SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Plus w Jerozolimie

W Wielkim Tygodniu w Radio Plus bezpośrednie relacje z obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych w Ziemi Świętej

Radio Plus uruchomiło specjalne studio radiowe w znajdującym się w samym centrum Starej Jerozolimy Domu Polskim sióstr Elżbietanek. Na antenie stacji można usłyszeć relacje ze wszystkich miejsc wymienianych w Ewangelii w opisie ostatnich dni Chrystusa przed śmiercią i pierwszych po Zmartwychwstaniu. Odwiedzamy Betanię, Emaus,Tabgha.

- W naszych informacjach raport z przygotowań Jerozolimy do uroczystości Wielkiejnocy, która w tym roku zbiega się ze świętami w kościołach wschodnich oraz żydowską Paschą - informuje Radio Plus.

Na antenie Radia Plus znajd± się opisy miejsc świętych, wyprawę śladami Męki Pańskiej. Będziemy w Wieczerniku, Getsemani, Pretorium, Via Dolorosa, Golgocie, Bazylice Grobu.

- Chcemy przedstawić skomplikowane losy ludzi zamieszkujących dziś to Święte Miasto trzech religii także przez pryzmat Drogi Krzyżowej. Opowiemy o katolikach w Izraelu, mieszkańcach Betlejem w Autonomii Palestyńskiej, którzy nie mogą przyjechać do Jerozolimy na Wielkanoc. W Radio Plus spotkamy się z pielgrzymami uczestniczącymi w Triduum Paschalnym, z Polakami mieszkającymi w Ziemi Świętej, m.in. z proboszczem parafii św. Piotra w Jaffie, świadkiem Holokaustu urodzonym w rodzinie żydowskiej - informuje Radio Plus.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Plus w Jerozolimie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl