SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Nowy Świat zebrało już ponad 15 mln zł

Ponad 31 tys. patronów, którzy co miesiąc deklarują wpłaty na poziomie 634 tys. zł, ma Radio Nowy Świat. Na koncie stacji jest 15 mln zł. To rekordowa zbiórka w serwisie Patronite.pl, choć nadal więcej patronów ma Radio 357.

Article

Na początku tego roku Radio Nowy Świat miało ponad 30,4 tys. patronów zapewniających łącznie miesięczne finansowanie w wysokości 622 tys. zł. Teraz rozgłośnia kierowana przez Magdę Jethon ma lepsze wyniki: ponad 31 tys. patronów i 634,5 tys. zł. Gdy stacja świętowała swoje pierwsze urodziny - 10 lipca 2021 r. - liczba patronów Radia Nowy Świat przekroczyła 30,3 tys. osób, a suma deklarowanych wpłat miesięcznych wynosiła 633 tys. zł. Dwa miesiące później było znacznie gorzej: 29,5 tys. patronów i 611 tys. zł.

Co się stało, że stacji przybywa patronów? - To efekt prawie dwóch lat budowania wspaniałej społeczności wokół Radia Nowy Świat - przyznaje Magda Jethon, redaktor naczelna stacji. - Bardzo dziękujemy naszym patronom i dalej pracujemy, aby zasłużyć na ich zaufanie.

Magda Jethon zaznacza, że zbiórka w serwisie Patronite.pl jest stale promowana na antenie. - Przypominamy i zachęcamy naszych darczyńców, by np. sprawdzali terminy subskrypcji. Jednak głównym argumentem dla pozostania naszym stałym patronem jest coraz atrakcyjniejsza oferta programowa i coraz wyższy poziom audycji. Na taki efekt składa się przede wszystkim praca naszych redaktorów, realizatorów, wydawców oraz wielu gwiazd. Naszą mocną stroną są wysokiej jakości audycje publicystyczne i doskonała muzyka. To wszystko tworzy radio, jakiego oczekują nasi patroni - chwali się Magda Jethon.

Audycje poranne najchętniej słuchane

W styczniu, gdy szefowa Radia Nowy Świat podsumowywała 2021 rok, wspomniała o audycjach, które cieszą się największą popularnością wśród słuchaczy. Wymieniała wtedy m.in. piątkowy program "Poranna Manna" (w godz. 6-10) prowadzony przez Wojciecha Manna oraz pozostałe audycje poranne ("Nowy świt") prowadzone przez Katarzynę Kasię, Grzegorza Markowskiego, Macieja Orłosia i Mateusza Andruszkiewicza. - Dobrze wypadają też audycje "Dzieci bluesa" Jana Chojnackiego i "Zamach na dziesiątą muzę" Zbigniewa Zamachowskiego. W weekendy słuchacze odbierają radio w zupełnie innym trybie, niepodyktowanym rytmem dnia pracy, i tu wśród najpopularniejszych audycji możemy wymienić m.in. "Koncert życzeń", "Miłomuzomanię" Kingi Krasuskiej, "Manniaka po omacku" Wojciecha Manna i "Porę siesty" Marcina Kydryńskiego - mówiła Magda Jethon.

Stacja nadal promuje na swojej antenie "Otwarty Mikrofon Radia Nowy Świat", który wystartował na przełomie roku. To konkurs wokalny, który ma wyłonić młodych artystów, a słuchaczom w każdy czwartek zapewnia wieczór z muzykowaniem. Ten projekt zakończy się w czerwcu.

Magda Jethon nie chciała odpowiedzieć wprost, czy powrót do wyższych wyników zbiórki na Patronite pokazuje, że to trwały model biznesowy. - Trudno mówić o powrocie do wyższych wyników zbiórki, one cały czas się zmieniają. Natomiast utrzymanie tak wysokich wpłat zawdzięczamy różnorodności i najwyższej jakości naszej oferty, zgodnie z hasłem Radia Nowy Świat: trzymamy "Pion i Poziom" - odpowiada dyplomatycznie Magda Jethon.

Radio 357 liderem na Patronite.pl

Radio Nowy Świat ma ponad 12,5 tys. mniej patronów i co miesiąc dostaje od nich o ponad 180 tys. zł mniej pieniędzy niż są gotowi wpłacać słuchacze Radia 357. Obu rozgłośniom internetowym w ciągu ostatnich miesięcy wzrosła liczba patronów. Radio 357 ma ich obecnie 43,6 tys., którzy zapewniają miesięczne finansowanie na poziomie 818 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat zebrało już ponad 15 mln zł

35 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
Brawo! To jest tryumf słuchaczy nad patologią i niszczeniem polskiej kultury radiowej vide Agnieszka Kamińska.
116 9
odpowiedź
User
Fan serialu "Komisarz Mama"
Cieszy fakt, że Polacy są jeszcze żądni dobrych treści i gotowi się na nie zrzucić. Na pohybel pisowskim miernotom.
106 7
odpowiedź
User
Piotr
Super! Łukowski o poranku, Mann w piątki, Strzyczkowski po południu. Zupełnie jak w dawnej, prawdziwej Trójce. Uwielbiam Nowy Świat. Pozdtawiam cieplutko.
27 21
odpowiedź