SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Polonia nadaje na większym obszarze Białorusi

Od soboty Radio Polonia jest odbierane w języku polskim i białoruskim na większym niż dotychczas obszarze Białorusi.

Szef Radia Polonia Andrzej Rybałt wyjaśnił, że dzięki wsparciu polskiego MSZ i Senatu można było też wyprodukować dodatkowe audycje sekcji polskiej i białoruskiej tej rozgłośni.

Andrzej Rybałt przypomniał w rozmowie z IAR, że do tej pory Radio Polonia było odbierane jedynie na falach krótkich i średnich. Tymczasem od jutra radio będzie słyszalne również na falach UKF w przygranicznych rejonach ukraińsko-białoruskich - czyli tam, gdzie do tej pory nie było zasięgu.

Andrzej Rybałt zaznaczył, że dodatkowa produkcja w Radiu Polonia jest odpowiedzią na liczne listy Białorusinów i Polaków, mieszkających na Białorusi. Słuchacze podkreślali w nich konieczność rozszerzenia działalności Radia Polonia na terytorium tego kraju.

Radio Polonia nadaje audycje w języku białoruskim od 1991 roku. W ciągu dnia przygotowuje 5 godzin programu informacyjno-publicystycznego w języku białoruskim i 2 godziny w języku polskim dla Polaków, którzy mieszkają na terytorium Białorusi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Polonia nadaje na większym obszarze Białorusi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl