Radio Nowy Świat chce wejść w szósty rok działalności z nowej siedziby przy ul. Mińskiej 75 na warszawskim Grochowie. Od października redakcja planuje już nadawać z nowego miejsca, które będzie lepiej odpowiadać potrzebom rozwijającej się rozgłośni. O powodach tej "koniecznej decyzji" Magda Jethon opowiadała w czwartek na antenie RNŚ. Informacja na ten temat pojawiła się także w mediach społecznościowych radia.
"Decyzja, choć nie należąca do łatwych, jest po prostu konieczna. Nasz zespół stale się powiększa i potrzebujemy przestrzeni do pracy. Obecnie pracujemy dosłownie wszędzie w budynku — czasem nawet siedząc na podłodze. Lokal przy Ostrej wymaga nieustających prac konserwacyjnych i remontowych, które przekraczają nasze możliwości" — czytamy we wpisie zamieszczonym m.in. na Instagramie.
Nowa lokalizacja w budynku przy ul. Mińskiej 75 zapewni rozgłośni nie tylko potrzebną przestrzeń do pracy, ale także pełną dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Powiększeniu ulegnie także Koncert Hol, czyli miejsce muzycznych i publicystycznych wydarzeń organizowanych przez rozgłośnię.

RNŚ zmienia siedzibę. Rusza zbiórka
W związku z przeprowadzką Radia Nowy Świat ruszyła zbiórka celowa na pokrycie kosztów logistyki oraz technicznego dostosowania miejsca. Rozgłośnia planuje zebrać 250 tys. złotych, które przeznaczy m.in. na przygotowanie nowego bloku emisyjnego (trzy studia i dwie reżyserki), modernizację sieci audio i IT czy zakup doposażenia (oświetlenie, zakup dodatkowych kamer).
Pod koniec czerwca ubiegłego roku, w związku z piątymi urodzinami RNŚ, ruszyła zbiórka celowa pod hasłem "Przybij nam piątkę". Wówczas stacja zbierała środki na remont i wyposażenie m.in. wymianę foteli, wykładziny w studiu emisyjnym, odświeżenie ścian w korytarzu czy doposażenie koncertowego holu w sprzęt oświetleniowy. Zebrano wówczas nieco ponad 292 tys. złotych.
Jak dziś zapewnia rozgłośnia, środki na modernizację poprzedniej siedziby przy ul. Ostrej nie przepadną.

"Zabierzemy ze sobą wszystko. Mikrofony, reflektory, nowe oświetlenie, neony, kamery, nieskrzypiące fotele, a nawet wykładzinę ze studia emisyjnego i obecnego Koncert Holu. Jedyne, co zostanie w obecnej siedzibie po ubiegłorocznym remoncie, to farba na ścianach — tej, z przyczyn wiadomych, nie możemy ze sobą zabrać. Choć gdybyśmy mogli, to byśmy zabrali. To znaczy, że efekt Państwa dotychczasowego wsparcia wyruszy z nami do nowego domu" — czytamy w informacji na Facebooku, gdzie pojawił się także film z nowej siedziby.
Zbiórka na przeprowadzkę do nowej siedziby potrwa do sierpnia. Jak dotąd (czwartek 25 czerwca o godz. 11:00) Radio zebrało prawie 32 tys. zł.











