SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stacje radiowe Grupy ZPR Media nadają komunikaty w języku ukraińskim

Radio ESKA, SuperNova, VOX FM, Eska ROCK i Radio PLUS nadają komunikaty w języku ukraińskim z najważniejszymi informacjami dla przebywających w Polsce uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Article

- Do Polski od początku wojny w Ukrainie przybyło już blisko 300 tys. osób. Naszym celem jest dostarczenie im najważniejszych, najbardziej użytecznych w pierwszych dniach pobytu w naszym kraju informacji w ich ojczystym języku - wyjaśnia inicjatywę Beata Piekarska, dyrektor działu informacji Grupy Radiowej ZPR.

Komunikaty dotyczą pomocy oferowanej przez polski rząd i organizacje pozarządowe. Zawierają wskazówki o możliwości uzyskania wsparcia w zakresie transportu, zakwaterowania, pomocy psychologicznej i medycznej. Na antenie podawane są również adresy stron internetowych, na których znajdują się najważniejsze informacje.

Komunikaty na antenie i w internecie
 
- Nie znają polskiego. Nie wiedzą, jak i gdzie szukać pomocy. Liczymy na to, że nasze komunikaty w ich ojczystym języku pomogą im odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości - mówi Alina Makarczuk, dziennikarka Radia ESKA, która od dwóch lat przygotowuje m.in. serwisy informacyjne w języku ukraińskim dla ESKI Braniewo. - Dziś moja misja to pokazanie rodakom polskiego ciepła i solidarności. W czasach, kiedy w mojej pierwszej ojczyźnie trwa wojna, moja druga ojczyzna dumnie stoi na wysokości zadania i robi wszystko, co może, by ten koszmar jak najszybciej się skończył.

Komunikaty po ukraińsku są emitowane na koniec wiadomości z kraju i świata na antenie wszystkich stacji radiowych Grupy ZPR Media (Radio ESKA, SuperNova, VOX FM, Eska ROCK i Radio PLUS) oraz w serwisach lokalnych w Rzeszowie, Lublinie, Zamościu i Przemyślu. Będą one również dostępne na stronach internetowych: www.eska.pl, www.supernova.pl, www.voxfm.pl, www.eskarock.pl i www.radioplus.pl.

Dołącz do dyskusji: Stacje radiowe Grupy ZPR Media nadają komunikaty w języku ukraińskim

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Mogliby serwisy dawać jak w PiS-owskim Polskim Radiu w Jedynce.
odpowiedź
User
Bezsensownik
Czy ludzie uciekając bez niczego do niczego będą słuchać imprezy w esce albo polskiej muzyki w wawie i czekać na komunikat mając darmowe karty z internetem w którym są informacje i ukraińskie stacje?
odpowiedź
User
Neo
Znowu fajna inicjatywa, a trolle internetowe już w akcji zaczynają swoje pseudo mądrości.
odpowiedź