SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadawca Radia SuperNova zwiększył przychody i zysk

Spadek słuchalności po zastąpieniu Radia Wawy przez Radio SuperNova nie przełożył się na wyniki finansowe nadającej rozgłośnię spółki International Communication: w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 14,8 proc. do 5,7 mln zł i zysku netto z 602,6 do 637,7 tys. zł.

Twarze Radia SuperNova; fot. Grupa ZPR MediaTwarze Radia SuperNova; fot. Grupa ZPR Media

Przychody International Communication od spółki Time, będącej brokerem reklamowym Radia SuperNova, poszły w górę z 4,96 do 5,67 mln zł.

International Communication przez lata nadawało Radio Wawa, które z początkiem maja zostało przekształcone w Radio SuperNova. Nowa rozgłośnia notowała dużo niższą słuchalność - przykładowo w trzecim kwartale ub.r. miało 1 proc. udziału rynkowego, podczas gdy rok wcześniej Radio Wawa zanotowało 1,9 proc. (dane z badania Radio Track).

Wzrost przychodów nadawcy był nieco wyższy niż dynamika całego polskiego rynku reklamy radiowej, który według danych Publicis Groupe urósł w ub.r. o 13,9 proc. (czyli 94,9 mln zł) do 776 mln zł.

Wzrosły koszty pracownicze, bez dywidendy dla Time’u

Koszty operacyjne International Communication zwiększyły się z 4,34 do 4,99 mln zł, przede wszystkim za sprawą wzrostu wydatków na wynagrodzenia z 1,47 do 2,05 mln zł i na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pracownicze z 205,1 do 276 tys. zł.

Przeciętne zatrudnienie w firmie zwiększyło się z 20,92 do 24,81 etatów. Natomiast koszty usług obcych zmalały z 1,84 do 1,78 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Zysk sprzedażowy spółki wzrósł z 621,8 do 712,3 tys. zł, zysk operacyjny - z 670,5 do 714,4 tys. zł, a zysk netto - z 602,6 do 637,7 tys. zł.

Time jako jedyny udziałowiec firmy postanowił, że jej zeszłoroczny zysk netto w całości zasili kapitał rezerwowy. Na koniec ub.r. spółka miała na rachunkach bankowych 1,27 mln zł, wobec 231,9 tys. zł rok wcześniej.

W Radiu SuperNova disco polo

W pierwszej połowie lutego br. Radio SuperNova zmieniło format muzyczny: w playlistach dodano piosenki disco polo, pasma zostały wydłużone, zniknęła publicystyka nadawana w południe, a audycje straciły nazwy. - Przeprowadziliśmy szczegółowe badania preferencji naszych słuchaczy i w konsekwencji wprowadzamy kolejny etap zmian programowych, m.in. w zakresie brzmienia stacji - tłumaczył Paweł Szaniawski, prezes International Communication.

Nie dało to wyższej słuchalności: od lutego do kwietnia stacja miała jedynie 0,6 proc. udziału (Radio Wawa przed rokiem miało 1,4 proc.).

Na swoje pierwsze urodziny stacja ogłosiła konkurs dla słuchaczy, w którym zadaniem jest wyrażenie swojej opinię o rozgłośni.

Dołącz do dyskusji: Nadawca Radia SuperNova zwiększył przychody i zysk

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hubert
Radio SuperNova powinna grać :
Hity angielskie polskich wokalistów np. River Ochmana czy Think about you Dede Negry
Czy hity Darii Marx
Hity polskich DJów np. C BOOL Gromee Skytech mandee Foothills czy Audiosoulz czy Tribbs
Hity alternatywne polskie
Hity polskie które gra MUZO FM to np. Sochacka Igo Fisz emade tworzywo The dumplings karaś Rogucki Brodka Rubens Zagi Antonina
Hity lat 60 70 i 80
Hity artystów którzy mierzą się z muzyką to np.
Maks Łapiński czy Anastazja Maciąg
Inne hity polskich raperów których Radio SuperNova nie gra to np. Kukon mata Brazil
I wtedy słuchalność SuperNovej wzrośnie bo jak ta stacja gra disco polo wyjącą sanah czy powtarzanie tego samego to już nie jest Radio SuperNova tylko Radio VOX FM w połączeniu z eską
odpowiedź
User
.
Superchłamowa pszenno buraczana stacja do słuchania podczas głębokiej orki :)8
odpowiedź
User
Zbyszek
Wzrosły przychody, kasa się kręci a ludzie na najniższych pensjach. Najwazniejsze, że komendant zadowolony z pani KB. Reszta jakoś przegłoduje.
odpowiedź