SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Medium Publiczne nadaje na żywo. „Komentarz do wydarzeń i audycje autorskie”

Od poniedziałku internetowe radio Medium Publiczne będzie nadawać codziennie wieczorem dwugodzinne pasmo na żywo. Prowadzący skomentują bieżące wydarzenia i informacje podane w „Wiadomościach” TVP. Pojawią się również autorskie cykle, w tym audycja Andrzeja Depko o seksie.

Rafał BetlejewskiArticle

Internetowe radio Medium Publiczne rozpoczęło działalność w listopadzie ub.r., a miesiąc wcześniej wystartował portal mediumpubliczne.pl. Twarzami projektu zostali Rafał Betlejewski, Ewa Wanat i Tomasz Stawiszyński (pracowali w Polskim Radiu RDC). Projekt skupia zespół dziennikarzy zawodowych i obywatelskich i rozwija się w ramach wolontariatu. Dołączyli do niego również m.in. Anna Grodzka, prof. Monika Płatek i Bogusz Bilewski.

Od początku nagrywane audycje udostępniano na portalu w postaci podcastów. Twórcy radia nie określają tematów i zapraszają do współpracy m.in. przedstawicieli organizacji pożytku publicznego. W poniedziałek 18 kwietnia o godz. 20.00 Medium Publiczne rozpocznie nadawanie pierwszego dwugodzinnego pasma na żywo. Docelowo radio ma posiadać pełną ramówkę.

Przez pierwszą godzinę prowadzący skomentują bieżące wydarzenia z kraju i ze świata, a także nawiążą do informacji z głównego wydania „Wiadomości” TVP. - Dla nas jest istotne to, co media publiczne mówią swoim odbiorcom. Chcemy się do tego odnieść, również do tego, czego nie mówią. Wielu z nas jest zbulwersowanych przekazem mediów publicznych - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Rafał Betlejewski.

Natomiast między 21.00 a 22.00 emitowane będą cykliczne audycje autorskie z udziałem słuchaczy, którzy będą mogli zadzwonić do studia. Jednym z programów radia Medium Publiczne ma być m.in. cotygodniowa pogadanka Ewy Rosowskiej i seksuologa dr Andrzeja Depko. Ostatnio audycję o seksie, którą współprowadziła Ewa Wanat, nadawało Polskie Radio RDC.

- Prowadzący to mieszanina ludzi, którzy mają doświadczenie pracy w radiu ze świeżą krwią. Nadal poszukujemy osób, które są zainteresowane tworzeniem radia Medium Publiczne - zaznacza Rafał Betlejewski.

Betlejewski zapowiada, że projekt radia internetowego Medium Publiczne będzie finansowany z wpłat od słuchaczy oraz ze środków pozyskanych dzięki grantom. - Nie interesuje nas reklama. Chcemy, żeby to radio było wolne od nacisków reklamodawców - deklaruje dziennikarz.

Dołącz do dyskusji: Radio Medium Publiczne nadaje na żywo. „Komentarz do wydarzeń i audycje autorskie”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Axe
Wanat - i wszystko jasne!
odpowiedź
User
Maja
@ Axe -- A możesz pisać jaśniej ? bo ten wpis jak by nic nie daje czytelnikowi do myślenia ...
odpowiedź
User
Bby
Jak ta efemeryda się utrzyma dłużej niż pół roku, to będzie sukces. :( Trzymam kciuki.
odpowiedź