SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Uchymiak zwolniony dyscyplinarnie z Radia Dla Ciebie

Radio Dla Ciebie w trybie dyscyplinarnym rozwiązało umowę z wieloletnim kierownikiem działu emisji Pawłem Uchymiakiem - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Uchymiak został zwolniony, mimo, że jest działaczem związku zawodowego. Zapowiada, że pozwie rozgłośnię do sądu.

Paweł Uchymiak Fot. Archiwum Article

Paweł Uchymiak związany był z Radiem Dla Ciebie od stycznia 1996 roku. W tym czasie był m.in. realizatorem i producentem programów. Od 2017 roku był kierownikiem działu emisji, raportującym bezpośrednio prezesowi stacji. W jego obowiązkach leżała m.in. odpowiedzialność za wszystkie emisje realizowane na antenie RDC, produkcja całej anteny, wyjazdy transmisyjne, koncerty na żywo itd.

Portal Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie dowiedział się, że szefostwo stacji zwolniło go dyscyplinarnie za niezrealizowanie planu wydatkowego - na koniec roku 2020 zostały niewydane pieniądze, za które należało kupić sprzęt. Mimo, że Uchymiak jest członkiem NSZZ „Solidarność” przy Polskim Radiu, a związkowcy wyrazili negatywną opinię w sprawie jego wyrzucenia z pracy - zwolnienie dostarczono pocztą do domu pracownika, gdy był on na zwolnieniu lekarskim.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Paweł Uchymiak potwierdza, że został zwolniony z pracy dyscyplinarnie – mimo braku zgody związkowców. Nie potwierdza natomiast naszych ustaleń w zakresie przyczyn, dla których stracił pracę.

Jak ustaliliśmy, Uchymiak w najbliższym czasie złoży wniosek do sądu pracy, w którym będzie domagał się wyjaśnienia, czy pracodawca postąpił zgodnie z przepisami, zwalniając go w trybie art. 52. Były już pracownik RDC nie chciał komentować tych informacji.

Radio Dla Ciebie to publiczna rozgłośnia, nadająca na Mazowszu, jej prezesem od kilku lat jest Tadeusz Deszkiewicz. Zdecydowaną większość przychodów Radia Dla Ciebie stanowią wpływy z abonamentu rtv i przyznawanych od kilku lat rekompensat abonamentowych.

W 2019 roku RDC osiągnęło wzrost przychodów o 9,5 proc. do 15,57 mln zł, głównie dzięki wyższym środkom z abonamentu rtv i rekompensaty. Wynagrodzenie prezesa poszło w górę o 45 proc., a dyrektorów średnio o 23 proc.

W okresie od sierpnia 2020 roku do stycznia 2021 roku średni dobowy udział Radia Dla Ciebie w rynku słuchalności w Warszawie wyniósł 0,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Paweł Uchymiak zwolniony dyscyplinarnie z Radia Dla Ciebie

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dariusz
Koniec roku, to tradycyjny okres wzmożonych wydatków w urzędach i instytucjach państwowych. Kupują na potęgę to co potrzebne, to co może się przydać i to co nie potrzebne. Byle wydać kasę, bo "jeśli nie wydamy, to musimy zwrócić. A jeśli zwrócimy, to obetną nam budżet na przyszły rok". Tak jest od wielu lat.
odpowiedź
User
Mały rycerz
Świetny specjalista, realizator i bardzo dobry kolega. Strata dla radia, ale mam nadzieję krótkotrwała.
odpowiedź
User
Gosc
Dorzynek w RDC ciąg dalszy, widocznie Pan Deszkiewicz potrzebował wakatu. Ciekawe tylko jak długo jeszcze będzie to firmował Pan Grzegorz Ch?
odpowiedź