SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Gdańsk z nową ramówką. „Chcemy, żeby antena była różnorodna”

- Czasem warto zacząć wszystko od nowa i pójść inną drogą - ogłosiło na swojej stronie Radio Gdańsk i zaprezentowało nową ramówkę. Jest w niej dużo regionalnej kultury, praktycznej edukacji – np. związanej ekonomią, prawem czy AI. Sporo okazji do interakcji ze słuchaczami, konkursy z nagrodami, nowe audycje muzyczne i miejsce na publicystykę. - Chcemy, żeby antena była różnorodna – zaznacza w rozmowie z Wirtualnemedia.pl dyrektorka programowa Joanna Matuszewska.

Radio Gdańsk/ Fot. screen: radiogdansk.plRadio Gdańsk/ Fot. screen: radiogdansk.pl

Zapytana kilka tygodni temu o ramówkę nowa dyrektorka programowa, mówiła, że trwają prace, bo radio trzeba na nowo sformatować. - Pracować będziemy kolegialnie, zmiany przedyskutujemy z koleżankami i kolegami z redakcji. Oczywiście rozmawiać będziemy z dziennikarzami, którzy nie sprzeniewierzyli się wartościom dziennikarskim. Pracujemy całym zespołem, bo całym zespołem musimy to radio zmienić – zaznaczała Joanna Matuszewska.

Ramówka zmieniła się w poniedziałek. - Chcemy na nowo zdobyć sympatię słuchaczy, dlatego zmieniamy się i przygotowaliśmy nowe propozycje programowe. W poniedziałek 19 lutego, pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, rusza nasza nowa ramówka – czytamy na stronie Radia Gdańsk.

Na poranki z energetyczną muzyką w audycji „Dzień Dobry Radio Gdańsk” radio zaprasza od godz. 6. Program poprowadzą Magda Szpiner i Ewelina Potocka. Będzie można kontaktować się z prowadzącymi i dzielić spostrzeżeniami na tematy ważne dla mieszkańców. We wtorki, środy i czwartki poranek będzie zamykany „Strefą Aktywnego Słuchania”, w której pojawią się konkursy z nagrodami

Publicystyka w nowej ramówce Radia Gdańsk

W pierwszych dniach po objęciu stanowiska przez Matuszewską, a z anteny zniknęło „Studio polityka”, w którym przekazywane były jednostronne treści. – Chcemy, żeby antena była różnorodna. Nie chodzi o to, żeby pozbawiać głosu ludzi związanych z różnymi środowiskami społecznymi czy politycznymi, ale żeby nastąpiła równowaga w tym przekazie – zapowiadała dyrektorka.

CZYTAJ TAKŻE: W Radiu Gdańsk pełnomocniczką likwidatora została współpracowniczka poprzedniego prezesa

Od poniedziałku do piątku o godz. 8.30 dziennikarze przepytywać będą „Gościa Dnia”. A w poniedziałki po godz. 9 na antenie zagości „Strefa Politycznie Kontrolowana”, podczas której Agnieszka Michajłow zaprosi do dyskusji czołowych polityków. W piątki po godz. 9 w studiach w Gdańsku, Kościerzynie i Słupsku radiowcy będą gościć samorządowców z Pomorza, a „Samorządowy Piątek” poprowadzą na zmianę Joanna Stankiewicz, Grzegorz Armatowski i Przemysław Woś.

Ekonomia, gospodarka i AI w nowej ramówce Radia Gdańsk

Audycja „Ludzie i Pieniądze” emitowana będzie od poniedziałku do piątku o nowej porze – w godz. 10-11. Iwona Wysocka, rozmawiać będzie z przedstawicielami świata biznesu, którzy tłumaczyć będą zagadnienia związane z ekonomią i gospodarką.

W soboty po godz. 13 Wojciech Luściński zaprosi słuchaczy do świata zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji w audycji „Radiowe AI”.

“Wydział Metalowy” i “Dobry Wieczór z Kulturą”

Odnowione Radio Gdańsk przygotowało też coś dla tych, którzy włączają stację ze względu na propozycje muzyczne. Kamil Wicik w czwartkowe wieczory po godz. 23 zaprasza na „Klasyki Elektroniki”. Nową autorską audycję muzyczną przygotował Piotr Bonar, który poprowadzi w środy od północy „Wydział Metalowy”. A Tomasz Olszewski zaproponuje w piątki po godz. 22 program „Piosenki do Słuchania”.

CZYTAJ TAKŻE: Bunt w Radiu Gdańsk. “Nie życzymy sobie, aby PiS występował w obronie mediów publicznych, nikt bardziej ich nie upodlił”

W poniedziałki i czwartki o godz. 15.40 oraz niedziele o godz. 8.10 będzie można posłuchać audycji „Jestem z Pomorza”, prezentującej osobowości życia społecznego z regionu. Natomiast od poniedziałku do piątku po godz. 21 na antenie pojawiać się będzie blok programów „Dobry Wieczór z Kulturą”, a w nim m.in. „Dźwiękowy Skarbiec Radia Gdańsk” i „Radiowy Poradnik Medialny”

 

Dołącz do dyskusji: Radio Gdańsk z nową ramówką. „Chcemy, żeby antena była różnorodna”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mistrz
Ciekawe. Trochę śmierdzi hipokryzja. Ci sami dziennikarze którzy cicho siedzieli pod miotła przez 8 lat teraz robią nowe radio.
odpowiedź
User
Ładnie
Michajłow?
odpowiedź
User
Radio Gdańsk
Czy Agnieszka Michajłow zrezygnowała w pracy w PR jako rzecznik Lotniska w Gdańsku a także z pracy dla portalu miejskiego jako dziennikarz czyli gdansk.pl ? To są niedopuszczalne rzeczy by PR zaangażowani politycznie pracowali w roli dziennikarzy. Jeśli tak jest to niszczy wszystkie zasady a także renomę , która próbuje się odbudowywać w Radio Gdańsk. Proszę dla dobra dziennikarstwa o wyjaśnienie tego tematu.
odpowiedź