SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Nowy Świat prezentuje świąteczny klip. Występują w nim dziennikarze stacji

Piotr Bukartyk jest autorem muzyki i słów do "Świątecznej Pocieszanki", a w teledysku do niej można zobaczyć większość pracowników Radia Nowy Świat. Internetowa rozgłośnia właśnie zaprezentowała klip do utworu, który przygotowano specjalnie na święta. Jednocześnie stacja pochwaliła się kwotą, którą udało się zebrać ze sprzedaży swojej płyty na rzecz podopiecznych Fundacji Ocalenie.

Article

Od poniedziałku (20 grudnia) Radio Nowy Świat nadaje na antenie "Świąteczną Pocieszankę". To piosenka, do której słowa napisał i muzykę skomponował Piotr Bukartyk, muzyk, którego można usłyszeć w piątkowej audycji "Poranna manna" oraz jeden z prowadzących "Koncert życzeń" w Radiu Nowy Świat. Za produkcję i aranże odpowiada Krzysztof Kawałko.

Do "Świątecznej Pocieszanki" powstał klip. Można w nim zobaczyć większość osób, które słychać na antenie Radia Nowy Świat. W teledysku widzimy kilkusekundowe ujęcia spacerujących dziennikarzy na zmieniającym się cały czas tle. "Chcemy być razem z Państwem, niezależnie od tego, czy Święta wypadają w tym roku słodkie, czy słodko-gorzkie" - napisała redakcja, zachęcając do obejrzenia teledysku.

Stacja przekonuje, że "Świąteczna Pocieszanka" jest z przesłaniem. "Święta bez dzwoneczków to nie święta, nieprawdaż? Dobrze by jednak było, gdyby poza dzwoneczkami w świątecznych utworach znalazł się pewien morał. Śmiemy twierdzić, że tym razem się udało" - czytamy we wpisie na Facebooku, gdzie można zobaczyć klip do utworu.

86 tys. zł dla Fundacji Ocalenie

Jednocześnie stacja informuje, że w ostatni poniedziałek Radio Nowy Świat przekazało dochód ze sprzedaży swojej płyty na rzecz podopiecznych Fundacji Ocalenie. Zebrana kwota pozwoliła ufundować aż 17 stypendiów dla uzdolnionych dzieci uchodźców mieszkających w Polsce. Wystarczyły dwa tygodnie, aby sprzedać cały nakład pierwszej płyty "Radio Nowy Świat Vol. 1". To autorska składanka 11 utworów, z których pięć zostało stworzonych w radiu, a cztery nie trafiły na żaden inny krążek. Na krążku znalazły się m.in. piosenki grupy The Redaktors, Joanny Kołaczkowskiej, zespołu Voo Voo, Moniki Borzym, Piotra Bukartyka, Zbigniewa Zamachowskiego, Ani Rusowicz czy grupy Raz Dwa Trzy.

Stacja zapowiadała, że cały dochód ze sprzedaży płyty przeznaczy na stypendia dla uzdolnionych dzieci uchodźców (po 5 tys. zł), znajdujących się w Polsce pod opieką Fundacji Ocalenie. Rozgłośni udało się zebrać kwotę 86 020 zł. Czek został oficjalnie przekazany Fundacji w poniedziałek (20 grudnia) podczas popołudniowej audycji Radia Nowy Świat.

- Jesteśmy szczęśliwi i wzruszeni. Wielkie serca naszych patronów i słuchaczy nie zawiodły - mówi Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat. - Dzięki nim siedemnaścioro dzieciaków będzie mogło rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Kiedy startowała sprzedaż płyty, zakładaliśmy ufundowanie dziesięciu stypendiów, a dzięki naszym patronom i słuchaczom wiemy, że uda się zwielokrotnić tę liczbę. Dlatego podjęliśmy decyzję o wytłoczeniu dodatkowej partii płyt, z której dochód pozwoli na wsparcie kolejnych utalentowanych młodych ludzi.

"Jesteśmy z wami i waszymi dziećmi"

"Poziom wrażliwości naszych patronów i słuchaczy jest bardzo wysoki niezależnie od pory roku i aury za oknem" - zapewniają redaktorzy Radia Nowy Świat. "Stypendia naukowe lub socjalne dla dzieci, które wraz ze swoimi rodzinami często w bardzo dramatycznych okolicznościach dotarły do Polski i tu postanowiły zostać na stałe, to cel warty wspierania i niezwykle ważny gest w stronę drugiego człowieka. W tym wypadku tego najmniejszego, wyrwanego często z bliskiego mu środowiska i przeniesionego w obcy świat. Często to niezwykle utalentowane dzieci, które bez naszej pomocy nie mają najmniejszych szans na rozwój pasji i talentów. Ich rodzice na co dzień mierzą się z niełatwą codziennością, która nie pozwala im na zapewnienie pełnego finansowania rozwoju".

- Akcja Radia Nowy Świat pokazuje, że nie jesteśmy obojętni na potrzeby tych, którzy świadomie wybrali Polskę na miejsce do pracy i życia. Zaufali nam jako społeczeństwu, a państwo - patroni i słuchacze Radia Nowy Świat gestem zakupu płyty - dali przekaz: jesteśmy z wami i waszymi dziećmi, żyjmy tu wspólnie i czerpmy od siebie nawzajem to, co ważne w codzienności. Bardzo dziękujemy - podsumowuje Agata Kołodziej, koordynatorka programów dla dzieci w Fundacji Ocalenie. To organizacja, która od 2000 r. pomaga imigrantom i uchodźcom budować nowe życie w Polsce (m.in. pomaga znaleźć mieszkanie, zapisać dziecko do przedszkola, wypełnić niezbędne dokumenty, uczy polskiego, udziela pomocy prawnej, oferuje psychoterapię). Od sierpnia 2021 r. Fundacja Ocalenie angażuje się również w pomoc humanitarną na polsko-białoruskiej granicy. Działacze pracują w kilkunastu językach. Wszystkie usługi są bezpłatne dla potrzebujących pomocy cudzoziemców.

615 tys. zł miesięcznych wpłat od patronów

Nadające od roku internetowe Radio Nowy Świat w ub.r. osiągnęło 6,82 mln zł przychodów, z czego 6,67 mln zł ze zbiórki na Patronite. Przy 3,03 mln zł kosztów operacyjnych rozgłośnia miała 3,44 mln zł zysku netto, który pozostanie w niej jako kapitał zapasowy.

Obecnie rozgłośnia pozyskała już ponad 13,7 mln zł od 29,8 tys. użytkowników Patronite. Suma deklarowanych wpłat comiesięcznych to 615 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat prezentuje świąteczny klip. Występują w nim dziennikarze stacji

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jingle Bells
za to w trójce, w niedzielę, w studio im. agnieszki osieckiej, koncertowy popis dał pijany jak świniak Ciechański. chodząc z flaszką, kpp - "kto wnosi i spożywa alkohol na terenie zakładu pracy..." oraz łamiąc zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego - brak maseczki - ku przerażeniu wszystkich. ale pan ciechan jest ponad prawem...
odpowiedź
User
Hanek
Piękna sprawa. Z klasą, mądry tekst pana Bukartyka, rewelacyjna muza i sympatyczny klip. I Wojciech Mann z cennym przesłaniem. Polecam!
odpowiedź
User
Hanek
Piękna sprawa. Z klasą, mądry tekst pana Bukartyka, rewelacyjna muza i sympatyczny klip. I Wojciech Mann z cennym przesłaniem. Polecam!
odpowiedź