SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat udostępnia patronom 4 nowe pasma w podcastach. 900 nowych patronów w miesiąc

Od piątku, 4 sierpnia Radio Nowy Świat umożliwia patronom odsłuchiwanie czterech pasm w podcastach. To „Nowy Świt”, „W środku dnia”, „Nowy Świat po południu” oraz weekendowa poranna audycja „Sobotni brzask”. Wszystko to za sprawą osiągniętego kolejnego celu na Patronite - kwoty 725 tys. złotych. Rozgłośnia chwali się też, iż w urodzinowym miesiącu zyskała 900 nowych patronów.

Article

Pasma w podcastach to następny cel, jaki Radio Nowy Świat postawiło przed sobą i darczyńcami. Wcześniejszy cel, który osiągnięto na początku roku 2023 to audycje plenerowe. Przez pół roku udało się już przeprowadzić trzy duże wyjazdowe projekty. Radio nadawało z „Montowni” w Gdańsku, z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu i z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Od czerwca br. raz w miesiącu radio nadaje z kawiarni Wrzenie Świata: Weronika Wawrzkowicz prowadzi stamtąd audycję „Wrzenie Nowego Świata”.

900 nowych patronów w miesiąc

Cały lipiec w radiu podporządkowany był obchodom trzecich urodzin RNŚ pod hasłem „TrzyMamy dla Ciebie miejsce”. Przeplatało się ono we wszystkich aktywnościach zaplanowanych z tej okazji, a działania, stacji przełożyły się na konkretne wyniki. Przez miesiąc liczba patronów wzrosła o ponad 900 osób, a kwota wsparcia - o prawie 29 tys. złotych (porównanie danych z czerwca i lipca 2023).

- Wszystkie atrakcje zaplanowane na nasze trzecie urodziny były skierowane do naszych patronów, ale też słuchaczy, którym chcieliśmy uświadomić, jak szeroka i atrakcyjna jest nasza oferta. I to faktycznie przyniosło znakomite rezultaty. Liczba ponad 900 nowych patronów, zdobytych w sposób „organiczny” wyłącznie poprzez propozycje programowe, zachęcanie do patronowania i akcje specjalne, których w ostatnim czasie mamy sporo, przyniosły bardzo wymierne korzyści- komentuje Magda Jethon, redaktor naczelna radia i członkini zarządu.

Radio zamknęło rok zyskiem

Radio Nowy Świat zakończyło rok 2022 zyskiem netto w wysokości 326 tys. złotych. Podobnie jak w latach ubiegłych - został on w całości przeznaczony na kapitał zapasowy spółki.

W 2021 roku (pierwszym pełnym roku działalności) RNŚ osiągnęło 7,9 mln zł z wpłat od słuchaczy i 456 tys. zł przychodów komercyjnych. Przy czym zysk netto zmalał z 3,4 do 1,7 mln zł. Jak wyjaśnia radio - różnica między zyskiem osiągniętym w roku ubiegłym a tym z 2021 roku wynika z trzech czynników: inwestowania spółki w ludzi, inwestowania w powstanie nowej wersji aplikacji mobilnej oraz znacznym wzroście kosztów bieżącej działalności operacyjnej celem stworzenia lepszych warunków przyszłego rozwoju, informuje zarząd RNŚ.

Koszty wynagrodzeń w roku 2022 wzrosły w porównaniu z 2021 rokiem o ponad 1,2 mln złotych, zaś koszty ubezpieczeń społecznych o prawie 230 tys. złotych. Darowizny z Patronite.pl do września 2022 roku były na tym samym poziomie, co w roku 2021. Wzrosły jedynie w ostatnich czterech miesiącach roku 2022 (o 215 tys. złotych w skali całego roku).  

Rozgłośnię wspiera obecnie 34,7 tys. patronów, deklarując miesięczne wpłaty w łącznej wysokości 743 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat udostępnia patronom 4 nowe pasma w podcastach. 900 nowych patronów w miesiąc

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
510 ANT 75
Bardzo dobrze. Tak trzymać. Ten kierunek w każdym razie...
odpowiedź
User
Słuchacz
Brawo RNŚ :)
odpowiedź