SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat w lipcu zyskało 900 nowych patronów. W aplikacji komunikat dla niezdecydowanych

Internetowe Radio Nowy Świat podsumowało swoje lipcowe aktywności związane z trzecimi urodzinami: rozgłośnia zyskała 900 nowych patronów, a kwota miesięcznego wsparcia wzrosła o 29 tys. zł. Jest też nowość w aplikacji: po jej uruchomieniu niezalogowane osoby wita komunikat, zachęcający do patronowania i link, przenoszący do serwisu Patronite. - Ta funkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem słuchaczy - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Sławomir Gołębiowski, szef marketingu i sponsoringu RNŚ.

fot. Jacek KowalskiArticle

W lipcu Radio Nowy Świat świętowało trzecie urodziny. Zbiegło się to z faktem, że kilka dni wcześniej rozgłośnia osiągnęła na Patronite poziom miesięcznych wpłat w wysokości 730 tys. zł. To oznaczało osiągnięcie ostatniego celu - i kolejne nowości na stronie. Przygotowano także urodzinowe audycje nadawane jednocześnie w czterech kanałach - rozszczepiony program specjalny oraz urodzinowy spektakl.

Wszystkie te aktywności przyniosły wymierne korzyści, przekonują członkowie zarządu. - Ogólnie przez cały lipiec przybyło nam ponad 900 nowych patronów, a kwota wsparcia wzrosła o prawie 29 tys. złotych. Jest to niewątpliwie związane z trzecimi urodzinami i naszymi działaniami. Wszystkie zaplanowane atrakcje były skierowane do naszych patronów, ale też słuchaczy, którym chcieliśmy uświadomić, jak szeroka i atrakcyjna jest nasza oferta. I to faktycznie przyniosło znakomite rezultaty – ocenia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Sławomir Gołębiowski, dyrektor marketingu i sponsoringu Radia Nowy Świat. Obecnie rozgłośnię wspiera 36,6 tys. osób, comiesięczną kwotą w wysokości 742,3 tys. zł.

Niezdecydowanych zaprasza Kołaczkowska

Zdaniem naszego rozmówcy – „w jakimś stopniu” do znaczących wzrostów przyczyniła się także nowa funkcja w aplikacji, testowana od końca czerwca. Po uruchomieniu aplikacji niezalogowanych słuchaczy wita komunikat czytany przez Joannę Kołaczkowską, zachęcający do patronowania RNŚ. Po wybrzmieniu słów na ekranie pojawia się link do Patronite. - Po niespełna dwumiesięcznym okresie próbnym możemy stwierdzić, że funkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem i w przyszłości będziemy ją wykorzystywać do różnych naszych aktywności. W sumie odnotowaliśmy tylko kilka maili z pytaniem jak można to wyłączyć, gdzie tak naprawdę większość pytających to nasi patroni, którzy po prostu nie byli zalogowani – mówi nam Sławomir Gołębiowski.

Radio 357 było pierwsze

Nasz rozmówca dodaje, że o prawdziwych efektach uruchomienia nowej funkcjonalności będzie można porozmawiać „dopiero za jakiś czas”.

- Praktycznie każdego dnia obserwujemy, że przybywa nam od kilku do kilkunastu patronów. Myślę, że ten przyrost jest także związany z naszym urodzinowym spektaklem "NieDochodzenie", który wciąż gramy na deskach Och-Teatru. Wszystkie te działania to efekt naszej spójnej strategii komunikacyjno-promocyjnej - podsumowuje Gołębiowski.

Podobną funkcjonalność testowało w czerwcu Radio 357. Po włączeniu streamu na urządzeniach odbiorców zaczął pojawiać się komunikat, wymuszający logowanie. Znikał po zalogowaniu – by powrócić po zerwaniu streamu. Korzystający z internetowych odbiorników (bez funkcji logowania) zmuszeni byli odsłuchiwać go co kilka minut. Po skargach na uciążliwość nowego rozwiązania, radio zrezygnowało z niego, zapewniając, że powróci gdy będzie gwarancja pełnej kontroli. Na razie ta opcja nie wróciła.

Radio Nowy Świat zakończyło rok 2022 zyskiem netto w wysokości 326 tys. złotych. Podobnie jak w latach ubiegłych - został on w całości przeznaczony na kapitał zapasowy spółki. Koszty wynagrodzeń wzrosły w porównaniu z 2021 rokiem o ponad 1,2 mln złotych, zaś koszty ubezpieczeń społecznych o prawie 230 tys. złotych. Darowizny z Patronite.pl do września 2022 roku były na tym samym poziomie, co w roku 2021. Wzrosły jedynie w ostatnich czterech miesiącach roku 2022 (o 215 tys. złotych w skali całego roku). 

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat w lipcu zyskało 900 nowych patronów. W aplikacji komunikat dla niezdecydowanych

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sierpiennik
Czy dzisiaj jest już 21 sierpnia?!
odpowiedź
User
Radioman
Serio musicie nawet komunikat w aplikacji konsultować z patronami? Zero niezależności. Wydawało się, że uciekliście przed rządową propagandą, ale staliście się, tak samo jak 357. niewolnikami ludzi, którzy myślą, że za 10 zeta miesięcznie rządzą światem.
odpowiedź
User
Słuchaczka
A radio 357 właśnie tyle straciło przez wakacje.
odpowiedź