SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Poznań bez nowego prezesa, Radzie Mediów Narodowych nie zgłoszono kandydatów

Rada Mediów Narodowych podczas poniedziałkowego posiedzenia nie wybrała prezesa Radia Poznań z powodu braku kandydatów. Pełniącym obowiązki szefa rozgłośni będzie na razie prokurent spółki.

Fot. Wojciech Wardejn / Radio PoznańArticle

W poniedziałek 23 grudnia Rada Mediów Narodowych zebrała się po raz ostatni w tym roku, by zająć się m.in. powołaniem władz mediów publicznych. Jednym z zadań było odniesienie się do propozycji prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego, który zaproponował, aby skład zarządu spółki został uzupełniony o dotychczasową dyrektor Jedynki, Agnieszkę Kamińską. Członkowie REM przyjęli ten wniosek, za były trzy osoby.

Kolejnym punktem w porządku obrad były zmiany personalne w Radiu Poznań. Prezes radia Piotr Bernatowicz złożył oświadczenie o rezygnacji z funkcji, ponieważ decyzją ministra kultury Piotra Glińskiego został dyrektorem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W sprawie powołania go na to stanowisko nie odbył się żaden konkurs.

W związku z rezygnacją Bernatowicza, członkowie RMN mogli przesyłać propozycje kandydatur na szefa poznańskiej rozgłośni publicznej do piątku, 20 grudnia br. Okazało się jednak, że nikt nie zaproponował kandydata. Dlatego pełniącym obowiązki prezesa Radia Poznań tymczasowo będzie sprawować prokurent spółki, Witold Gładkij (pełnił już poprzednio funkcję tymczasowego prezesa po odejściu Filipa Rdesińskiego).

Kadencja Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat - obecna zakończy się w 2022 roku. Członkom Rady przysługuje miesięczna zapłata w kwocie przeciętnego wynagrodzenia, a przewodniczącemu Rady - półtorakrotności przeciętnego wynagrodzenia (według danych GUS-u).

Od czerwca do listopada br. Radio Poznań miało 3,5 proc. udziałów w rynku słuchalności w Poznaniu - to spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Radio Poznań bez nowego prezesa, Radzie Mediów Narodowych nie zgłoszono kandydatów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Iwona
Pajace
odpowiedź
User
pixy
nikt nie wie jak pogodzić bezwartościowe poglądy PiSu z funkcją publiczną radia i żeby jeszcze miało słuchaczy. Radio Poznań było trochę radiem dla studentów, a od początku panowania PiSu jest wyłącznie dla tetryków. Zresztą podobnie jak całe Polskie Radio i TVP. Nadmierna i wymuszona religijność szkodzi w każdym aspekcie życia.
odpowiedź
User
.
"Naszego" Prezesa w pacy wybrano ponad 25 lat temu, wciąż ten sam, firma ma się dobrze i wciąż się rozwija. Nie wiem co to za spółka gdzie władze wybierane są co chwila. Rozwiązać i tyle.
odpowiedź