SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio Wnet nadaje w Bydgoszczy. W niedzielę stacja rozpoczyna Wielką Wyprawę po Polsce

Bydgoszcz jest siódmym miastem, w którym można słuchać stacji radiowej założonej przez Krzysztofa Skowrońskiego. Od niedzieli, 5 września dziennikarze rozgłośni wyruszają w Wielką Wyprawę Radia Wnet. Odwiedzą wszystkie miasta, w których można ich słuchać.

Article

W środę, 1 września Radio Wnet rozpoczęło nadawanie swojego programu w Bydgoszczy. Stacji można posłuchać na częstotliwości 104,4 FM. Jest to siódme miasto, w którym nadaje Radio Wnet. Rozgłośnia dostępna jest także w Warszawie (87,8 FM), Krakowie (95,2 FM), Wrocławiu (96,8 FM), Szczecinie (98,9 FM), Białymstoku (103,9 FM) i Łodzi (106,1 FM).

Radio Wnet wkrótce będzie można usłyszeć także w Lublinie na częstotliwości 101,1 FM. Na razie rozgłośnia nie informuje, kiedy rozpocznie tam emisję programu.

Wielka Wyprawa Radia Wnet

Włącza je jednak na listę miejscowości, które odwiedzi we wrześniu. Stacja przygotowuje na najbliższe trzy tygodnie akcję promocyjną Wielka Wyprawa Radia Wnet. Dziennikarze rozgłośni wraz z mobilnym studiem odwiedzą wszystkie miasta, w których nadaje stacja.

W Białymstoku Radio Wnet będzie od 5 do 7 września, w Lublinie - od 7 do 9 września, w Krakowie - od 9 do 11 września, we Wrocławiu - od 12 do 14 września, w Szczecinie - od 14 do 16 września, w Bydgoszczy - od 16 do 18 września, w Łodzi - od 20 do 21 września, a w Warszawie szykuje spotkania ze słuchaczami 21 i 22 września.

Stacja zapowiada, że odwiedzi też mniejsze miejscowości, sąsiadujące z wymienionymi miastami. Z trasy zespół radiowy będzie nadawać całodzienne audycje. "Przybliżymy odbiorcom historię oraz kulturę odwiedzanych miejscowości. Porozmawiamy z przedstawicielami oraz ciekawymi osobistościami reprezentującymi dany region" - zapowiada rozgłośnia.

Pierwszym odwiedzanym miastem przez zespół Radia Wnet będzie Białystok oraz jego okolice. "W programach nadawanych z tego miasta nie zabraknie tematów związanych z wielokulturowością regionu. Gośćmi programu będą przedstawiciele Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej w Białymstoku. Odwiedzimy Muzeum Tatarskie w Sokółce. Na naszej mapie pojawi się również Tykocin oraz Muzeum Podlaskie. Joanna Rawik zabierze naszych słuchaczy w świat teatru, a szczególnie w podróż po Teatrze Lalek w Białymstoku i porozmawia z przedstawicielami tego obiektu. Nie zabraknie również tematów żydowskich związanych z żydowskim nowym rokiem, o którym opowie Nina Nowakowska. Całość programu dopełni i ubogaci wieczorny, wyjątkowy koncert aktorki, piosenkarki Pauliny Wróblewskiej, który odbędzie się w Hotelu Esperanto w Białymstoku" - zapowiada rozgłośnia.

Z kolei w Lublinie zespół stacji porozmawia z przedstawicielami Instytutu Europy Środkowej. "Odwiedzimy również Katolicki Uniwersytet Lubelski. Podczas naszej dziennikarskiej trasy przeprowadzimy rozmowy z dziennikarzami 'Kuriera Lubelskiego'. Nasi słuchacze będą mogli nas spotkać w restauracji Sielsko Anielsko na Rynku 17. Pobyt w Lublinie ubogaci koncert Roberta Anthony'ego - artysty, muzyka reprezentującego rynek muzyki amerykańskiej, czyli muzyki country" - opisuje stacja w wydarzeniu na Facebooku.

Koncert Radia Wnet w Warszawie

Zwieńczeniem Wielkiej Wyprawy Radia Wnet będzie koncert w warszawskim Teatrze Palladium. Odbędzie się w środę, 22 września o godz. 20. Wydarzenie poprowadzą Milo Kurtis oraz Marcin i Lidia Pospieszalscy. Jak zapowiada nadawca, w koncercie wezmą udział słuchacze radia oraz zaproszeni goście (stacja nie podaje jednak nazwisk). Transmisję z wydarzenia śledzić będzie można m.in. na kanałach społecznościowych Radia Wnet.

W okresie od lutego do lipca br. Radio Wnet miało w Warszawie 0,7 proc. udziału w rynku radiowym (zajęło ostatnie miejsce), w Krakowie - 0,4 proc. (przedostatnie miejsce), a we Wrocławiu - 0,2 proc. (ostatnie miejsce).

Dołącz do dyskusji: Radio Wnet nadaje w Bydgoszczy. W niedzielę stacja rozpoczyna Wielką Wyprawę po Polsce

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
k.
"BYDGOSZ" :-)
odpowiedź
User
Łachudra z Grójca
"BYDGOSZ"


Wali po oczach... Teraz nie wiem, czy nadają w Bydgoszczy, w Bydgoszczu, czy w Bydgoszy (Bydgoszu)? Za to Warszawa jest 2 razy poprawnie.
odpowiedź
User
Silesia
Patrząc na BYDGOSZ, nie mam pewności, czy poprawny jest LUBLIN. Równie dobrze może to być przecież Lubin, Lubań, Luboń...
odpowiedź