SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Wolne częstotliwości radiowe w czterech miastach. Jest lista chętnych

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę zainteresowanych wolnymi częstotliwościami w Dębicy, Goleniowie, Chojnicach i Gródku. W dwóch ostatnich nie ma konkurencji, bo jest tylko jeden chętny do nadawania programu radiowego.

W połowie września w Monitorze Polskim opublikowano cztery osobne ogłoszenia przewodniczącego KRRiT. Chętni mogli wziąć udział w konkursach na częstotliwości radiowe w Goleniowie (województwo zachodniopomorskie) i w Chojnicach (województwo pomorskie). W obu przypadkach chodziło o rozszerzenie koncesji na program lokalny o charakterze uniwersalnym.

Do konkursu w Chojnicach (chodzi o częstotliwość 100,7 MHz) zgłosił się tylko jeden zainteresowany podmiot. To Stowarzyszenie "Ziemia Pucka", które jest właścicielem Radia Kaszëbë, które nadaje od 2004 r. Stację słychać w Gdyni (tu ma swoją siedzibę), a także w Pucku, Wejherowie, Lęborku, Kartuzach, Gdańsku, Kościerzynie i Bytowie.

Z kolei w Goleniowie o nadawanie na częstotliwości 101,0 MHz walczą dwa podmioty: spółka Twoje Radio, która chce uruchomić radio pod nazwą Twoje Radio, oraz spółka KochamRadio ze stacją Super FM Szczecin.

W Dębicy (województwo podkarpackie, częstotliwość 89,2 MHz) w konkursie na rozszerzenie koncesji na program o charakterze uniwersalnym startuje pięciu chętnych: spółka Radio Eska - Eska Tarnów, spółka Multimedia - RMF Maxxx Krosno, spółka Eurozet - Antyradio, spółka Radio Leliwa - Radio Leliwa oraz spółka Trendy Media M. Mikoś - Trendy Radio.

Za to o częstotliwość 97,2 MHz w Gródku (województwo podlaskie) walczy tylko jeden zainteresowany. To Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska z rozgłośnią Radio Orthodoxia. W ogłoszeniu wskazano, że chodzi o rozszerzenie koncesji na program o charakterze społeczno-religijnym.

Nowy skład KRRiT

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji we wrześniu rozpisała aż dziewięć konkursów radiowych. Poza Chojnicami, Goleniowem, Dębicą i Gródkiem nadawcy mogli powalczyć o częstotliwości radiowe w Słupsku, Lęborku i Redzie (województwo pomorskie), a także w Skierniewicach i Łowiczu (województwo łódzkie).

Od miesiąca KRRiT obraduje w nowym składzie. Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się 10 października, Maciej Świrski został wybrany na przewodniczącego, a Agnieszka Glapiak na wiceprzewodniczącą. Oboje zostali wybrani do KRRiT przez Sejm głosami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że w Radzie zasiadać będzie także była szefowa "Wiadomości" TVP1 Marzena Paczuska i dr hab. Hanna Karp, medioznawca z toruńskiej uczelni związanej z Tadeuszem Rydzykiem. Opozycyjny Senat wybrał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dołącz do dyskusji: Wolne częstotliwości radiowe w czterech miastach. Jest lista chętnych

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
roman
Goleniów101 a nie 95,8
0 0
odpowiedź
User
Michniewicz
To może w końcu czy pięć siedem wskoczy.
0 0
odpowiedź
User
K.
Gródek dla Orthodoxia, a i niech w końcu zmienią coś i zaczną nadawać dłużej, albo od 21:00 do 16:00 następnego dnia ktoś inny stara się o koncesję
0 0
odpowiedź