SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Więcej muzyki i nowi prowadzący w Radiu Opole. Popołudnia z Rachoniem i Ogórek

Regionalna rozgłośnia Polskiego Radia w Opolu przedstawiła ramówkę na 2022 rok. Stacja zapowiada, że w programie pojawi się dużo więcej muzyki, a niektóre audycje poprowadzą nowi prowadzący. Radio Opole szykuje się także do obchodów swoich 70. urodzin.

Magdalena Ogórek, fot. Polskie Radio 24Article

W dni powszednie między godz. 6 a 15 w Radiu Opole pojawią się trzy pasma programowe. - Oprócz dobrej muzyki stawiamy w nich na osobowość prowadzących - informuje rozgłośnia.

Poranny program "Kto rano wstaje..." prowadzą od nowego roku Iwona Tokarska (w latach 2013-2020 dziennikarka TVP3 Opole, później redaktorka naczelna portalu Opole-news.pl), która debiutuje na antenie Radia Opole, oraz Daniel Klimczak (reporter stacji, wcześniej prowadził tu  weekendowe poranki). Stacja informuje, że kluczowym elementem pasma pozostaje "Poranna rozmowa Radia Opole" emitowana o godz. 8:15.

W godz. 9-12 antenę przejmuje Magdalena Szybińska z programem "Dobry moment". Z kolei pasmo "Twoje Radio Opole" w godz. 12-15 poprowadzi Justyna Marcińska. W tym czasie dwukrotnie będzie można posłuchać fragmentów czytanej książki. Na spotkanie z radiobookiem stacja zaprasza o godz. 10:45 i 14:45.

Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole, nazywa audycje emitowane między godz. 6 a 15 "pasmami towarzyszącymi". - Istotna jest osobowość prowadzących, więc postanowiliśmy trochę zmienić obsady nowych-starych pasm i mamy nadzieję, że nowi gospodarze będą ciepło przyjęci - mówił o zmianach w ramówce w "Porannej Loży Radiowej" nadawanej na antenie Radia Opole Piotr Moc. Prezes rozgłośni zapowiedział, że w stacji pojawi się "dużo muzyki, bo słuchacze to lubią".

Rachoń, Ogórek i Gociek w audycji publicystycznej

Po godz. 15 na antenie Radia Opole ma dominować publicystyka, informacja, ale też kultura, reportaż, dokument, rozmowy ze słuchaczami i edukacja. - Tak więc wszystko, co chcemy i mamy do wykonania, zrobimy z pożytkiem dla słuchaczy programu - mówił Piotr Moc.

W programie "Reporterskie tu i teraz" (w godz. 15-16), który poprowadzą wydawcy działu informacji, pojawią się interwencje i materiały dziennikarzy Radia Opole. O godz. 16 rozpocznie się nowy program publicystyczny, a w nim informacje ze świata polityki, najgorętsze tematy i dyskusje z gośćmi.

"O co naprawdę chodzi w politycznych rozgrywkach, czym żyje region, co się dzieje w gospodarce - o tym wszystkim podyskutujemy" - zapowiada rozgłośnia. Prowadzącymi będą: Joanna Matlak, Piotr Gociek i Piotr Moc, Piotr Cywiński i Michał Rachoń, a w każdy piątek na "Polityczny obraz tygodnia" zaproszą Magdalena Ogórek i Joanna Matlak.

Po godz. 17 w paśmie "Dobre Granie" pojawi się duet prowadzących: Tomasz Wojtyłko i Kacper Śnigórski. "Panowie to przyjaciele z ławki szkolnej, rozumieją się bez słów, więc z pewnością będzie zabawnie" - zapewnia rozgłośnia. W czwartki audycję poprowadzi jednak Piotr Metz, który rok temu dołączył do grona prowadzących w Radiu Opole. Swoje audycje nadaje jednak z Warszawy, z Czarnej Barki zacumowanej w Porcie Czerniakowskim, skąd w czwartki nadaje audycje muzyczne "Muzyka Nowa" (godz. 17-20), a w soboty "7:00 P.M" (godz. 19-22).

Po godz. 20 stacja zaprasza na nowy program "Dobry wieczór, tu Opole". Poprowadzą je znani z anteny: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera i Marian Staszyński. Bez zmian pozostaje pasmo audycji edukacyjnych nadawane o godz. 22 oraz programy muzyczne - po godz. 23.

Gospodarzami weekendowych poranków w Radiu Opole będą nowi prowadzący: Dawid Rajwa w soboty i Jakub Biel w niedziele.

Radio Opole i kanały tematyczne

Oprócz anteny głównej Radio Opole nadaje także inne programy: Radio Opole 2 KULTURA z najświeższymi informacjami i dużą dawką muzyki oraz kanały tematyczne: Radio Opole 3 SPORT i Radio Opole 4 HISTORIA. Można ich słuchać przez nową aplikację dostępną na systemach Android i iOS, oraz przez stronę internetową Radia Opole.

W programie Radia Opole 2 KULTURA od godz. 6 program poprowadzi Sławomir Kieler. Między godz. 9 a 12 w audycji "Na afiszu" przed mikrofonami zasiądą Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz (powtórka tej audycji będzie do posłuchania na antenie głównej w paśmie powtórkowym od godz. 2 do 5).

Wśród programów Radia Opole 2 KULTURA nie zabraknie audycji, które są już od dawna emitowane, jak "Wszystko o literaturze", "Rewiry kultury" i "Rozmów o kulturze" (dawniej: "O kulturze - debata"). Nowością będzie od poniedziałku do piątku, między godz. 15 a 18 audycja Dawida Rajwy "Kino, bilety i śpiew", w której zagości przede wszystkim muzyka filmowa, a do tego konkursy z nagrodami, rozmowy z gośćmi i informacje ze świata filmu.

Radio Opole szykuje się na 70-lecie

Radio Opole obchodzi w tym roku 70. urodziny. W związku z tym szykuje letnią akcję, organizowaną wspólnie z "Nową Trybuną Opolską" (ten tytuł także świętuje w tym roku swoje 70-lecie). "Mamy ambitny plan, aby odwiedzić wszystkie 70 gmin na Opolszczyźnie od połowy czerwca do połowy września. Od poniedziałku do piątku będziemy u Państwa w gminach między godz. 9 a 15" - informuje rozgłośnia.

Wcześniej rozgłośnia zaprasza na nowy cykl "Kamienie milowe" Witolda Sułka, przygotowany w ramach obchodów 70-lecia Radia Opole. Pojawią się w nim najbardziej doniosłe wydarzenia i osiągnięcia ludzkości na przestrzeni minionych 70 lat, zarówno w Polsce, jak i na świecie. "Znajdzie się tu wszystko to, co wpłynęło znacząco na nasze życie, zmieniło bieg historii, sposób myślenia, czy obyczaje, a więc spotkają się tu wszelkie dziedziny naszej aktywności, wielkie odkrycia, osiągnięcia naukowe i szeroko rozumiana kultura, a każdy odcinek zostanie zilustrowany odpowiednim utworem muzycznym, który sam w sobie również stał się... kamieniem milowym" - informuje Radio Opole.

Piotr Moc został prezesem Radia Opole w kwietniu 2016 r. Z rozgłośnią związany jest od 2006 r. Prowadził w niej m.in. audycje "W cztery oczy", "Lożę radiową" oraz "Niedzielną lożę radiową". Był także redaktorem naczelnym, a w przeszłości pracował w RMF FM, Radiu Vanessa oraz Radiu Park.

W marcu ub.r. Piotr Moc został ukarany przez sąd drugiej instancji grzywną w wysokości 1 tys. zł za nieprzestrzeganie i łamanie praw pracowników.

Dołącz do dyskusji: Więcej muzyki i nowi prowadzący w Radiu Opole. Popołudnia z Rachoniem i Ogórek

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Prawda faktyczna
Dawać Rachonia do Trujki !
odpowiedź
User
no powiedz że nie
5.0/5
odpowiedź
User
Gość
Rachoń, Ogórek dramat ale w Opolu są madrzy z ogromną większośćią liberalni ludzie którzy ich słuchac nie będą.
odpowiedź