SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Poznań zrywa współpracę z Piotrem Barełkowskim, powodem wywiad z Januszem Korwin-Mikkem

We wtorek w audycji „Kluczowy temat” w publicznym Radiu Poznań publicysta Piotr Barełkowski rozmawiał z posłem Konfederacji Januszem Korwin-Mikkem, który chwalił władzę Putina, a zniszczenie Mariupola przez rosyjskie wojsko nazwał „oczywistą ukraińską ustawką”. Wieczorem prezes rozgłośni Maciej Mazurek poinformował o zakończeniu współpracy z Barełkowskim, oceniając, że publicysta „nie dochował dziennikarskiego profesjonalizmu i nie skomentował skandalicznych słów i opinii Janusza Korwin-Mikkego”.

Janusz Korwin-Mikke był gościem Piotra Barełkowskiego we wtorek w cyklu wywiadów „Kluczowy temat” emitowanym w Radiu Poznań w dni powszednie po godz. 8. Barełkowski jest jednym z gospodarzy audycji.

Na początku publicysta stwierdził, że Korwin-Mikke to „legenda polskiego liberalizmu”, a będzie rozmawiał „o jego ekscentrycznych poglądach, w których ostatnio niektórzy doszukują się zdrady polskich interesów narodowych”.

Janusz Korwin-Mikke chwalił Rosję i Chiny, a krytykował Ukrainę

Poseł Konfederacji ocenił m.in., że w Rosji „jest mniej demokracji niż w Polsce i dlatego Rosja jest bogatsza od Ukrainy”, a spytany o to, że chwalił w przeszłości dawanie dzieciom klapsów, podkreślił, że „z wielkich przywódców tylko jego ekscelencja Włodzimierz Putin broni wartości europejskich”.

Według Korwin-Mikkego o przebiegu wojny w Ukrainie nie ma rzetelnych informacji, ponieważ panuje tam „potworna cenzura”. - Mariupol to oczywista ukraińska ustawka, Polacy tego nie widzą - zaznaczył polityk.

Podkreślił, że chętnie objąłby władzę, ale jako dyktator. - Chiny są dziś znacznie od Polski bogatsze dlatego, że nie słuchano się większości. Jak studenci protestowali, to do nich strzelano. Gdyby nie strzelano do tych studentów, to dziś Chiny pożyczałyby kolejną transzę od Banku Światowego - stwierdził.

Piotr Barełkowski nie polemizował z tymi słowami, za to powiedział posłowi: „Wielu ludzi przez 40 lat pana kariery politycznej bardzo szanowało pana za to stanowisko, w tym ja”.

Spytał Korwin-Mikkego, czy nie sądzi, że jego wypowiedzi mogą zaszkodzić Konfederacji. - Mam w dupie słupki poparcia. Chcę wpływać na politykę, a nie być sługą ludu, jak prezydent Ukrainy. Większość jest głupia i ja nie będę robił tego, co chce większość - odpowiedział poseł.

Przebieg rozmowy po południu opisał na portalu „Gazety Wyborczej” Piotr Żytnicki. Nie otrzymał odpowiedzi na pytania skierowane w tej sprawie do prezesa Radia Poznań Macieja Mazurka, natomiast rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przekazała: „Bezzwłocznie podejmiemy czynności wyjaśniające, zgodnie z obowiązującymi procedurami”.

Piotr Barełkowski odniósł się na Twitterze do tego tekstu. - Bardzo przepraszam Gazetę Wyborczą, że nie skopałem i nie wyzwałem od najgorszych proputinowskiego @JkmMikke i że w ogóle pozwoliłem mu mówić - napisał.

Radio Poznań kończy współpracę z Piotrem Barełkowskim

Wieczorem prezes Radia Poznań Maciej Mazurek wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „wydźwięk audycji nie był taki, jak przedstawiła to Gazeta Wyborcza, dokonując manipulacji”.

- Niemniej oświadczam, że prowadzący program Piotr Barełkowski nie dochował dziennikarskiego profesjonalizmu i nie skomentował skandalicznych słów i opinii Janusza Korwin-Mikkego, które tego wymagały, a dotyczyły agresji rosyjskiej na Ukrainę - dodał.

- W związku z zaistniałą sytuacją Radio Poznań postanowiło zakończyć współpracę z Piotrem Barełkowskim - poinformował.

- Taki mamy klimat... Do usłyszenia i zobaczenia - skomentował Barełkowski na Twitterze.

Kim jest Piotr Barełkowski?

Barełkowski to dziennikarz, publicysta, a także menedżer w branży mediów i filmowej. W 2004 roku współtworzył TV Biznes, w 2012 roku wraz z grupą prawicowych publicystów założył Telewizję Republika, której był prezesem do wiosny 2014 roku.

W 2017 roku współtworzył kolejny kanał wPolsce.pl należący do Fratrii, wydawcy m.in. tygodnika "Sieci" i portalu wPolityce.pl. Prowadził tam programy, ale także odpowiadał za rozwój tego kanału.

Piotr Barełkowski współpracował jako publicysta także z Zoom TV.

Dołącz do dyskusji: Radio Poznań zrywa współpracę z Piotrem Barełkowskim, powodem wywiad z Januszem Korwin-Mikkem

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
G.
Ale jak to, przecież to współtwórca TV Republika, 3/4 narybku wybitnej szkoły dziennikarskiej 🤣 która pasie się w Polskim Radiu 🤣 Takie standardy dziennikarstwa.
odpowiedź
User
YKK
Nareszcie. Baryłkowski od lat walił onucami.
odpowiedź
User
Dla kolegi pytam
Czy to ten spaślak, który porównał WOŚP do faszystów?
odpowiedź