się na niej podcasty z audycji, będą też na antenie serwisy sportowe i – co najważniejsze- informacyjne. Publicystyka to także luty, zaś w marcu na antenie zaczną pojawiać się sprawy międzynarodowe, którymi będzie zarządzał Ernest Zozuń. Pełne radio w wersji 2.0 gotowe będzie w czwartym kwartale br.

- Nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień uruchomić wszystkiego. Troszeczkę jesteśmy zaskoczeni tempem przyrostu ostatnich dni, to jest jednak zaskoczenie. Kończyliśmy rok z założeniem, że „mamy jeszcze troszeczkę czasu”. Ale możemy się tylko cieszyć, bo radio w takiej formule, jaką zaproponowaliśmy, jest państwu naprawdę potrzebne - mówił w czwartek jeden z jego założycieli, Tomasz Michniewicz.

Co oznacza „pełne Radio 2.0”? - Nie tylko antenę, ale też funkcjonalność aplikacji i serwisy www pozwalające na indywidualne dobieranie treści (tu prace już w toku) oraz algorytmy, które muszą mieć czas, by się „nauczyć” naszych użytkowników (a to trwa!). Tak więc ustawiamy sobie limit czasu do czwartego kwartału bieżącego roku, natomiast elementy tego systemu oraz różne jego funkcje będziemy oczywiście uruchamiać wcześniej - podano.

Radio 357 jest finansowane społecznościowo i dziś osiągnęliśmy trzeci cel - "Radio 2.0" ustawiony na poziomie 485 tys....

Opublikowany przez Radio 357 Czwartek, 7 stycznia 2021

„357 i RNŚ 'biją się' o tego samego słuchacza”

Zdaniem Roberta Kantereita, byłego dziennikarza Trójki (obecnie TVN24), Radio 357 ma spore szanse na sukces, gdyż słuchacze szukają w przestrzeni takich treści. Ale nieuchronne (zdaniem naszego rozmówcy) będzie to, że z czasem oba radia założone przez byłych dziennikarzy Trójki - 357 i Radio Nowy Świat - połączą się i zaczną nadawać razem. - Ta synergia moim zdaniem jest nieuchronna, obie stacje mają tych samych słuchaczy - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kantereit.

Podobnego zdania jest Andrzej Andrysiak, wydawca „Gazety Radomszczańskiej”, były zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”: - Połączenie obu rozgłośni jest w przyszłości nieuniknione. Wszak „biją się” w tym samym miejscu i o tego samego słuchacza - mówi w rozmowie z nami. Dodaje też, że Radio 357 jest skazane na sukces: - Jego siłą są nazwiska dziennikarzy, doskonale znane. Za tą grupą radiowców słuchacze pójdą wszędzie. Ich popularność widać choćby właśnie po gwałtownym wzroście wpłat - podsumowuje.

Radio 357 na dziś tworzą m.in. Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka, Katarzyna Pruchnicka, Krystian Hanke, Katarzyna Kłosińska, Kuba Strzyczkowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Łukawski, Piotr Stelmach, Ernest Zozuń, Paweł Sołtys, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Tomek Michniewicz, Marcin Cichoński, Agnieszka Szwajgier, Tomasz Gorazdowski, Ernest Zozuń, Marta Malinowska, Aleksandra Budka, Marek Brzeziński, Łukasz Błąd, Tomasz Rożek, Filip Jaślar, Gabi Darmetko, Iza Woźniak, Daniel Wyszogrodzki, Krzysztof Szubzda, Roma Leszczyńska, Tomasz Jeleński oraz Halina Wachowicz.

Radiowcy w grudniu ub. roku nadawali próbnie, przez kilka godzin co kilka dni. Jedną z takich audycji był nadany 1 stycznia „Top Radia 357”, którego słuchało 247 tys. unikalnych użytkowników. Stream z transmisją uruchomiono 1,25 mln razy.  Z kolei 23 grudnia radio przeprowadziło charytatywną licytację na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, gospodarzem był Kuba Strzyczkowski, audycji słuchało 93 tys. internautów, zebrano 280 tys. zł.

Rozgłośni można słuchać za pośrednictwem strony internetowej, aplikacji, OpenFM, TuneIN, Replaio. We wtorek pojawiło się też na platformie Canal+. Trwają rozmowy w sprawie dostępności stacji m.in. w Cyfrowym Polsacie.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 ma już 500 tys. zł stałych wpłat. Będzie emitować reportaże i audycje sportowe

80 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
blurppp
Oby to połączenia nie doszło, bo Jethonowa przyniesie ze sobą polityczne umoczeni ei równie polityczny przechył. Czyli rzeczy jakie dziś leżą u podstaw powolnego upadania RNŚ
odpowiedź
User
haha
Jak 357 polaczy się z radyjkiem spocony grubas to w mig upadnie.
odpowiedź
User
taKa
O nie, nie chce żadnego łączenia... Jaką funkcję miałaby wtedy p. Jethon?
odpowiedź