SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Janusz Deblessem z audycją o poezji śpiewanej w internetowym Radiu Danielka

Były dziennikarz Trójki Janusz Deblessem będzie miał swoją audycję poświęconą piosence poetyckiej w startującym właśnie internetowym Radiu Danielka (Stowarzyszenie Chałupa Chemików). - Nazwa programu będzie inna, bo „Gitarą i Piórem” jest zastrzeżona, ale charakter i muzyka będą te same - mówi Deblessem portalowi Wirtualnemedia.pl.

Article

Radio Danielka (Radiodanielka.pl) to internetowy projekt, w tworzenie którego zaangażował się Janusz Deblessem i osob skupione wokół Stowarzyszenia Chałupa Chemików.

- Janusz czuwa i nad profilem muzycznym stacji i nad programami w ramówce, wkrótce usłyszymy go na antenie z autorską audycją - zapewnia Jarosław Drozd, pomysłodawca i opiekun rozgłośni. Radio już nadaje próbnie całą dobę, w programie ma póki co muzykę (poezja śpiewana, piosenki „z tekstem”), ale – jak zapewnia Drozd – już od piątku będzie można usłyszeć audycje słowno muzyczne, prowadzone m.in. przez Jerzego Filara i Wacława Juszczyszyna z Wolnej Grupy Bukowina.

Rozgłośnia powstała wokół Festiwalu Danielka

Rozgłośnia powstała wokół Festiwalu Danielka (od nazwy miejscowości w Beskidzie Żywieckim), prezentującego poezję śpiewaną i piosenkę turystyczną. W organizację przedsięwzięcia zaangażowani są od lat Jarosław Drozd ( z ramienia Stowarzyszenia Chałupa Chemików) i Janusz Deblessem. Festiwal był organizowany od z przerwami 1986 roku. - W 2020 r. już się nie odbył, z powodu pandemii, a tegoroczna edycja stoi pod znakiem zapytania. Więc w międzyczasie zrodził się pomysł na internetowe radio, bo cały czas chcemy być blisko publiczności i prezentować wykonawców, którzy mogliby zagrać u nas na festiwalu - mówi nam Jarosław Drozd.

Radio Danielka startuje oficjalnie w piątek, 5 marca po godz. 18. Nadawane jest na razie bez studia, z prywatnego mieszkania. Finansowane będzie z pomocą zbiórki w internecie, chociaż twórcy nie zdecydowali jeszcze ostatecznie, jak rozwiązać tę kwestię. Wkrótce ze swoją audycją na antenie ruszyć ma Janusz Deblessem. - Na pewno nie będzie się ona nazywała „Gitarą i Piórem”, gdyż tę nazwę zastrzegło sobie Polskie Radio. Nie mam jeszcze wymyślonej nowej nazwy, choć wiem, że muzyka i charakter programu będą takie same - mówi nam dziennikarz.

Radio Danielka to radio w Waszym nurcie, w Waszym guście, o Waszej wrażliwości - to po prostu Wasze radio! Będziemy je...

Opublikowany przez Radio Danielka Środa, 3 marca 2021

Deblessem swoją audycje pt. „Gitarą i Piórem” przez 35 lat prowadził na falach Trójki. Z początkiem stycznia br. jego program zniknął z anteny, a dziennikarz bezskutecznie próbował wyjaśnić powody zerwania współpracy z prezes Polskiego Radia - Agnieszką Kamińską. - Moje listy i telefony do Pani Prezes, pozostały bez odpowiedzi (pocztę wyłączono). Dyrektor Trójki był zaskoczony decyzją. W tym Nowym Roku audycja "Gitarą i piórem" (nazwa zastrzeżona przez Polskie Radio), obchodziłaby swoje trzydziestopięciolecie - napisał na Facebooku dziennikarz.

Janusz Deblessem prowadził także w Polskim Radiu audycje publicystyczne i był pomysłodawcą konkursu na Reportaż Roku. Wymyślił też organizowaną przez RDC „Akademię reportażu Radia Dla Ciebie”. W 2018 roku został jednym z laureatów Złotego Mikrofonu. Prestiżową nagrodę od Polskiego Radia otrzymał – jak podano w uzasadnieniu – „za trwałe wkroczenie „Gitarą i piórem” w Krainę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Janusz Deblessem z audycją o poezji śpiewanej w internetowym Radiu Danielka

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Deborah
No i dobrze. Nie ma takiego radia jeszcze. Gdzieś się ci wszyscy Trojkowi redaktorzy przechowają, w dobrych czasach wrócą na FM.
odpowiedź
User
zwiadowca
Szkoda, że nie R357, pasowałby tam idealnie.
odpowiedź
User
Anka
357 tworzą ludzie którzy są otwarci, pełni entuzjazmu , dobrze się ze sobą komunikują, są rzetelni w swojej pracy. Czy Janusz by do nich pasował to mam wątpliwości
odpowiedź