SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio dla Ciebie „Pomoże Dzieciom Przetrwać Zimę”

Radio dla Ciebie po raz pierwszy weźmie udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, która organizowana jest od 24 lat przez Radio Lublin oraz TVP3 Lublin.

Article

Do siedziby Radia dla Ciebie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie  można przynosić dary rzeczowe,  które trafią do dzieci  z Domu Dziecka w Równem. - Nie zbieramy pieniędzy. Czekamy za to na odzież, słodycze, książki, maskotki i zabawki, które później przekażemy potrzebującym rodzinom - przypomina Ewa Dados, inicjatorka akcji. Zbiórka rozpocznie się 20 listopada i będzie trwała do 15 grudnia. Dary można przynosić do siedziby radia w godz. 10:00-15:00.

Zbiórka darów jest organizowana w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, którą w 1992 roku zainicjowała Ewa Dados, szefowa Polskiego Radia Lublin. Każdego roku dzięki tej akcji pomoc otrzymują dzieci z rodzin wielodzietnych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieci niepełnosprawne, podopieczni domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych, Domów Pomocy Społecznej czy Domów Samotnej Matki.  Do tej pory w całej Polsce zarejestrowało się 300 sztabów, które do końca roku będą organizować w swoich miastach zbiórkę darów.

Akcję wspierają dziennikarze, przedstawiciele administracji, parlamentarzyści, ludzie sztuki, nauki, sportowcy oraz artyści, m.in. Irena Santor, Kamil Bednarek, Magda Umer, Romuald Lipko czy Joanna Szczepkowska. Tegoroczną, 24. akcję  patronatem honorowym objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

W ubiegłym roku w ramach akcji zebrano blisko 250 ton darów, pomoc trafiła do 15 tys. rodzin wielodzietnych i ponad 100 placówek wychowawczych.

Z danych badania Radia Track wynika, że w III kwartale br. udział Radia dla Ciebie w rynku radiowym wyniósł 1,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio dla Ciebie „Pomoże Dzieciom Przetrwać Zimę”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl