SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Jard z koncesją w Ełku

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji rozstrzygnięto postępowanie koncesyjne i przyznano częstotliwość 90,1 MHz w Ełku dla Radia Jard I.

Article

W czwartek, 18 lipca br. członkowie KRRiT zdecydowali o rozszerzeniu koncesji o kolejną stację nadawczą dla spółki JARD Dziemian i Wspólnicy z siedzibą w Białymstoku.

Chodzi o rozszerzenie koncesji na nadawanie programu Radio Jard w Ełku na 90,1 MHz. Program będzie miał lokalny zasięg i uniwersalny charakter.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w kwietniu br. w ramach ogłoszonych konkursów rozpisała jeden także na częstotliwość w Białymstoku (103,9 MHz), którą wykorzystywało wcześniej Radio Jard II.

Radio Jard I zaczęło działalność w 1997 roku. W 2001 roku uruchomiono Radio Jard II skierowane do dzieci i młodzieży, a potem także Telewizję Jard. Obie stacje wchodziły w skład należącej wcześniej do Jarosława Dziemiana firmy wielobranżowej Jard, do której należą też klub, hotel i kilka zajazdów.

15 sierpnia 2018 roku zmarł w wieku 68 lat Jarosław Dziemian, założyciel nadających w Białymstoku Radia Jard i Telewizji Jard. Radio Jard II po śmierci właściciela zakończyło nadawanie.

Obecnie Radio Jard nadaje na dwóch częstotliwościach: 89,2 FM w Białymstoku i okolicach (w promieniu do ok. 40 km) oraz 95,5 FM w Bielsku Podlaskim, Hajnówce i na terenie pozostałych miejscowości południowej części województwa podlaskiego. Osoby, które mieszkają poza terenem objętym zasięgiem rozgłośni, moją jej słuchać poprzez aplikacje na urządzenia mobilne, a także na stronie jard.pl.
 

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Jard z koncesją w Ełku

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Grzes
No nieźle
10 0
odpowiedź
User
.
Koniec Świata,
Disco Polo, i kiszka ziemniaczana gdzie...? tylko w sklepach Swojak również w Ełku...
11 2
odpowiedź
User
To ja
Głupia decyzja KRRiT.
5 7
odpowiedź
User
Gość X
Białystok w Ełku?
5 3
odpowiedź
User
.
w przyszłych wyborach głosujmy na Prawo i Sprawiedliwość to już w 2020 roku będziemy mieli więcej takich decyzji
6 3
odpowiedź