SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie w piątek o godz. 6.00,a  już po kilkudziesięciu minutach sygnał radia zaczął się rwać. - Powodem jest ogromny ruch na serwerach, znacznie przekraczający to, czego się spodziewaliśmy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Jedliński, prezes spółki Ratujmy Trójkę, właściciela stacji. Wkrótce mają być uruchomione nowe serwery.

Article

Słuchaczy w pierwszy dzień nadawania Radia Nowy Świat powitał Wojciech Mann w programie „Poranna Manna”. - To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest po prostu radio Nowy Świat - powiedział. I wyemitował „All you need is love” The Beatles. W pierwszej audycji Manna pojawili się m.in. Piotr Bukartyk, Michał Nogaś (dwukrotnie do godz. 9.42), Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski.

Po kilkudziesięciu minutach nadawane za pośrednictwem internetu radio zaczęło „rwać”, o czym informował sam prowadzący audycję Wojciech Mann. Informowali też słuchacza, że nie są w stanie słuchać programu, transmisji się rwie lub nie ma jej w ogóle. Radiowcy z Nowego Świata szybko opanowali sytuację, odsyłając słuchaczy za pośrednictwem Facebooka na Open.Fm, gdzie transmisja przebiegała bez przeszkód.

- Problemy techniczne spowodowane są ogromną ilością internautów, którzy chcieli od rana słuchać radia. Nasze serwery tego nie wytrzymały - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Jedliński, prezes spółki wydającej Nowy Świat. – To dobra informacja, ludzi chcących nas słuchać jest znacznie więcej, niż się spodziewaliśmy. W możliwie najszybszym czasie uruchomimy nowe serwery, zwiększymy stream i problem zostanie rozwiązany.

Wszystkich Państwa, którzy doświadczają problemów z odbiorem, zapraszamy do słuchania RNŚ za pośrednictwem poniższego linku: https://open.fm/stacja/radio-nowy-swiat

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Czwartek, 9 lipca 2020

Prawie 100 tys. słuchaczy w Open FM i WP Pilot

Radia Nowy Świat można słuchać na platformach Open FM i WP Pilot należących do Wirtualnej Polski. Stacja jest dostępna na komputerach, a także w aplikacjach mobilnych w Android i iOS, a w WP Pilot - w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Rozgłośnia jest pierwszym kanałem audio w WP Pilot.

W piątek po południu Wirtualna Polska poinformowała, że poranny program Wojciecha Manna w radiu Nowy Świat na platformach Open FM i WP Pilot słuchało prawie 100 tys. internautów. Według wstępnych szacunków to najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM. W szczytowym momencie ponad 40 proc. wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone radio Nowy Świat.

Inicjatywę utworzenia radia Nowy Świat ogłosiła grupa „Ratujmy Trójkę” w połowie kwietnia br. Szybko ruszyła zbiórka w serwisie Patronite.pl i wkrótce stała się jedną z najpopularniejszych. Obecnie wsparcie dla stacji deklaruje ponad 25 tys. patronów, którzy są gotowi wpłacać miesięcznie ponad 650 tys. złotych. W sumie od początku startu projektu zebrano prawie 1,85 mln złotych.

Czytaj także: wygraj nagrody po 10 tys. dolarów

W ramówce zaplanowano audycje publicystyczne i muzyczne. „Małą Kawę” poprowadzi Wojciech Mann, „Muzykę bardzo poważną” Krzysztof Grabowski, „Dzieci bluesa” Jan Chojnacki, a „Zamach na dziesiątą muzę” Zbigniew Zamachowski. Na antenie usłyszeć będzie można również m.in. Elizę Michalik, Jerzego Sosnowskiego, Kubę Badacha, Marcina Kydryńskiego, Marka Napiórkowskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Dołącz do dyskusji: Problemy techniczne na starcie Radia Nowy Świat. „Powodem ogromny ruch na serwerach”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Trąbka
Napiszcie czy Pan Wojtek zjadł już śniadanie i nie zapomnijcie usunąć mojego komentarza!
Nawet radia internetowego nie potrafią odpalić :-)
odpowiedź
User
qqq
Tak to jest jak się nie robi wystarczającej liczby transmisji testowych.
odpowiedź
User
Gość X
Napiszcie czy Pan Wojtek zjadł już śniadanie i nie zapomnijcie usunąć mojego komentarza!
Nawet radia internetowego nie potrafią odpalić


Świetnie odpalili.
Doskonałe przedsięwzięcie.
odpowiedź