SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Sito założył radio internetowe RadioSpacja.pl. Wśród prezenterów Novika, Mateusz Hładki i Marzena Chełminiak

Paweł Sito uruchomił nową internetową stację RadioSpacja.pl. Audycje są nadawane z domów prezenterów i dziennikarzy, a wśród współpracowników Marzena Chełminiak, Mateusz Hładki czy Novika. - Właśnie opracowujemy model biznesowy stacji - mówi Wirtualnemedia.pl Paweł Sito.

Paweł SitoArticle

Rozgłośnię tworzą prezenterzy i dziennikarze, którzy w większości pracowali wspólnie w Radiostacji w latach 1998-2001. Ekipa docelowo liczyć będzie trzydzieści kilka osób. - Ponad połowa zespołu jest już skompletowana, dalsze rozmowy trwają. Spora część pochodzi z załogi Radiostacji, z kultowego okresu 1998-2001 (m.in. Aga Sielańczyk, Andrzej Szajewski, Marcin Chłopaś). Stamtąd, a wcześniej z Radia Zet jest też Wojtek Szymocha. Inna osoba z Zetki to Marzena Chełminak, która tym razem pokaże, jaką muzykę lubi osobiście. W odróżnieniu do zwykłych stacji, u nas playlisty tworzą sami prowadzący - wylicza Paweł Sito w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Z RadioSpacja współpracują jeszcze m.in. politolog i specjalista od wizerunku Mirosław Oczkoś, Jędrzej Dudkiewicz (niegdyś w TVP1), Mateusz Hładki (reporter „Dzień dobry TVN” TVN), Jacek Kaczyński (w przeszłości związany z Atomic, MTV i Polsat Play), który nadawać będzie z Bali, gdzie mieszka, oraz Katarzyna Nowicka (dziennikarka zajmująca się tematyką zagraniczną w Polsat News, kiedyś – „Wiadomości” TVP1). - Nie jest to jedyna Kasia Nowicka w ekipie, bo mamy i DJ Novikę wraz z partnerem DJ Lexusem - mówi Sito.

RadioSpacja.pl reklamuje się hasłem „Sieć w domu!”. Ma to obecnie podwójne znaczenie: pierwsze - z powodu pandemii koronawirusa powinniśmy rzeczywiście pozostawać w domach, i drugie - oznaczające nadawanie programów z domów prezenterów. - Tak już pozostanie - zapewnia Paweł Sito.

Będzie dużo muzyki

Stacja ma nadawać różne rodzaje muzyki, zarówno zagranicznej jak i polskiej. - Utwory nie powinny wykazywać znamion nieznośności (zarówno popowej jak i artystowskiej) i podobać się wybierającej je do zagrania osobie. Będą też rozmowy na antenie, ale jak najmniej idiotycznych tekścików nie wymagających inteligencji u słuchaczy. Obecnie nadajemy jak najmniej o koronawirusie, gdyż radio chce być odtrutką na zarazę - komentuje Paweł Sito.

Redaktorem naczelnym stacji jest Paweł Sito, a jednym z redaktorów jest Hubert Augustyniak (wcześniej pracował m.in. w MTV i radiowej Czwórce). Nad projektem radia internetowego pracowali wspólnie od jakiegoś czasu.

- Jest jeszcze kilka elementów, których obecność dałaby komfort startu zapiętego na wiele guzików, jednak gdy władze zarządziły społeczną kwarantannę, stwierdziliśmy, że musimy być w domach z radiem, które w 100 proc. procentach tworzone jest z domów, a uzupełnienia w kierunku radia idealnego mieć będą miejsce w biegu. Głównie dotyczy to strony technicznej - mówi nam Paweł Sito.

 

Radio od startu nadaje przez całą dobę. Od poniedziałku do piątku w godz. 1.00-7.00 gra muzykę bez prowadzących, a w weekendy w nocy puszczana jest muzyka imprezowa na żywo. Według twórców stacji od dłuższego czasu na polskim rynku nie ma swobodnego, bezpretensjonalnego, nie grającego wyłącznie komercyjnej muzyki radia.

- Po odejściu z Radiostacji, a później z Radia Bis dostałem setki maili od stęsknionych za takim medium słuchaczy, nawołujących i dodających odwagi do założenia własnej rozgłośni. Przyświecała nam więc idea stworzenia radia, którego sami byśmy chcieli słuchać - mówi nam szef RadioSpacja.pl.

Paweł Sito od drugiej połowy lat 80. był związany z Polskim Radiem. Współtworzył m.in. „Listę Przebojów Programu III”, „Krajową Scenę Młodzieżową”, „Muzykę nocą”, a także prowadził „Listę Przebojów Rozgłośni Harcerskiej”. W 2005 roku został dyrektorem i redaktorem naczelnym Radia BIS. Był też dziennikarzem Radia Wolna Europa (w latach 1992-1995), a od 1998 r. do 2001 r. pełnił funkcję dyrektora programowego Radiostacji. Pracował jako dziennikarz w kanale TVP Tylko Muzyka, jako szef działu Rozrywka w „Przekroju”, i był dyrektorem programowym kanałów Kino Polska i 4fun.tv. W swojej karierze współpracował też z TVP. W lutym 2018 roku został redaktorem naczelnym serwisu internetowego Reo.pl, z którym rozstał się po jego zawieszeniu w listopadzie 2019 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Sito założył radio internetowe RadioSpacja.pl. Wśród prezenterów Novika, Mateusz Hładki i Marzena Chełminiak

57 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tuba
Dobry pomysł ale na Manna ich nie stać, on za friko nic nie robi.
odpowiedź
User
Mick
Jak forma organizacyjna, jak z finansami ?
odpowiedź
User
Zenek
Szkoda, że Hubert Augustyniak rezygnuje z Polskiego Radia na rzecz czegoś, co wygląda jak prowizorka. Ani ramówki, ani szczegółów... Zobaczcie jak wygląda Newonce Radio. Niby internetowe, a przepaść...
odpowiedź