SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Rodzina i Katolickie Radio Zbrosza Duża z koncesją na nadawanie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła dwa konkursy na nadawanie rozgłośni o charakterze społeczno-religijnym. Wnioski złożyło Radio Rodzina oraz Radio Zbrosza Duża, które były jedynymi podmiotami zainteresowanymi nadawaniem w swoich lokalizacjach. Otrzymały one koncesję na 10 lat.

fot. Shutterstock.comArticle

Podczas ostatniego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji Archidiecezji Wrocławskiej na nadawanie Radia Rodzina o zasięgu lokalnym i o charakterze społeczno-religijnym.

Archidiecezja Wrocławska złożyła jako jedyna wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym w lokalizacjach ze stacji nadawczych w Brzegu Opolskim (na 94,0 MHz), Namysłowie (92,4 MHz), Jerzykowice Wielkie (88,7 MHz), Kłodzku (97,1 MHz), Międzygórze (107,2 MHz), Milicz (88,5 MHz), Nowa Ruda Góra Św. Anny (100,4 MHz), Stara Góra (90,7 MHz), Strzelinie (94,8 MHz), Świdnicy (98,1 MHz), Wołowie (99,6 MHz), Wrocławiu (92,0 MHz).

Archidiecezja musiała ponownie złożyć wniosek, ponieważ nie zrobiła tego w terminie, a KRRiT nie zdecydowała się na możliwość przywrócenia terminu złożenia wniosku o udzielenie koncesji na kolejny okres.

Katolickie Radio Rodzina działa od 1993 roku jako rozgłośnia Archidiecezji Wrocławskiej oraz Diecezji Świdnickiej.   

Dodatkowo KRRiT wyraziła zgodę na nadawanie w Zbroszy Dużej dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej na częstotliwości 95,1 MHz. Program rozgłośni głównie wypełnia retransmisja z Radia Maryja, nadawane są też audycje muzyczne i transmisje mszy świętych. Stacja istnieje od lat 90. XX wieku, jest jedną z najstarszych rozgłośni parafialnych.

 

 

Dołącz do dyskusji: Radio Rodzina i Katolickie Radio Zbrosza Duża z koncesją na nadawanie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sat In Your Lap
Gratulacje dla Wrocławskeigo Radia Rodzina.
odpowiedź
User
FM/DAB+
to jak to jest z tymi częstotliwościami na FM? -są czy ich nie ma?
odpowiedź
User
Mi 6
Oni na tych częstotliwościach nadają(z wyjątkiem 1-2) tylko spoznili się z wnioskiem na przedłużenie koncesji.. Ciekawe że jak ATM Rozrywka wysłało wniosek i niby nie dotarł to koncesji nie dostali..
odpowiedź